הישרדות VIP: מי תהיה שלישיית הגמר?

יום חמישי 16 באוגוסט 2012 00:09 מאת: זיו יצחקי, עכבר העיר

למרות שתורג'י סיים סופית את המשחק ואפילו שרף את הבנדנה, הוא לא מוכן להשלים עם הכישלון, מערכת היחסים בין בוקי לשגב מתחממת, ומי כבר הבטיח את מקומו בגמר?


לקראת ההדחה האחרונה של העונה

(צילום: ורד אדיר)

פרסומת
עזבו אתכם מג'ניפר אניסטון וג'סטין ת'רו. הרומן האמיתי מתרחש במחנה של סאנאי בין בוקי נאה לאיתי שגב. אנחנו נחשפים לעוד פן ברומן המלבלב ביניהם. בוקי אוהב לשכב פרקדן על הגב בזמן ששגב מנענע לו את הבטן כמו שעושים לכלב. עוד רגע הוא גם היה זורק לו מקל שיביא. את השלב הבא שבו בוקי מתפשט ושגב מקיא, שומרים כנראה לפרק הבא. אנה הרבה פחות מתרשמת מהברומנס המתפתח לידה, לא בגלל שיש לה חלילה משהו נגד זוגות חד מיניים, היא פשוט עוד לא יודעת לאיזה מין לשייך אותם. נאמנה למורשת ענת, גם אנה משחררת ואומרת שמעתה תעשה כל מה שיגידו לה. אורז, כלים וקפה. רגע, סליחה. קפה? ממתי לשורדים יש קפה. לא אסרו על אושרי שתיים ושגב להביא אוכל למחנה? רק בגלל החריגה הזאת עלול ערוץ 10 לאבד את הקייס נגד רשת.

» הישרדות VIP - כל הכתבות והביקורות 
» הישרדות VIP: שגב גם לא יודע לנצח
» הישרדות VIP: איפה הביצים של איתי שגב?


שתי הצלעות האחרות של אנה מתאחדות על אי התקווה/כוכב הקופים, לא לפני שאושרי שתיים עושה פוזות של אהובת הספן ובת הדייג. הוא לא מבקש מאלוהים שינצור את מצולות האינסוף ושישמור נתיבות בימים, אבל זאת הפעם הראשונה והאחרונה בחיים שלו שהוא מתפלל לפגוש את בוקי או את שגב. כשהוא רואה את ענת באה, באסה, כשהיא מתקרבת, הוא נזכר שהיא אחלה חמודה. בלי להתבלבל, אושרי שתיים מסביר לה שלא עשו אותו באצבע וגם הוא ראה אבודים. בסך הכל יש במשחק הזה שני יקומים מקבילים, באחד ברית גורדון היא המנצחת בגמר ובשני, נו טוב, את זה אתם כבר יודעים. לנאום המוטיבציה מתלווה גרף מרשים מאוד על היחס ההפוך בין רמת הסיכון של ברית גורדון לתשואה שהם השיגו במשחק. חבל רק שנציגות האג"ח, שממתינה לו על האי ובחבר המושבעים, לא הכי מבסוטית מהמתווה שלו לתספורת. כיאה למעמד, ענת ואושרי שתיים מבצעים מחווה ליונתן ורועי, ומרביצים כניסה אל החוף, אשר מלווה במיטב להיטיה של דתיה בן דור. בוקי לא מתרשם מאיחוד המשפחות המרגש, ומכריז במידתיות הראויה שאושרי שתיים משול לפושעים שמייחלים למותו בתחנה המרכזית הישנה. הוא לא מפרש אם גם להם הוא נחר באוזן במשך שלושים יום או שהם מסוכסכים על רקע אחר.

