1. אמנות
  2. תערוכות מציגות

ביומורפי: תערוכת יחיד של אסף רהט

פרטים

ז'אנר: אמנות, ציור תאריך עלייה: 10.09.2009 תאריך סיום: 24.10.2009

בתערוכה "ביומורפי" מציג אסף רהט עבודות עגולות בדיו וצבעי מים על מצע של דבק פלסטי המתארות עוברים צפים במרחב המימי הקטן והסגור של הרחם, במנותק מהעולם ומהגוף הנשי. לצידן יוצגו עבודות חוטים בקנה מידה גדול המאפיינות סדרות עבודה קודמות של האמן. פתיחה: יום חמישי 10 בספטמבר, בשעה 20:00.

חומריותן וצבעוניותן של עבודות הדבק יוצרות תחושה של חומר אורגני גמיש בעל עומק וחלל ושקיפותן מאפשרת לקיר הלבן נוכחות כמרכיב בעבודה. בעבודות מתקיימת התרחשות רכה ושקטה של תנועה פנימית ומעגלית. הצבעוניות והחומריות האקספרסיבית של גוף העובר בתוך נוזלי הרחם לצד השליה, עומדים בניגוד לתנועת הציפה העדינה והזנית בדומה לניגוד המתקיים בעבודת החוטים המתארת סצנת קרב בין שני קופי אדם קדמונים. הקומפוזיציה הדינאמית והאקספרסיבית של תנועות מלחמה פראיות כבולה ומוגבלת ע"י החוטים הקשורים, שזורים, דבוקים זה לזה לכדי סבך שיוצר שטיח קיר.

בסדרת העוברים, תחילת העבודה מקורה במפגש מקרי בין דבק רטוב לצבעי מים ודיו, במצב בו לאמן יש שליטה מוגבלת על התפזרות והתחברות החומרים. בהמשך, עם התייבשות החומרים, מתרחש מעבר לתהליך נשלט יותר. הדבק, אשר בד"כ נעשה בו שימוש מוצנע, שתפקידו בעיקר כמחבר בין חומרים ואשר אינו מתפקד כחומר בפני עצמו, הופך לגיבור, ובדומה למעבר מעובר לתינוק, מתקיימת חשיפה של הנסתר.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>