שאון חורף 2015

ז'אנר : אחר

שאון חורף היא סדרה של אירועים חורפיים ביוזמת רשות הצעירים בעיריית ירושלים. האירועים יתקיימו אחת לשבוע, מדי יום שני בין התאריכים 2 בפברואר עד 23 בפברואר, בארבעה מוקדים שונים ברחבי הבירה. מטרת האירוע היא לקדם את העסקים, היוצרים והאמנים דווקא בזמנים המאתגרים של החורף הירושלמי, תוך ניצול חללים מגוונים וצורת מחשבה ייחודית. התוצאה: שיעור סווינג המוני בשוק, הופעת מחול בחלונות ראווה, סדנת הכנת חומוס בחומוסיה, שירה בציבור ברוסית בבר עם דור שני לעולים חדשים, מסיבת טוגות בבר יווני, ג'ם סשן בדירות של סטודנטים ועוד. האירועים ללא תשלום, אלא אם צויין אחרת.

» עכבר ירושלים - כל מה שקורה בבירה
» Itravel jeruselam - אתר התיירות הרשמי של ירושלים

מה מחכה לכם?


שבוע ראשון - 2 בפברואר, מתחם שוק מחנה יהודה

1. מתוק ומהיר: סדנאות וקינוחים. מנה אחרונה - בית יעקב 10 ב-19:00 ו-20:00. 20 שקלים, הרשמה מראש 02-6247503.

2. משוק לשיק: האמן יורם אמיר על גלגולו של השוק דרך סיפורה של עגבנייה. הטיפה - הדקל 2 ב-19:00.

3. סיפורים מהמטבח של עזורה: הצצה לסיפורים שמאחורי הסירים במטבח הכי מיתולגי בירושלים. עזורה - רחבת השוק העירקי ב-19:00.

4. Make your own booze: סדנה להכנת אייריש קרים ולימונצ'לו. השכנה - בית יעקב 11 ב-19:00; הטיש של קופטש: גיל קופטש בפרויקט מוזיקלי, סיפורים וחוויות. השכנה - בית יעקב 11 ב-20:30.

5. שיעור סווינג: שיער טעימה תוסס של הריקוד בכל הרמות. מחנה יהודה ב-19:00; divano swing: הרכב סווינג צועני במופע עם שירים משנות ה-30. מחנה יהודה ב-20:30.

6. ריקוד על עמוד: שיעורים פתוחים. סטודיו Jpole - בית יעקב 10 ב-19:00, 20:00 ו-21:00; קוסמיק דואו: מופע ג'אם פתוח בדירה של איוון צ'רשנש ונתנאל לסר. בית יעקב 10, דירה 16, ב-20:00.

7. מהפפרז ועד מארלי: חנן ליפסקין ואסף כהן על קשרים בהיסטוריית המוזיקה. שמטוב - האשכול 4 ב-19:00; שיבת ציון: מופע רגאיי של ההרכב הירושלים. שמטוב - האשכול 4 ב-21:30.

8. עושים תיקון לבניין המקולקל: הקרנה פסיכודלית להסרת הקללה על הבניין עם הכי הרבה נחאס בעיר. אגריפיס 11 ב-19:00.

9. איגלו צלליות בקרטוניה: תיאטרון צלליות של קרטון ואור. השוק הגרוזיני ב-19:00.

10. המקצעות שאתם לא מכירים: הילדים של הצלם הירושלמי יצחק סעד מראים תמונות נדירות שלו. קזינו דה פריז - מחנה יהודה 3 ב-19:00; קצוות מוזיקליים עם קוואמי: אייל פרידמן יוצא מהרדיו כדי לספר על המסעות שמאחורי הקצה ולאחר מכן תקלוט אל תוך הלילה, ב-20:00.

11. The prizma experience: אנסמבל פריזמה מזמינה את הקהל לצלול למרק של צבע, צליל ומגע. סמטת התפוח ב-19:00.

12. מעלים את ירק המחיה: יוצרים אורגניות אורבנית. סמטת אליהו בנאי ב-19:00.

13. מסיבת טוגות: דיג'יי אורי בנקהטלר מערבב את הקולות של פיראוס באולימפוס הירושלמי. סירטקי - עץ החיים 4 ב-20:00.

