1. אמנות
  2. תערוכות מציגות

בתי הכלא של הדמיון

פרטים

ז'אנר: אמנות, תחריט, הדפס, מיצב תאריך עלייה: 16.12.2016 תאריך סיום: 06.05.2017

בתי הכלא של הדמיון היא תערוכה המפגישה את סדרת התחריטים, "בתי הכלא של הדמיון" (1761 בקירוב), של ג'ובאני בטיסטה פיראנזי (Piranesi), אמן איטלקי מהמאה ה- 18, מגדולי אמני ההדפס בכל הזמנים. לבין המיצב "גרם מדרגות" (2016/2012) של צ'יהארו שיוטה (Shiota), אמנית מיצג ומיצב יפנית, ילידת אוסקה, 1972, החיה ופועלת בברלין. שיוטה ייצגה את יפן בביאנלה האחרונה בוונציה ועבודותיה מוצגות במוזיאונים ובחללי תצוגה מרכזיים בכל העולם.

הסדרה "בתי הכלא", פסגת יצירתו של פיראנזי, מורכבת מפנטזיות אדריכליות, המשלבות מוטיבים ממבנים עתיקים, תפאורות וטירות מימי הביניים. לצד אלו, מציגה שיוטה, מיצב של מארג חוטים שחורים, שגרם מדרגות משתרג בתוכם. החוטים שטווה שיוטה, יוצרים נפח וקווים המתקשרים לטכניקת התחריט של פיראנזי. בתי כלא של סיוטים ותשוקות לא מממשות, מתקיימים בדמיונם של שני היוצרים וכולאים בתוכם חלומות וזיכרונות. פיראנזי, היה ונציאני במקור, חי ברומא וחלם על תחיית העבר המפואר של העיר. שיוטה, החיה בגרמניה, חולמת שהיא ביפן ועבודותיה מטשטשות את הגבול שבין חלום למציאות.

דימוי המדרגות המופיע גם בסדרת התחריטים של פיראנזי וגם במיצב של שיוטה, מייצג מעבר לעולם אחר. דרך המובילה אל החלום או אל התת-מודע. דרך שעולה ויורדת בה- בעת, שמחברת בין עבר לעתיד, בין חיים, לבין מה שמעבר להם. המדרגות המובילות לשום-מקום בחלל של שיוטה וגרמי המדרגות האינסופיים בתחריטים של פיראנזי, מעוררים תחושה של טיפוס סיזיפי אינסופי.  » מדור אמנות - לכל התערוכותמדרגות המובילות לשום מקום. "בתי הכלא של הדמיון" (עבודה של פיראנזי)

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>