הישרדות VIP: איחוד הלבבות של שגב ותורג'י

יום רביעי 01 באוגוסט 2012 22:53 מאת: זיו יצחקי, עכבר העיר

אחרי שבוע של צפייה באולימפיאדה, החזרה של שחקני ה-VIP לחיינו מעט מעיקה. אחרי שחקנים שמבצעים כל כך הרבה משימות בלי לספר איך הם הרגישו בכל רגע נתון, קשה לקחת את השורדים ברצינות. אפילו את החיבור המפתיע בין שגב לתורג'י


תחילתה של ידידות מופלאה? תורג'י ושגב

(צילום: ורד אדיר)

פרסומת

אולי זה הצום, אולי בגלל דילול מנת הפרקים השבועית בחצי בשבועיים האחרונים, אבל מרגיש קצת מוזר להיפגש שוב עם החבורה של הישרדות VIP. אחרי שקרוב לשבוע מהטלוויזיה בוקע קולו של הפרשן הסקוטי של היורוספורט ועל המסך מתחרים כל מיני אנשים בכל מיני משימות. והם לא מדברים, והם לא מקטרים, מקסימום נופלים פה ושם, ואולי מישהו פעם בכמה שעות יזיל דמעה. אף אחד מהם לא חושב גם לשתף את הציבור במה הוא חשב, באיך הוא הרגיש ובמה הוא חושב שיקרה. אף אחד גם לא מדווח על סדירות היציאות שלו. סתם פועלים שחורים של ניצחונות. המעבר מהאולימפיאדה להישרדות משולה ליציאה מהבית הממוזג אל הרחוב המהביל והישר אל מלתעותיו של בוקי נאה. אנדרסטיימנט ואיפוק אף פעם לא היו הצד החזק שלו. הפעם הוא מכריז על מאורעות מועצת השבט כפרעות ת"ח ות"ט המודרניים. נאה גם שוב משתמש בדימוי תת המקלע. כדאי מאוד לא להיקלע איתו לאותו אולם שבו מוקרן באטמן עלייתו של האביר האפל.

» הישרדות VIP - כל הביקורות והכתבות 
» הישרדות VIP: האחדות של ברית תורג'י
» הישרדות VIP: הטעות האסטרטגית של ענת

אביר אפל אחר שמתחיל לעלות לו הוא אושרי שתיים, שמקבל את כל הבמה בשביל להרביץ את התמוטטות העצבים שלו, במה שמתברר כמסורת חדשה בפורמט. בעוד שכשגב מתמוטט הוא מאשים את עצמו, אושרי שתיים בכלל לא מעלה על דעתו שהקולות שמטריפים אותו לא שייכים לעז, אלא נמצאים בתוך הראש שלו. הניסיון שלו לשחרר את העז לחופשי כאילו היתה לפחות ווילי שלוש, היה מכמיר לב והצליח בעיקר להזכיר רצף של טקסי מכביה שבהם היונים סירבו לעוף לחופשי. בסך הכל האפיזודה היתה די קצרה ומניין הנפגעים עומד על אחד, שגב, שישר רץ לבכות לאמא ענת. וכן, גם העז שבוודאי התעצבה קשות על חלון ההזדמנות שנפתח לשוב למשפחתה ונסגר כה בחטף.

לשחרר את העז. התקף הזעם של תורג'י:כאילו הם לא סבלו מספיק מהפעילות של העז, עכשיו נאלצים השורדים למזמז חיות בשביל לעבור לשלב הבא. הלקח שלנו לשבוע הוא שלפעמים כדאי להיות מחובר לילד הפנימי שבך, עד רמת הפאזל לגיל שלוש. שגב זוכה ובחלקו נופלת ההזדמנות להראות אם הוא בעצם מחובר לילד הכאפות הפנימי שבתוכו. במחשבה ראשונה, התשובה היא כן. הוא בוחר את אושרי שתיים מתוך ניסיון נואש להיאחז בקצה חוט של ברית. הוא אפילו מספק לבוקי הזדמנות פז להטריד את שלום הציבור במונולוגים הארוכים שלו על בגידה ותקיעת סכינים בגב האומה. ענת דווקא מתנהלת בריאל פוליטיק שקול ומבינה את הצעד. הבעיה עם שגב היא שגם עם ההחלטה הזאת הוא לא הולך עד הסוף. בסירה, בדרכם אל הקניון, אושרי שתיים לא סותם את הפה ושגב נראה כאילו הוא רוצה לקפוץ למים. לפחות הוא הצליח להציב גבולות ולא הסכים להיות הקייט ווינסלט כשאושרי שתים עומד מאחוריו ומכריז שהוא מלך העולם.

המראות מהביקור עצמו בקניון היו יכולים לבייש אפילו רובין ספארקלס. אושרי שתיים מתנהג כמו מסומם על סף מנת יתר ופוצח במסע קניות מטורף. מצד שני, אפשר להבין אותו אחרי הרעב והמחסור. וכידוע, אין כמו כסף והדבר השני ההוא בשביל לגרום לאנשים להרגיש שהם חיים. זאת אומרת, אנשים שהם לא איתי שגב, שבמקום להתארגן על ציוד למחנה עסוק בלבלבל במוח לכל מיני תאילנדים עם השטויות שלו. הלקח השני הוא שיותר מלאוכל ולשתייה, איתי שגב רעב וצמא לאהבה של קהל. כל קהל, לא משנה מאיזה גזע, מין, דת ולאום. העיקר שיסתכלו עליו. אושרי שתיים, שיודע מאיזה צד של הפולקע מרוחים פירורי הלחם,  אומר לו בדיפלומטיות בלתי אופיינית שיש לו בעיה של טיימינג. את "בעיית הטיימינג" הזאת, אף שעון כבר לא יוכל לתקן. למרבה המזל, אושרי שתיים רוכש לבוקי סט בגדים חדש ואף קונה לבנות בגדים חדשים. ובכן, מה אומרת הבחירה של אושרי שתיים בבגדים לענת ואנה אומרת עליו? את זה כבר ינתחו ההיסטוריונים, אך בכאן ובעכשיו היא בעיקר מרמזת על פנטזיות שממוקמות בחצי השני של הסיקסטיז בסן טרופה. אז זה היה בהחלט לגיטימי לזמר "זובי זובי זו" ליד האורחים. מה קרה? מה שמותר לדון דרייפר אסור לאושרי שתיים?

שגב ותורג'י כובשים את הקניון. הפרס שגרם לתאילנדים הלם תרבות:
האפקט של חגיגת השופינג הגדולה שניהלו אושרי ואיתי שגב מצליח לחולל שינוי גם על האי. זאת אומרת לא בכל האי. בוקי שומר בקפדנות על זכות הזעפנות גם בטקס הענקת המתנות וגם במשימה. איתי שגב מתעקש לא להצליח עם המטריה ועם בובת הדגדוגי ששמה גיא זוארץ. ולא יעזרו כל הקסילופנים ברקע. זה לא עובר. מי שכן נראה כאילו עבר אוברול קומפלט הוא אושרי שתיים שחושף קווים רכים יותר באישיותו. כאילו גדשה הסאה, האוסול ניזל מאושרי שתיים ללא שליטה כשהוא מפלרטט עם אנה ורומז על אופק עם משכנתא וצאצאים. את אנה זה מוציא מאיזון. הצינים יגידו שהכל אסטרטגיה הרומנטיקנים יתריסו שכל הזמן הזה כולם חשבו שאושרי שתיים מניאק, עכשיו מתברר שהוא בסך הכל היה רעב.


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(9 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5