עכבר הבית עם שיזף רפאלי

זון משלו

פרופסור שיזף רפאלי (54), נשוי ואב לשלושה, נכנס לאינטרנט עוד לפני שרובנו שמענו על קיומו. כראש המרכז לחקר חברת המידע באוניברסיטת חיפה הוא עוסק בעיקר במחקר, אבל גם בבנייה ותחזוקה של אתרים.

מחשב

לפטופ צמוד - לנובו 300-X (עם סוללה רזרבית שמאפשרת לעבוד שמונה שעות רחוק משקע חשמלי). דסקטופ במשרד ודסקטופ בבית ושני מחשבי לינוקס עם הפצות מנדרייק ורד האט. זאת בנוסף ל-OLPC ירקרק, שעליו מותקנת הפצת אובונטו של לינוקס. מדוע לא נטבוק? "עוד לא נשביתי בקסמי הפשרה של הנטבוקים. אני מניח שבאיזשהו שלב אעבור לנטבוק. זה לא עניין רליגיוזי". בביתו "יש שלושה בנים, אשה ושני כלבים ולכל אחד יש מחשב אחד. כולל האלטע זאכן שבבוידעם יש הרבה מאוד מחשבים".

שומר מסך

בכל המחשבים יש שומרי מסך של תמונות אישיות. "אני שייך למשפחה שאוהבת לטייל, אז כל פעם זה מטיול אחר".

גאדג'טים

פוקט פיסי של 210-HP. "לפני ארבע שנים כתבתי תוכנה ל-HP95. זה היה אתגר של פיצוח המכשיר שבגללו התאהבתי בו ואני מחזיק את הגרסה העדכנית ביותר". וגם: "80 Zune ג'יגה של מיקרוסופט ומכשיר mp3 swim לבריכה". למה לא אייפוד? "קניתי זון כי אני לא מתחבר ל-itunes".

פייבוריטס

לרפאלי יש רשימה ארוכה מאוד של מועדפים שמפוזרים בין הדפדפנים שלו, בנוסף לשירותי שמירת המועדפים digg.com ו-del.icio.us. הוא מקשיב לפודקאסטים של NPR ואחרים ומשתמש בכמה אתרי ענן של גוגל. "ג'רי יאנג המייסד של יאהו היה תלמיד שלי ומאז אני מחזיק את הדף ויש עליו וידג'טים שמושכים מכל מיני מקומות".

רשתות חברתיות

מנוי בכולן אבל משתמש בלינקדאין, פייסבוק, אורקוט וטוויטר.

שימושים ותוכנות

דפדפנים: אופרה, כרום, אקספלורר ופיירפוקס. לעריכה גרפית משתמש בפיינט שופ פרו ובקורל, בחבילת phatnotes לארגון רשימות של פרויקטים משתמש כדי לסנכרן בין הלפטופ לדסקטופ ולפאלם.

הקובץ הכי ישן

"אני מניח שחלק מהתמונות המאוד מאוד ישנות - שצולמו במצלמה דיגיטלית הראשונה שראיתי בשנות ה-80, כשזה עוד היה ביג דיל".

תגיות

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>