משרד התרבות החליט לתמוך בתזמורת האנדלוסית החדשה ולא בישנה

היועצת המשפטית של משרד המדע והתרבות, הדס פרבר, פרסמה אתמול את החלטת המשרד בעניין התמיכה בתזמורת האנדלוסית לשנת 2009. המכתב ששלחה פרבר לגורמים היריבים הנוגעים בדבר כולל ביקורת חריפה על אחד מהם - החברה העירונית לתרבות, ספורט ומרכזים קהילתיים באשדוד. משרד התרבות קובע כי במסגרת ניסיונה לקבל תמיכה ממשלתית, מסרה החברה העירונית נתונים סותרים על היקף פעילותה של התזמורת שהקימה.

התמיכה בגין שנת הפעילות 2009, החליט משרד התרבות, תועבר לתזמורת האנדלוסית החדשה, שמנהל המנצח ואמן המנדולינה תום כהן, ופועלת במסגרת עמותת "אהבת קדומים גבעת אולגה". ראש מינהל התרבות במשרד המדע והתרבות, צח גרניט, הבהיר כי מדובר ב-1.4 מיליון שקלים.

במכתב שפרסמה היועצת המשפטית של המשרד מצוין גם כי רוב חברי התזמורת האנדלוסית הישנה, שפורקה, עברו לנגן בגוף שמנהל כהן. המשרד דחה את בקשת החברה העירונית אשדוד לקבל תמיכה, וציין שהיקף הפעילות של הגוף התזמורתי שהוקם ומנוהל על ידה לא עומד בדרישות הסף מבחינת היקף הפעילות.

יעקב בן-סימון, מנכ"ל התזמורת הפועלת בשדוד, אמר כי החלטת שרת התרבות היא תמוהה ו"נובעת משיקולים זרים. התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד תמשיך לפעול למרות החלטה זו. אנו בוחנים את ההחלטה ונגיב עליה בהרחבה בימים הקרובים".

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>