היפה והחנון: גמר טרחני לתכנית חיננית

יום שישי 14 בספטמבר 2012 00:09 מאת: ניר גורלי, עכבר העיר

למרות שמדובר באחות טובת הלב של תכניות ראליטי אחרות, לא נמלטה "היפה והחנון" מגורל הגמר המייבש. כמו תמיד היה זה הפרק החלש ביותר בעונה. וכן, גם התוצאות היו צפויות


הטובים ניצחו? היפה והחנון

(צילום: גיא קרן)

פרסומת
דברים שלא קרו בפרק הגמר של היפה והחנון: השחקנית ששיחקה את שיר יצאה מהדמות; מייקל דפק לשירלי נשיקה צרפתית לוהטת; ויקטור פרץ בבכי על כך שחייו הם בדיחה מתמשכת על חשבונו; סיגל סתמה את הפה. בהעדר רצף האירועים הסנסציוניים הללו ניתן לקבוע בוודאות שלא קרה שום דבר מעניין או בעל ערך במהלך הפרק. ולמרות שניתן היה לנבא שהם לא יקרו, עדיין כל מי שצפה בעונה היה חייב לצפות גם בו. זה הקנס שאנו משלמים על התמכרות לסדרת ריאלטי בפריים טיים של טלוויזיה מסחרית. זה החטא וזהו עונשו.

» היפה והחנון 3 - כל הכתבות
» ראיון עם הזוג שהציל את היפה והחנון


פרק גמר של סדרת ריאליטי בהכרח יהיה הפרק הגרוע בעונה מכוון שהשחקן הכי חשוב בז'אנר - העורך, מפנה את מקומו לאויב הכי גדול של הז'אנר – השידור החי. גם היפה והחנון, שהיתה במשך רוב העונה האח החינני וטוב הלב (ובהתאם לקונספט, קצת מפסידן), לסדרות כמו "הישרדות" ו"האח הגדול", לא נמלטה באותו גורל.

היפה והחנון 3 היתה עונה חיננית עם ליהוק מוצלח, עריכה קצבית וחוש הומור. היא היתה מוצלחת כי היא סיפקה בידור טוב, נתנה זמן מסך לרגעים מצחיקים לצד רגעים מרגשים, ובאופן כללי היוותה דוגמה לעשייה טלוויזיונית מקצועית שמכבדת את צופיה, וכן, למרות שיהיו שיחלקו על כך, גם את משתתפיה. אז למה בעצם הגיע לנו גמר משמים כל כך?

משימה ששווה אלף נקודות שלמות. משימת הג'יפים:הערב נחלק בגדול לשני חלקים: הפאנל החי והמשימות המצולמות. המשימות היו החלק הפחות נורא ולו רק בגלל אותה יד עורך המוזכרת לעיל. ועדיין, למה בכלל היינו צריכים אותן? לאורך העונה היו לא מעט משימות שונות ומשונות, שמה שהכניס בהן עניין זו העובדה שהיתה להן משמעות, בדרך כלל הדחה. גורם שנעדר לחלוטין משתי משימות הגמר. כבר ראינו את שחר מפחד על חייו ואת דלית מפחדת על הפן שלה בעבר, במה משימת הג'יפים חידשה? הפסדנו חצי שעה מחיינו רק כדי שאחרי תחרות ללא מנצח, שירלי תענה נכון על שאלה שכבר נשאלה במהלך העונה ותקבל אלף נקודות? אפילו ההפקה לא טרחה לטייח את העובדה שהנקודות היו חסרות משמעות. משימת הראיון היתה יכולה להיות מעניינת אם היינו יודעים שיש שכר בצידה. אבל אם כל הזוגות השלימו אותה, אז מה למדנו ממנה? שפוליטיקאים מוכנים לשתף פעולה עם מצלמות גם ב-23:30 בלילה?

הפאנל היה מייבש בעיקר כי הוא היה מעושה ומבוים מדי. ההכאה על חטא של סיוון (על ההתעללות בויקטור) ושיר (על כך שסירבה להכיר בהבל החן ושקר היופי), היתה צפויה ומבאסת. ההתנהגות הפגומה שלהן היתה חיונית כי היא היוותה סממן חשוב לאנושיות. לרוע מזלן, תכנית טלוויזיה לכל המשפחה לא יכולה להרשות לעצמה להחזיק "נבלים" שמסרבים להשתנות, ולכן הן נאלצו להקריב את מגרעותיהן וליישר קו עם האג'נדה.

גם ההבלטה של סצנת הוידוי של אולג צרמה. אכן היה מדובר ברגע מרגש, בעיקר בגלל מידת החשיפה שבו. לשדר אותה שוב בשידור חי ולבקש מאולג לדבר על כך, זהו מעשה נצלני. כאילו התכנית מבקשת ממנו שיחזיר לה את החוב, ויספר למתמודדי (ומפרסמי) העונה הבאה כמה שהוא היה בודד, וכמה שהיום הוא כבר לא. על המייקאובר של שאר המשתתפים לא ארחיב, בעיקר כי דורין אטיאס קיבלה מספיק זמן פרומו מיותר בתכנית עצמה.

הכתובת היתה על הקיר. רגע הזכיה:דברים שכן קרו בפרק הגמר של היפה והחנון: בניגוד למה שהרגילו אותנו שיר ודלית, סיגל הדגימה שלבורות ולחוסר מודעות יש גם צדדים מביכים ומכוערים, כשנסעה לקריה לחפש את דן חלוץ ("הוא חי?"), וצעקה בטלפון על בחור שאם היה רואה אותה לא היה מסרב לעזור לה; אדי נהיה אמיץ (והרי זה בדיוק מה שהוא רצה להיות!), והזמין לדייט את המתמודדת שקיבלה את זמן המסך המועט ביותר (שני סופים טובים במעשה חסר משמעות אחד); דניאל המזוקן הוכיח שלא יעזור כלום, יש אנשים שאפילו תכנית טלוויזיה לא יכולה לגלח; ושחר ודלית לקחו את המקום הראשון.

בסוף הפרק הקודם, כשנפתחו הקווים, התלבטתי ביני לבין עצמי אם להצביע להם. בסוף החלטתי שלא, והסיבה פשוטה: לא הייתי בטוח שאני בעדם כי הם באמת עוררו בי את האהדה הרבה ביותר, או שזו פשוט אותה יד עורך שסימנה אותם כפייבוריטים  - היא כקלת דעת צבעונית, הוא כבחור "נורמלי" ונוח להזדהות - ופשוט הריצה אותם לכל אורך העונה, עד שנדמה שהזכייה כמעט הגיעה להם בטבעיות. אבל אין טעם לחפש קונספירציות, הן הרי מוטמעות בז'אנר. הצופים הם משתתפים פעילים במשחק, וכאמור, התכנית לא אמורה להשאיר קצוות פרומים. לכן למרות הגמר המעייף, בכל מה שקשור לתוצאות – גם אני יצאתי מרוצה.

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(5 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

 • Currently 3/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 14/09/2012 21:15:22

 • 14/09/2012 19:58:56

 • 14/09/2012 18:47:29

 • 14/09/2012 16:52:53

 • 14/09/2012 06:39:50