פסטיבל הסרטים חיפה 2015

ז'אנר : פסטיבל, הקרנה

פסטיבל הסרטים חיפה 2015 יתקיים כבכל שנה בחול המועד סוכות, בין התאריכים 26 בספטמבר עד ה-5 באוקטובר, בסינמטק חיפה ובבתי קולנוע נוספים באזור. הפסטיבל, שחוגג השנה 31 שנים להיווסדו יכלול 9 סרטים ישראלים עלילתיים חדשים, 14 סרטים ישראלים תיעודיים חדשים, 46 סרטים קצרים וסרטי אנימציה ו-15 סרטי יצירה צעירה.

תחרות הקולנוע הישראלי העלילתי:» "אינרציה":
 בוקר אחד מירה סגל (40), עקרת בית חשוכת ילדים משכונת נווה-שאנן שבחיפה, מתעוררת מחלום בלהות ומגלה שבעלה יצא מוקדם מהרגיל לעבודה. היא פונה למשטרה ומדווחת עליו כנעדר. בתחנה מעודדים אותה לחזור הביתה ולהמתין. הימים הופכים לשבועות וחודשים, ואת הוואקום שהותיר בעלה ממלאים מפגשים שדוחפים אותה להתמודד עם העולם.
בימוי: עידן חגואל

» "באבא ג'ון":
יצחק מנהל את המשק המשפחתי, לול תרנגולי הודו שאביו הקים כשהיגרו מאיראן לישראל. הבן מוטי מגיע למצוות ויצחק מלמד אותו את עבודת הלול, אבל הנער מעדיף לשפץ גרוטאות כמקצוע. הגעתו של הדוד מאמריקה עוד תגביר את המתח במשפחה.
בימוי: יובל דלשד

#alt
מאיראן לישראל. "באבא ג'ון" - פסטיבל הסרטים חיפה (צילום: יח"צ)

» "ברש":  נעמה בת 17 והתחביבים שלה הם אלכוהול, סמים וחברות משועממות. בדיוק כשאחותה הבכורה בורחת מהבית וכל מפחתה מתחילה לחפש אחריה, נעמה פוגשת נערה חדשה מהתיכון ומתאהבת בה.
בימוי: מיכל ויניק

» "התעוררות":  גבר נוהג בטנדר בכביש גלילי ופרה חוצה את הכביש. הוא בולם ברגע האחרון. רעש חריקת הבלמים מעיר את הגבר, ודבר לא ישוב עוד להיות כשהיה. הוא מנסה לחזור הביתה, לאשתו, לחייו הישנים, אבל המוות שהיה חבוי בכל מקום גלוי עכשיו. עם שלוש תרנגולות על הכתף ומזוודה מזויפת של לואי ויטון, הוא יוצא מביתו, יורד מהכביש הסלול ומנסה להיעלם ביער.
בימוי: גיא מאירסון

» "למה עזבתני": נער דחוי משולי החברה מגלה גבר זר ומנוכר, החולש על סמטאותיה של עיר מטונפת. בדבקות עיקשת מכניס עצמו הנער תחת כנפיו. בתוך הגיהינום האורבני, מה שמתחיל כחניכה מהוססת למקצוע מתפתח למאבק אובססיבי על שליטה עצמית וריסון היצר.
בימוי: הדר מורג

 » "ציפורי חול": בנחל הירקון בתל אביב מתגלה גופת גבר כבן 80 עם פצעי דקירה על חזהו, ומספר מקועקע על אמת ידו. אמנון, קצין המשטרה המופקד על החקירה, חוזר מהשעיה ארוכה. הוא נאבק להביא את התיק הזניח לכאורה לסיום מהיר.
בימוי: אמיר י. וולף

» "היורד למעלה": קומדיה המתרחשת בחיפה. בחור צעיר יורד את הכרמל ברגל כדי לעלות על אונייה ולברוח מכל מה שהוא אוהב ומתעב. במקביל, גבר קשה יום מהעיר התחתית יוצא למסע סיזיפי במעלה ההר, בעקבות עגיל שאבד לאשתו. אחד עולה, השני יורד. ולמרות שהם עשויים להתנגש, תמיד קיימת האפשרות שהם יעברו האחד דרך השני.
בימוי: אלעד קידן


קומדיה חיפאית. "היורד למעלה" - פסטיבל הסרטים חיפה (צילום: יח"צ)

תחרות הקולנוע התיעודי:


» "פרדס כ"ץ אהובתי": לאחר שגילה שדודו הבכור ישראל נעלם לפני 65 שנה משכונת פרדס כ”ץ, חוזר במאי הסרט אל המקום, ופונה לעזרה מבני משפחתו הנותרים. גבריאל שהשתחרר לאחר 35 שנה בכלא, אריה ששקוע במחשבות והרהורים על ספת אימו, ואורי שמחפש אהבה ואוסף ברזל בעזרת עגלון ברחבי השכונה.
בימוי: ערן ברק