14. סיור קולינרי למאנצ' לילה: אסתר סעד מגלה מקומות קטנים עם אוכל גדול. בית יעקב פינת השקמה ב-20:15 ו-21:45.

15. סביליה זה כאן: מסיבת פלמנקו עם גיטריסט על ספרדי. קפה מזרחי - השזיף 12 ב-20:30.

16. גדי וילצ'רסקי: הקומיקאי ולוחם הצדק על קומדיה ומחאה. שוקא - האגוז 17 ב-21:00.

17. Malox: אייל תלמודי ורועי חן מרימים את השוק. השוק העירקי ב-21:00.

18. Left: צמד גראז' בלוז עם מוזיקה שמשלבת גיטרה כבדה, תופים רועמים ושירה עדינה. חמישי במאי - עץ החיים 56 ב-22:00.

19. אפטר פארטי: קונצרט באסים בהשתפות הוד מושונוב ואמיר ברסלר שיארחו את רבל סאן ירין לידור. אוליבר טוויסט - הנביאים 59 ב-23:00.

#alt


שבוע שני - 9 בפברואר, מתחם החבצלת

1. מירי רגב היא שכונה: נוי אלוש על הסיפורים מאחורי הרימקסים הפוליטיים שלו. קול ירושלים החופשית - הלני 5 ב-19:00.

2. סדנת אוכל אתיופי: סודות המטבח, טעימות, הדגמות ומוזיקה. מסעדת דריי - חבצלת 3 ב-19:00.

3. סדנת פנזינים: סשן פתוח על מכונת צילום. אוגנדה - אריסטובולוס 4 ב-19:00; דיג'יי יוג: תקלוט מאמבנייט לנויז, מסינט וייב לאלקטרו. ב-22:00.

4. חפלה מרוקאית: חפלה עם המוזיקאית נועה בן שושן ומורי הישיבה החילונית. דארנה - הורקנוס 3 ב-19:00.

5. ק.ט.מ.ו.ן: עורפא', עבודת המחול המהוללת, יוצאת מהשוק למסיבה אורבאנית. סמטת הורקנוס ב-19:00.

6. ראש בראש: סשן קולינר-מוזיקלי, מקסיקני-לטיני. בוילר - הלני 9 ב-19:00.

7. כדורגל קהילתי: יו"ר בית"ר נורדיה והפסיכולוג החברתי ד"ר יצחק אלפסי על הקבוצה ועל כדורגל כדרך ליצירת זהות וקהילה. הלני 9 ב-19:00; נורדיה על הבר: שירים וסיפורים מהיציע הכי חם. הלני 9 ב-20:00; Nonprofit band: מיכאל גריילסאמר, אוריאל סוורדין ואוהד עילם חוגגים אלבום בכורה. הלני 9 ב-22:00.

8. טופק: הרצאה על עולם הגנגסטר-ראפ. יצחק אלישר 5 ב-19:00; Funfunfestival: פסטיבל הפנזינים מתארח עם התארגנות ארעית-מקומית של יוצרי פנזינים ואמנות. יצחק אלישר 5 ב-19:00; מיכאל כהן: חצי מלהקת כהן @ מושון במופע סולו. יצחק אלישר 5 ב-21:00.

9. נפוליטנה: מסע בעקבות המוזיקה הנאפוליטנית. חבצלת 9 ב-20:00.

10. דן תורן בכיתת אמן: הסיפורים שמאחורי השירים. קופי בין - יפו 34 ב-20:00; פוליטיקה לייק: הכתב עמית סגל על פוליטיקה ובחירות בעידן הפייסבוק. קופי בין - יפו 34 ב-21:00.

11. Kids fly: הופעה מקפיצה עם השפעות מוזיקליות לא צפויות. התקליט - הלני 7 ב-21:00.

12. ליפסינק קריוקי: קריוקי בלי לשיר ובלי כאב ראש. הוידיאו - הורקנוס 1 ב-21:00.

13. דיג'יי Shuz: ביטים, היפ-הופ, פסיכודליה וכל מה שבדרך. הקסטה - הורקנוס 1 ב-21:00.

14. ג'יין דו: מופע רוק באנגלית. חצי תוכי - הורקנוס 7 ב-21:30.

