1. אוכל
  2. מסעדות

הלבנונית הכי חמה באבו גוש

כמעט כל נסיעה על כביש ת"א ירושליים מספקת תירוץ טוב לעצירה באבו גוש. המסעדה הלבנונית יכולה לספק תירוץ לנסוע לירושלים

אחרי שמסכימים מי הוא האבו-שוקרי המקורי, נשאר ויכוח נוסף, איזו מסעדה לבנונית הכי טובה באבו גוש? זאת שמיד בכניסה, זאת שקצת אחריה, או זאת שלמעלה. השאלה הטרידה את מנוחתנו עד לשבת אחת, בה מצאנו את עצמנו בדרך מים המלח לתל אביב, מרוצים, רעבים ונחרצים בדעתנו לאכול באבו גוש.

 

עצרנו את האוטו בכניסה לאבו גוש, וצעדנו כסהרורים למסעדה הראשונה שראינו: "המסעדה הלבנונית". מיד כשהתיישבנו הרגשנו שמשהו לא בסדר. מסביב היו רק בקלאוות, כנאפה ושאר מטעמים מתוקים. לא שנשארנו אדישים למראה המלבב אבל רצינו רק חומוס טוב ואותנטי. אחרי כמה דקות שאלנו איפה הפרגיות ונעננו שלפה מגיעים אחרי האוכל, לשלב הקינוחים. המסעדה הלבנונית, מסתבר, שוכנת בסמוך. בעודנו צועדים אליה הבטחתי לעצמי שלמנה אחרונה עוד אשוב על עקבותיי.

 

כבר בכניסה היה ברור שהגענו אל המקום שכולם מדברים עליו. המסעדה גדולה מאוד וכוללת מרפסת ענקית שהייתה מלאה עד אפס מקום בקהל מגוון:  משפחות, תיירים, חבורות נערים, זוגות, מבוגרים וצעירים. מצחיק היה לראות שעל כל התזמורת הזאת במסעדה ההמונית והרועשת מנצח איש אחד שעומד על רמפה מסתכל סביב ומחלק הוראות ומטלות ביעילות ייקית.

 

רק התיישבנו ותוך 10 שניות ניגש אלינו מלצר ובלי גינונים או הסברים מיותרים התחיל לכתוב את ההזמנה. במהירות שיא נערמו על שולחננו מנת חומוס מסבחה (שהתברכה בכמות נדיבה מהרגיל של גרגירי חומוס והגיעה עם צלחת נדיבה לא פחות של כדורי פלאפל וסלסלת פיתות מעולות), סלט ירקות ערבי וסלט טאבולה עשיר ועסיסי, מלא בעשבי תיבול ובורגול. לכל אלה הצטרפו שיפודי הפרגיות, שלוו באורז מתובל ועגבניה על האש. 

 

הארוחה, כולל קנקן לימונדה, עלתה 114 שקלים לשני אנשים שיצאו מפוצצים ומאושרים. זאת מבלי לחשב את הביקור שלנו במסעדת הקינוחים, בה הצטיידנו בכמות לא מבוטלת של בקלאוות מכל הצורות והמינים.

 

שאלת המסעדה הלבנונית נותרה פתוחה, אבל מבחינתנו כבר אין צורך, ברגע שאתם מגיעים לאבו גוש, מיד תעצרו ותכנסו למסעדה הלבנונית הראשונה שאתם רואים.

 

המסעדה הלבנונית, רח' השלום 88 אבו -גוש, פתוח: ראשון עד שבת  09:00 - 23:00.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>