שש מנות וגראפה

יין

לפני כמה עשורים גראפה היה משקה עממי זול, שאיטלקים רבים נהגו לפתוח עמו את יומם, רצוי לצד ספלון אספרסו או בתוכו. ואולם, לפני כשלושה עשורים החלה הגראפה לצבור תאוצה כמשקה אופנתי וכיום מחירו של בקבוק גראפה טוב משתווה למחירי הברנדי הטובים בעולם. אין זו אותה הגראפה הכפרית, הצורבת והחביבה שיוצרה בשיטות מסורתיות בכל כפר קטן בצפון איטליה. את מקומה תפסה גראפה מעודנת המשווקת בבקבוקים מהודרים, שמיוצרת מתזקיק של זן ענבים או כרם.

הגראפה האיטלקית, בדומה למר (marc) הצרפתי ולאגוארדיינטה הספרדי, מזוקקת מגפת ענבים, כלומר מהפסולת שנותרת לאחר סחיטת הענבים בתהליך ייצור יין וכוללת זגים (קליפות ענבים) וחרצנים. כל היבט בייצור הגראפה מוכתב כיום על פי תקנון ממשלתי: הרכב גפת הענבים שמשמשת לייצור התזקיק, שיטת הזיקוק ושיעור האלכוהול המרבי (86%) של התזקיק. אפילו תכולת הלחות המרבית של משקעי גפת הענבים קבועה בתקנון. משקה שמיוצר מענבים שלמים שהותססו, אינו יכול להיחשב גראפה גם אם טעמו דומה.

הגראפות המשובחות יכולות להתחרות בקלות במשקאות ברנדי מעולים דוגמת ארמניאק, קוניאק וקלוודוס. מרביתן חסרות צבע, אך יש כאלה שמיושנות בחביות אלון לתקופה ארוכה ועם השנים נוספים להן גוונים הנעים מזהוב חיוור ועד ענבר עמוק. עומקן וטעמן ירשימו גם את מי שאינו נמנה עם אוהדי המשקה.

לאחרונה היה לי העונג להיפגש עם יאקופו פולי, דור רביעי ליצרני גראפה מהטובות בעולם, ובעלים של מזקקה בוונטו, מולדת המשקה. טעמתי שש גראפות ושני ברנדי שהוא מייצר, והצטרפתי אליו ולחובבי גראפה אחרים במסעדת "קלואליס" ברמת גן, כדי לבדוק אם אפשר להתאים סוגים שונים של גראפה לארוחה מלאה של שש מנות. הייתי ספקן בתחילת הארוחה, ולא שוכנעתי גם בסיומה. לטעמי, גראפה היא עדיין משקה שמתאים ללגום לאחר הארוחה ולא במהלכה.

הגראפות של פולי מיובאות לישראל על ידי חברת הדוש (טל' 7538377-054). מחיריהן גבוהים, כמו באיטליה, אך בניגוד ליין - בקבוק גראפה עשוי להחזיק מעמד זמן רב.

מזקקת הגראפה של יאקופו פולי בוונטו, איטליה

.Poli, Grappa, Torcolato גראפה צעירה שלא התיישנה בחביות אלון, ומיוצרת מגפת ענבי וספאיולו וטוקאי ששימשו לייצור יין הקינוח המפורסם של פאוסטו מקולאן. הענבים יובשו עד שתכולת הסוכר בהם הגיעה ל-30%-40% והודבקו בפטריית בוטריטיס, "הרקב האציל" המשמש לייצור יינות קינוח. מורגשים ניחוחות וטעמים של פירות טרופיים, צימוקים ומשמשים מיובשים. הגראפה רכה וקלה לשתייה, עם צריבה נדיבה בחיך. 685 שקלים לבקבוק של 500 מ"ל.