היקומים המקבילים של המשחק. נאום המוטיבציה ההזוי של תורג'י:אחרי שכולם מסבירים איך הם מרגישים, מגיעה עוד משימה ארכנית שהיא בסך הכל משימת האש כפול שלוש. אושרי שתיים וענת מנסים באופן נואש להדליק אש בווק, ונראים בעיקר כמו זוג מנגליסטים על אי התנועה של רכבת צפון ביום העצמאות. אפשר לחתוך את האוויר עם מצ'טה מרוב מתח, ובעיקר מהמעקב אחר התגובות של אנה שחילקה עיצות לאושרי שתיים. ככל הנראה, גם על האי תקף הכלל שמותר להבריז לחברה בשביל דייט. בוקי ממהר לזהות את ההתפחות הזאת בזמן אמת, לענת לוקח עוד קצת זמן להיזכר שהיא התבאסה בצילומי ההשלמה. התגובה הכי רהוטה לאירועים שאפשר לקבל מהנוכחים היא "וואי וואי". בהיעדר סממנים אחרים, ניצחונה של ענת מסמן כי שוב עברנו ליקום המקביל שבו כללי הצדק הטבעי מעלים לגמר את ברית גורדון. ביקום הנוכחי, אושרי שתיים נושא נאום חוצב להבות על אודות מכירת החיסול של האוסול ומשליך את הבנדנה לאש. בכך משמיד אושרי שתיים פריט שבוודאי יכול היה לסייע לאנתרופולוגים שיבואו לחקור מה היה כאן לפני המלחמה הגדולה, ובגללו העדות היחידה לגבי בחירות הלבוש של בני ישראל בשנות ה-2000 תהיה הסוודר לעץ של שפרה.

קשה לומר שכל מה שהתרחש עד כה היה מפתיע במיוחד, אבל שגב שוב מוכיח שהוא לא מסוגל לתכנן רבע מהלך קדימה. משובה של ענת הוא מופתע כאילו לא היה ברור לו שבשלב מסוים מישהו יצטרך לחזור מאי התקווה. כרגיל, הוא מתמודד עם המצב על ידי הכחשת ההיסטוריה והתרפסות בפני האויב. מסתבר ששגב בכלל עשה לענת טובה כשהוא הדיח אותה, כי הוא ידע שהיא תחזור. אתם יודעים, חוסך שבטו שונא בנו וכאלה. שגב החדש הוא גם שגב שימושי יותר, כזה שמפנק בקוקוס ומדליק אש. רק בוקי נשאר לבד בצד לנסות לשבור במבוק על ברך. לבמבוק שלום, אך בוקי חורג ממנהגו ולא משתף אותנו מה האורטופד, הכירורפרקט והאורולוג שלו היו אומרים על זה. ההתחנחנות של שגב לא נעלמת מעיניו של בוקי, הוא נעלב ממנו אך ממהר לציית להוראותיו למנות את רשימת הפושעים המבוקשים של מדינת ישראל. אם לא הלך לשגב עם פרסטר והסטנד אפ, אולי במתודה הלא קונבציונאלית הזאת להרדמת ילדים הוא יכול לרקום שיתוף פעולה עם בוקי וערוץ בייבי. 

לא מסוגל לתכנן רבע שעה קדימה. שגב מנסה להתחנף לענת:משימת החסינות האחרונה נלקחה מהמכללה לפיקוד ומטה של הוויאטקונג. כל הצעירים כפויי הטובה לא טורחים אפילו לתת קרדיט לחוש הנבואי של בוקי, שרק לפני פרק אמר לענת שהם יהיו תלויים זה לצד זה. והנה זה קורה. בין אם זה תומך בתיאורית היקום המקביל ובאין אם לאו, כולנו מקבלים פלאשבק לסבנטיז כשבוקי מנתח בשוביניסטיות וינטאג' את היכולות של ענת ואנה כאילו הוא על הדשא אצל אביגדור. זוארץ משתף פעולה בשמחה, כולל נעיצת המרפק והשאלה שמסתננת מתחת לשפתיים "ואישתך? מה עם אישתך?". אריק איידל לא יכול היה לעשות את זה יותר טוב.

משימת החסינות גם חושפת עד כמה התהפכו היוצרות והיום הורים הם אלה שמתחננים לאישור של הילדים שלהם, ולא להיפך. אבל זה כבר בטריטוריה של סופר נני שמשום מה מתמהמהת עם גרסת הסלבס שלה. לבסוף ענת ואנה לא מאכזבות את ההפקה שהינדסה משימה פיזית לכבודן כדי להימנע משידור חוזר של שני הפרקים האחרונים. ענת, עד להודעה חדשה, מבטיחה את מקומה בגמר, אנה אולי. יכול להיות שגם בוקי יגיע לשם? שמישהו יתקשר לקרדיולוג. 
תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(16 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5