1. אמנות
  2. תערוכות מציגות

תערוכות הקבע במגדל שלום בתל אביב

פרטים

ז'אנר: אמנות, אמנות ישראלית מחיר: הבקור באתרים ללא תשלום. החניה בתשלום. תאריך עלייה: 03.03.2009 תאריך סיום: 29.12.2011

אלו תערוכות הקבע המוצגות במגדל שלום בתל אביב:

חלל תצוגה 1 מבואה מערבית קומת קרקע:

» קיר הפסיפס של האמן נחום גוטמןנחום גוטמן הצייר וסופר הילדים, מספר על ראשיתה של העיר בעזרת יותר ממיליון שברי אבנים וזכוכית. האמן השתמש בכשמונה מאות גוונים ותתי-גוונים בעבודתו, המשתרעת על שטח של מאה מטרים רבועים. קיר הפסיפס נועד לשמש אנדרטת זיכרון לתל-אביב הקטנה ולגימנסיה העברית הרצליה.

» קיר הפסיפס של האמן דוד שריר תל-אביב-יפו דור שני מול קיר הפסיפס של נחום גוטמן נמצא קיר הפסיפס של האמן דוד שריר שילדותו ובגרותו עברו עליו בתל-אביב, והמתגורר כיום ביפו. שטחו של הפסיפס כ- 80 מ"ר והוא מורכב מכמיליון אבני זכוכית (Tessere) צבעוניות, אשר נוצקו ושובצו באיטליה, והורכבו במגדל שלום ע"י צוות איטלקי ישראלי.

מתוך תערוכת צילומים של קורבמן המוצגת במגדל שלום

» ארבעה כתמי צבע ארבע תקופות בחיי העירפרק א': הקיר הירוק יפו העתיקה על בתיה הדבוקים זה לזה, שיירות גמלים וסירות דייגים.

פרק ב': הקיר הצהוב. הצבע השולט- צהוב- כצבע דיונות החול שעליהן נבנתה העיר. כל התמונות לקוחות מהווי החיים של שכונת אחוזת בית, כפי שתאר הסופר נחום גוטמן בספרו "עיר קטנה ואנשים בה מעט".

פרק ג: הקיר האדום- הציר הנושא את התמונה כולה.במרכז הקיר מצויר פנס הרחוב הראשון של השכונה. האנשים העומדים לרגליו מרימים את ראשיהם ונדמה שראשיהם מופרדים מהגוף, מרוב השתאות אוירה מיסטית רוויית מסתורין.

פרק ד: תל-אביב בשנות ה- 30 וה- 40 תל-אביב השתחררה מהתואר "הקטנה". העיר כבר מתוכננת: טורי בתים, הנמל, גשר הירקון והשדרות הירוקות.

רצפת הרחבה המקשרת בין שני קירות הפסיפס נעשתה בעבודת יד ע"י האמן אבנר גלוסקא שאביו יעקב גלוסקא ז"ל היה מחלוצי תעשיית המרצפות המעוטרות ב"תל-אביב הקטנה".

בנוסף:

» מודל מתחם אחוזת בית משנות העשרה באדיבות מוזיאון ארץ ישראל, » שני מודלים של בית טיפוסי בתל-אביב שנבנה בשנת 1910 » פנס הרחוב המקורי הראשון שהוצב בתל-אביב » צילומים של קורבמן- צלם תל- אביבי אחר, 1919-1936

חלל תצוגה 2 מבואה מזרחית קומת קרקע:

» תערוכת מודלים ופרוייקטים לבניה משנות ה-60 בתל-אביב ובירושלים בתכנונו של משרד אדריכלים I.M.PEI & Assoc.  באדיבות אדריכל I.M.PEI

» תערוכת צילומים ארכיון מגדל שלום.

» תמונות מפוטוגרפיה סוסקין באדיבות מוזיאון ארץ-ישראל

» מודל מדויק של הקיוסק הראשון שנבנה בשד' רוטשילד פינת רח' הרצל בתל-אביב.

» מפות המתארות התפתחות אורבנית של העיר תל-אביב-יפו, התפתחות רשת כבישים, החלוקה לשכונות ועוד, בין השנים 1918-1947

חלל תצוגה 3 קומה ראשית מול המודיעין:

» חלל לתערוכות -  חלק מדגם של תל-אביב, סרט  ופריטים נוספים מתוך התערוכה "לגור על החולות" "העיר הלבנה". אוצרת אדריכלית ניצה סמוק. באדיבות עירית תל-אביב יפו ומוזיאון ת"א.

» תערוכת "עיר במודעות" יפו ותל-אביב בין השנים 1900-1935  

הגלריה של מגדל שלום לתערוכות מתחלפות.

חלל תצוגה 4 מבואה דרומית קומה ראשית:

» תערוכת צילומים של בניינים המתארים את אדריכלות הסגנון האקלקטי בתל-אביב בשנות העשרים ואדריכלות הסגנון הבינלאומי בשנות השלושים באדיבות מוזיאון ארץ ישראל, תל-אביב.

» חלל תצוגה 5 מבואה מערבית עליה לקומה 2:

» תערוכת צילומים של סופרי נווה צדק ותרומתם לחיי התרבות בשנות ה-20.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>