.Poli, Grappa, Vespaiolo מיוצר מגפת של ענבי וספאיולו, שזוקקו בדוד קיטור עתיק מנחושת. גראפה צעירה, שלא התיישנה בחביות אלון, החושפת ניחוחות עדינים של פרחי אביב וטעמים של תאנים, תמרים ודבש, שיוצרים יחד שילוב מעודן ומתוחכם. 685 שקלים לבקבוק של 500 מ"ל.

.Poli, Grappa, Elegante גראפה רכה ועגולה המיוצרת ממשקעים של ענבי פינו נואר, עם ארומה וטעמים של פרחי אביב, אדמת יער לחה, גרגרי ערער ורמזים עזים לגרגרי בר וקליפת תפוז. מתאים מאוד לשתייה עם שתי קוביות קרח. 395 שקלים לבקבוק של 700 מ"ל.

.Poli, Grappa, Sarpa Riserva גראפה המיוצרת ממשקעים של 60% מרלו ו-40% קברנה סוביניון ומיושנת בחביות עץ אלון לארבע שנים. גראפה עמוקה ופירותית החושפת מגוון ניחוחות וטעמים אירוטי של אוכמניות, גרידת לימון, וניל, פלפלוני חלפינו ואניס, שכולם משתהים ארוכות בחיך. התגלמות האלגנטיות. תגיע לישראל בעוד כחצי שנה.

.Poli, Grappa, Barrique, 1994 גראפה מכרם יחיד שצבעה זהב כהה מלוטש נוטה לברונזה. היא יוצרה מתזקיק של גפת ענבים אדומים והתיישנה במשך שישה חודשים בחביות של 225 ליטרים, במשך 30 חודשים בחביות אלון של 500 ליטרים, ולבסוף במשך עשר שנים בחביות גדולות מאלון סלובני. תכולת האלכוהול הגבוהה, 55%, עוצרת נשימה ברחרוח ראשון, אבל אחר כך נחשפים טעמים וניחוחות של לחם שיפון קלוי, וניל, מוקה וקקאו. בהמשך נחשפים רמזים נוספים שרגע אחד נדמים כפירות שחורים ובמשנהו כשוקולד מצופה מנטה. משקה ארוך, מתוחכם ואלגנטי. 790 שקלים לבקבוק של 700 מ"ל.

.Poli, Grappa di Sassicaia גראפה המיוצרת מגפת של ענבי קברנה סוביניון וקברנה פרנק ששימשו לייצור היין המופלא Sassicaia של בולגרי מטוסקנה, והתיישנו בחביות אלון במשך חמש שנים. צבעה זהוב מלוטש נוטה לענבר מתון, והיא חושפת נוכחות נדיבה של פירות מתוקים הנתמכים יפה ברמזים של אספרסו ושוקולד מריר מצופה מנטה. מאמצע החיך מורגשים רמזים לאקליפטוס ודבש. כל הטעמים משתלבים יפה ונדמה שמתמשכים לנצח. משקה מלכותי. 790 שקלים לבקבוק של 500 מ"ל.

שני ברנדי של פולי

.Poli, Moscato, Grape Brandy ברנדי ארומטי מאוד המזוקק מענבי מוסקט לבנים ממחוז ונטו, וחושף ניחוחות של עלי ורד, מגנוליה ודשא מכוסח. בחיך מורגשים ניחוחות וטעמים של אשכוליות וקליפת הדרים. משקה ארוך ונדיב המסתיים בנגיעות של דבש ומינרלים אדמתיים. 685 שקלים לבקבוק של 500 מ"ל.

.Poli, Arzente, Grape Brandy ברנדי בעל גוף מלא המזוקק מענבי טרביאנו מקומיים. התפתח עשר שנים בחביות עץ אלון וחושף רמזים נדיבים של אגוזים לצד תה שחור ופירות קיץ מיובשים. מעט מאכזב באמצע החיך, אבל מתאושש לקראת הסיום שבו מורגשים רמזים למשמשים טבולים בדבש. 685 שקלים לבקבוק של 500 מ"ל.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>