1. אמנות
  2. תערוכות מציגות

חנה אורלוף: פיסול פמיניסטי בישראל

למועדי המופעים
חנה אורלוף: פיסול פמיניסטי בישראל - תערוכה
חנה אורלוף, אם וילד צילום: יח"צ

פרטים

קטלוג: קבוצתית תאריך עלייה: 24.06.2017 תאריך סיום: 18.02.2018 מציגה ב: מוזיאון מאנה-כץ

פיסול פמיניסטי בישראל היא תערוכה במוזיאון מאנה כץ המציגה ממבחר עבודותיה של חנה אורלוף (1968-1888), שבעבודותיה הקדימה לבשר גישה אמנותית אישית ופורצת דרך לגוף הנשי. לצד עבודותיה של חנה אורלוף תוצגנה אמניות עכשוויות, המבקשות לבחון גבולות מקובלים בתיאורים של גוף האישה בזיקה למרחב הקולקטיבי.  

אורלוף הייתה בין היוצרות הראשונות שהציבו את הגוף הנשי במרכז יצירתן והשתמשו לשם תיאורו בדרכי הבעה מודרניסטיות. עוד בצעירותה באוקראינה סירבה לקבל את התפקיד המסורתי של האישה. עם הגיעה לפריז פגשה את הבולטים שבאמני התקופה והרבתה ליצור דיוקנאות של נשים שייצגו בעיניה את אידיאל האישה המודרנית והעצמאית. אורלוף יצרה עשרות פסלי עירום נשי ופסלים של גיבורות המקרא, חלוצות ורקדניות, נשים הרות ואימהות, וכן עבודות המבקשות להדגיש את אידיאל הידידות בין נשים. בשנות החמישים והשישים, כאשר זכתה להוקרה בינלאומית, חילקה את זמנה בין פריז לישראל וגם כאן יצרה דיוקנאות נשים מעולם התרבות והאמנות. 

חנה אורלוף: פיסול פמיניסטי בישראל
רונית ברנגה, עץ החיים צילום: יח"M

בין האמניות המשתתפות: נעה ארד-יאירי, שרון בלבן, רונית ברנגה, מאירה גרוסינגר, מירב היימן, אמירה זיאן, טובה לוטן, דליה מאירי, אורלי מונטג, אסתר נאור, טלי נבון, ורד סיוון, ורה קורמן, חוה ראוכר, אירה רייכוורגר.

» עכבר אמנות
» לוח תערוכות
» איך מפסלים פמיניסטיות?

 

איפה ומתי

אירועים בכל הארץ

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>