לוח אירועים

עדכנו אותנו
פסטיבל הקולנוע ירושלים 2013

ז'אנר : הקרנה, פסטיבלפסטיבל הקולנוע ירושלים 2013 - תקציר

פסטיבל הקולנוע ירושלים 2013 מתקיים השנה בפעם ה-30 בין התאריכים 4-13 ביולי 2013 בסינמטק ירושלים ובאולמות הקולנוע השונים ברחבי העיר.

את פסטיבל הקולנוע 2013 יפתח סרטו החדש של רשף לוי "לצוד פילים", כחלק מאירוע פתיחה חגיגי שיתקיים בבריכת הסולטן הסולטן ב-4 ביולי.הסרט עוקב אחר יונתן (12) שמאבד את אביו באירוע טראומתי שנגרם באשמתו. הוא ואמו דורית, מתמודדים עם עוני פתאומי, ועם אטימותו של הבנק בו עבד האב, שמסרב לשלם להם פיצויים. אבל אז כשהכל נראה שחור, אמא של יונתן משאירה אותו בבית האבות של הסבא איתו מעולם לא היה בקשר. יונתן נסחף לעולם מטורף של זקנים שהחברה שכחה – אנשים שהקימו את המדינה, שאהבו, והיו מלאי תשוקה, ועכשיו הם שקופים.

כמו בכל שנה, פסטיבל הקולנוע ירושלים ירים את המסך על מיטב הסרטים מרחבי העולם ומהארץ. 140 סרטים מארה"ב, דרום אמריקה, אירופה, אסיה וגם המזרח התיכון ילוו את עשרת ימי הפסטיבל. סרטי עלילה וסרטים דוקומנטריים היישר מפסטיבל קאן היוקרתי, לצד סרטים שהוצגו לאחרונה בפסטיבלים יוקרתיים אחרים כמו סאנדנס, טרייבקה, וונציה וברלין.

» לאתר הסינמטק ולוח ההקרנות המלא

"לצוד פילים" - סרט הפתיחה:

סרט הנעילה של הפסטיבל הוא "לפני חצות". באמצע שנות ה-90 יצא סרטו של ריצ'רד לינקלייטר "לפני הזריחה", שגולל את סיפורם של ג'סי (איתן הוק) וסלין (ג'ולי דלפי), שני זרים שנפגשים ברכבת לווינה וחווים כימיה ומשיכה הדדית. ג'סי משכנע אותה לרדת מהרכבת בוינה ולבלות איתו את 24 השעות האחרונות שלו באירופה לפני שהוא חוזר לארצות הברית, והספונטניות המהוססת הופכת לשיחות ארוכות אל תוך לילה רומנטי בחוצות וינה. אחריו יצא גם סרט ההמשך שהפגיש את שני הגיבורים, "לפני השקיעה". כעת, לאחר שתשע שנים נוספות חלפו להן, הבמאי ממשיך את הסאגה הרומנטית עם הסרט השלישי בסדרה.תגיות: לצוד פילים, סרטים, פסטיבל הקולנוע ירושלים 2013, רשף לוי

פסטיבל הקולנוע ירושלים 2013 - כל הכתבות
 • פסטיבל ירושלים: הסרט שאוהבי
  פסטיבל ירושלים: הסרט שאוהבי "הסמויה" מוכרחים לראות

   09/07/2013

  אחרי חמישה ימים של פסטיבל כבר ניתן לקבוע כי זוהי אחת השנים החלשות ביותר של פסטיבל ירושלים. אמנם יש לא מעט סרטים ראויים לצפייה, אבל בינתיים חסרות יצירות מופת של ממש או סרטים מאתגרים ומקוריים שאפשר לרא...

(0 מדרגים)

דירוג הגולשים:

 • Currently 3/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5