היצירות המדהימות של יוליה

דבק, נייר ומספריים הם כל מה שנדרש למעצבת הגרפית יוליה ברודסקאיה כדי ליצור עבודות אמנות ייחודיות

התגובה המתבקשת לאחר צפייה ראשונה בעבודות הנייר של יוליה ברודסקאיה היא התפעמות. זו גם בדרך כלל התגובה לאחר ההתבוננות בפעם השנייה. המפתיע בכך הוא שכל מה שנדרש כדי ליצור אותן הם נייר, מספריים ודבק: ברודסקאיה לוקחת רצועות נייר פשוטות והופכת אותן ליצירות אמנות מדהימות ביופיין, בכך שהיא משלבת את הידע שלה בעיצוב, באמנות, בטיפוגרפיה ובאיור.

לפעמים נדמה שהן יוצרו באופן דיגיטלי, מאחר שהיכולת הטכנית שלה כל כך מרשימה ומתעתעת. אבל אין מדובר ביכולת טכנית בלבד אלא הבנה בצבע, בטיפוגרפיה ובקומפוזיציה. ברודסקאיה מצליחה ליצור עבודות מרתקות גם כשהעבודה כולה צבועה בצבע אחד וגם שהיא רוויה כולה בצבעים. היא הופכת את הנייר לאותיות תלת ממדיות באופן מושלם עד שנדמה כי האותיות קופצות מן הדף. אפשר לדמיין את הטקסטורה של כל אות אם רק מעבירים את היד על הדף.

ברודסקאיה נולדה במוסקווה לפני 25 שנה למשפחה יהודית. בראיון בדואר אלקטרוני היא מספרת שאיש מבני משפחתה לא היגר לישראל ושהיא אינה דוברת עברית. בארבע השנים האחרונות היא גרה באנגליה עם בעלה הישראלי, שאותו פגשה בזמן לימודיה באוניברסיטה. היא למדה לתואר שני בעיצוב גרפי, הוא למד דוקטורט בחקר ביצועים. מאז השלימה את לימודיה היא עובדת בלונדון כמאיירת וכמעצבת גרפית פרילנסרית.

תצלומים: מייקל לצניק ודוד לוון, ניהול אמנותי: ריצ'ארד טורליי

את ההשראה לעבודות שלה היא מוצאת בעיקר בבלוגים שעוסקים בעיצוב ובניירות שהיא אוספת מכל הצבעים והטקסטורות. "לפעמים סתם חתיכת נייר יכולה להיות נקודת ההתחלה של עבודה חדשה", היא אומרת. כמו בכל עבודה, היא מוסיפה, גם כאן יש סקיצה ראשונית, "אבל בניגוד לעבודות אחרות, במקרה שלי הסקיצה צריכה להיות מדויקת ככל האפשר מכיוון שמרגע שהתחלתי לעבוד ולהדביק את הניירות, אי אפשר לחזור לאחור, אין מקום לטעויות. אני צריכה שיהיה לי ברור מאוד כבר מהרגע הראשון מה אני הולכת לעשות. השלב הבא הוא לבחור את החומרים. אני בוחרת סוגים שונים של ניירות, חותכת אותם לרצועות ארוכות, ורק אז העבודה האמיתית מתחילה".

היא היתה שמחה, לדבריה, אם היו נותנים לה לפחות שלושה ימים מלאים לעבוד על כל עבודה, אבל לפעמים היא נדרשת לעמוד בלוח זמנים צפוף יותר. כך היה ב"גרדיאן" שבו פורסמה העבודה הראשונה הגדולה שלה שזכתה מיד לחשיפה באתרי העיצוב באינטרנט. ברודסקאיה יצרה שבעה איורים למוסף המתנות של העיתון שהתפרסם בחג המולד האחרון. העבודה נמשכה שלושה ימים וחצי, אבל לדבריה היא כמעט לא ישנה במשך אותו זמן. אם לשפוט לפי התוצאה הסופית, זה השתלם.רוצים לקבל את כתבות "גלריה" ישר אל תיבת המייל שלכם? הירשמו לניוזלטר של עכבר העיר.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>