15. באטרינג טריו: מופע של השלישייה בשילוב ביטים, מוזיקה אקספרימנטלית וטריפ הופ. הורקנוס 7 ב-21:30.

16. אפטר פארטי: ששה נגנים, שני דורות למשפחת אלייב המפורסמת, בחגיגת מוזיקה שמחה ולאחריהם דיג'יי באבא בובה במוזיקה צוענית ובלקנית מרקידה. צעצוע - יוסף דו נואס 6 ב-22:00.

17. משטרת המחשבות: תלתליסטים וסטינקי ראשון בלילה פרוע ונטל חופש. פרידום - חבצלת 9 ב-22:00. 

#alt
 


שבוע שלישי - 16 בפברואר, מתחם שושן


1. טחון זה הכי, אחי: שף צחי בוקששתר בסדנה על מאכלים פשוטים וטעימים מבשר טחון. בלאק - שלומציון המלכה 18 ב-19:00; 10 הדיברות של בית הבובות: מייסדי להקת בית הבובות מספרים על חוויות אישיות ודרכם המקורית בעולם המוזיקה, ב-20:00.

2. עוד פעם סינדרום יאושלים: מופע סטנד אפ עם בן לבקוביץ', יותם הרשקוביץ, גל ורד, עודד דר והגר ארלוק. קקטוס 9 - שושן 4 ב-19:00; טל פלורה לוי: מופע R&B עם המון גרוב, ב-20:30.

3. טיפול בחדרים: שירה מתוקשרת כתשובה להתלבטות ותהייה. שרלוט חפצים עתיקים - כורש 4 ב-19:00.

4. וודקה ונשירה: ערב שירי נשמה וסיפורים ממיטב התרבות הרוסית. פוטין - יפו 36 ב-19:00.

5. בלוג Babagol: אורי לוי על השפה הבינלאומית של הכדורגל. טוביה - שושן 6 ב-19:00; הריח של קטמון: זקני היציע, אוהדים ושחקנים מספרים על הפועל,  ב-20:00; חתונה גרוזינית: דיג'יי אופיר טובות בחגיגה של מאכלים, ריחות ומוזיקה, ב-21:30.

6. מצ"ב האושר: פרפורמנס בירוקרטי שיעניק לך דו"ח על מצב האושר שלכם. משרד רו"ח - שושן 4 ב-19:00.

7. ברברה: תערוכה המטפלת בהקשר שבין בובות הבארבי לתפיסה עצמית, חברתית וסביבתית. גלריה כורש - כורש 14 ב-19:00; הצהרת כורש: עשרות דוכנים של אמנים ומעצבים במחירים מיוחדים, ב-19:00.

8. סלון שבזי מתארח: הסלון בשבזי חוזר לליה אחד במרקיה. המרקיה - כורש 4 ב-19:00.

9. קפה גיברלטר: אופיר טובול על תרבות ואג'נדה, פריפריה מקומית וגלובלית ואיך הוירטואלי הופך לריאלי. עץ קפה - ינאי 3 ב-19:30; עונג שבת חוגג עשור: גיא חג'ג' ידבר על מוזיקה ויספר למה ההחלטה לפתוח את הבלוט היא מהטובות בחייו, ב-20:30.

10. אז מה את עושה כל היום: מפגש עם הצלמת והבלוגרית אפרת ליכטנשטט. שרגא - ינאי 3 ב-19:30; מדברים מהבטן: עמית אהרונסון על אוכל איטי בעולם מהיר, ב-20:30.

11. דיבוב מצחיק: סדרת סרטוני הקאלט עולה לירושלים לערב הקרנות מיוחד. הבראכה - כורש 7 ב-20:00 ו-21:00.

12. שושן Drag run: הופעות דראג ומרוץ העקבים הגדול. מגרש החניה - שושן ב-20:30.

13. טיגריס: יוצרים סאונד פסיכדלי, מסורתי ומודרני מהמערב והמזרח של המוזיקה האפריקאית. המזקקה - שושן 1 ב-20:30; דיג'יי טלי בן יצחק: סט של גרוב, ביטים, פאנק ושורשיות אפריקאית, ב- 22:00.

14. One man band: דני דורצ'ין במופע בלוז מקורי. קפית - שלומציון המלכה 18 ב-21:00.

15. דיג'יי גיא חג'ג': תקלוט כמו בימים הטובים של הדיסקו. בית הקהווה - ינאי 3 ב-21:30.

16. הקרקס של דולי: הלהקה שנכנסת בדור הכלום בהופעה אנרגטית. גלן - שלומציון המלכה 18 ב-22:00.

17. אפטר פארטי: מסיבת טראש-פופ עם הדראג דיג'יי ליידי G. הבראכה - כורש 7 ב-22:00.

#alt



שבוע רביעי - 23 בפברואר, מתחם יד חרוצים

1. מי יהיה אלוף הפינג פונג: אליפות פתוחה של תלפיות 2015. Smartbus - יד חרוצים 4, קומה 4 ב-19:00; Present simple: פולק-פופ שנע בין קצוות החיים הירושלמים, ב-21:00; הבראסרי: מפגש פסגה בין כלי נשיפה לקול אנושי, ב-22:00.

2. שאון חזותי: שיעור פתוח בנושא תיאטרון חפצים וערב של פרפורמנס, וידיאו, מוזיקה, מחול ותיאטרון חזותי. בית הספר לתיאטרון חזותי - יד חרוצים 4 ב-19:00.

3. Blind spot #1: תערוכה וסיורים. פינות נסתרות מתגלות על ידי קבוצת עושים שכונה מבית רוח חדשה. YH4 - יד חרוצים 4 ב-19:00.

4. חוגגים 25 שנה: מיטב הסרטים של יוצרי סם שפיגל. בית ספר סם שפיגל - יד חרוצים 4, קומה 3 ב-19:00

5. סיפורים ירושלמים: ירון בורגין על הדרך מלחלום להצלחה בינלאומית, בועז נחמיה על אתר האינטרנט הכי ירושלמי, רמי לוי על חזון חברתי וניר ברקת שמשתף על חוויות מהמרוץ הארוך בעולם. אנרגיה גלובל - יד חרוצים 4א' ב-19:00; דניאלה ספקטור: מופע אקוסטי בו תארח הזמרת את חנן בן סימון, ב-21:30.

6. בין גוף לנפש: סדנה והרצאה על המסתורין של הגוף והנפש. אלמה - יד חרוצים 4א' ב-19:30 ו-20:30.

7. IZreal: השלישייה שפרצה גבולות ברוסיה מגיעה לבירה. על הרמפה - יד חרוצים 4א' ב-20:30; סיסטם עאלי: אנסמבל ההיפ-הופי מיפו במופע בערבית, עברית, רוסית ואנגלית, ב-21:30.

8. מועדון ה-27: חנן ליפסקין ואסף כהן בהרצאה על אגדות הרוק שנקטפו טרם זמנם. Perfected tech - יד חרוצים 6 ב-19:00; טכנולוגיה לכולם: בית Perfected tech על יצירתיות ויישום, ב-20:00; על יזמות ובלוגים: פלטפורמת התוכן maVeze על הקשר שבין יזמות, בלוגים ודור ה-Y, ב-21:00.

9. טעימות מחו"ל: שיעור פתוח בסלסה שורות, ריקודי בטן, היפ-הופ ליידיסטייל, היפ-הופ סטריט, ריקודי זוגות. סטודיו 6 - יד חרוצים 6 ב-19:00; פשוט לרקוד: הופעות מחול וריקוד חופשי ב-19:00.

10. בתוך אולפן הקלטות: רון יזרעאלי על מהפכת האינדי במוזיקה והאבולוציה של אולפני ההקלטות. הסטודיו של רון יזרעאלי ב-20:00.

11. אפטר פארטי: הקברט של אלונזו בהפקה של וזיקה, סקס, עשן ואוכל רחוב. הסדנא - דרך חברון 28 ב-23:00.

12. Pacotec: האנשים שהביאו את סצינת הטכנו הירושלמית בסט אלמותי. ג'סטיס - דרך חברון 28 ב-23:00; Red axes: סט מטורף של צלילים, ב-24:30.

13. Garden city movment: מופע של הרכב המוזיקה האלקטרונית. זאפה - דרך חברון 28 ב-23:30; 3421: חוזרים לבירה כדי להזכיר שהכל מתחיל בבאס ותופים; LayarZ: יונתן אלבלק, גלעד אברו ואביב כהן במופע חדש.

#alt

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(2 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המופע

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5