#alt
מחפש תשובות. "פרדס כ"ץ אהובתי" - פסטיבל הסרטים חיפה (צילום: יח"צ)

» "משולם":
יהוד 1994. סכסוך בנייה פעוט בערב פסח הופך לדרמה בשידור חי המעסיקה את המדינה כולה במשך כמעט חודשיים. הרב עוזי משולם, מנהיג תימני כריזמטי, מסתגר בביתו עם תלמידיו החמושים, ודורש הקמת ועדת חקירה ממלכתית להיעלמותם של אלפי ילדים תימנים בשנים שלאחר קום המדינה. בזמן שהתקשורת עטה על הסיפור, הפוליטיקאים עולים לרגל לבית ביהוד והמשטרה מאיימת בפריצה אלימה לתוך המתחם, עולה פרשת ילדי תימן על סדר היום הציבורי בעוצמה חסרת תקדים, חושפת פצעים שמעולם לא הגלידו ומעוררת מחלוקות היסטוריות ופוליטיות.
בימוי: אייל בלחסן, נועם שיזף

»" אסירת תודה":  25 שנה לאחר שמסרה כוכבה וזנה את בתה היחידה למשפחת אומנה, באה זו לאמץ אותה. סיון תמרי שמואל, בת לשתי אימהות - האחת מרוקאית ירושלמית, השנייה מלב הקיבוץ הדתי ה"ייקי". בשל נסיבות הולדתה לאם נרקומנית, הועברה סיון בגיל חמש למשפחת אומנה, בהסכמת הוריה הביולוגים, עת התדרדרותה ההולכת וגוברת של אמה כוכבה.
בימוי: אילן דה פריס, שחר סגל
 
» "במרחק פעימה": ד"ר עקי תמיר הוא קרדיולוג ילדים שנשלח לאפריקה כחלק ממשלחת רפואית, המבצעת ניתוחי לב בילדים במדינות מתפתחות. תפקידו הוא להחליט איזה ילד כשיר לניתוח ואיזה ילד סיכויו קלושים לעבור את הניתוח בשלום. מתוך מאות ילדים חולים עקי יכול לבחור פחות מעשרה. המצב מסתבך כשעקי "בטעות" מתאהב בג'וליוס, ילד בן 6 שהסיכויים להצילו קלושים מאוד.
בימוי: טל ברדה

» "הרחובות הם שלנו": מביא את סיפורם של שמונה אמני גרפיטי שמגיעים מרקעים ומקומות שונים. הסרט עוסק בתעשייה שצמחה סביב אמנות הרחוב המחתרתית - סיורי הגרפיטי העירוניים, שיעורי גרפיטי בבתי ספר, וכניסתו של הגרפיטי לתוך המוזיאונים. הסרט מתעד אמני גרפיטי בזמן אמת ומנסה לפענח את הסוד של אחת מהתנועות האמנותיות החשובות של המאה ה-21. 
בימוי: ניסן שור

» "הרקדן": עוקב אחר ואלרי פאנוב, רקדן בלט קלאסי והישרדותם של פאנוב ורקדניו במציאות הישראלית. בסרט קטעי ארכיון נדירים של ריקוד שזורים בסיפור אהבה ומסע מרתק של הגיבור ברוסיה.
בימוי: אלכסנדר גנטלב

#alt
הכל בשביל לרקוד. "הרקדן" יוקרן בפסטיבל הסרטים חיפה (צילום: יח"צ)

» "יתומי המהפכה": במהלך מסע בעקבות תולדות המשפחה נבחנות קלישאות המוסר והפוליטיקה שהסעירו את אירופה והמזרח-התיכון במהלך המאה ה-20 ומהדהדות עד עצם היום הזה. הסרט מתחיל בכלא פוויאק בוורשה, בו ישבה אימו של הבמאי על פעילות קומוניסטית, ומסתיים בכלא 'עופר' ליד רמאללה בו נדרש הבמאי, במהלך שירות מילואים, לשמור על אסירים פלסטיניים.
בימוי: יגאל בורשטין

» "פה ולא שם": אילון דנאי, בתו של הסופר והעיתונאי עמוס אילון מחליטה לחזור לירושלים כנגד ציוויו של אביה בטרם נפטר. באמצעות עדשת המצלמה היא חושפת את הקשיים שחווים בעלה ושלושת ילדייה בניסיון למצוא בית. מהסרט עולה תמונת מכאיבה של מציאות ישראלית עכשווית.
בימוי: אילון דנאי

» "קפה נדלר":
 מור קפלנסקי יוצאת למסע בעקבות הסיפור שמאחורי "קפה נגלר", שהוקם  על ידי משפחתה בראשית המאה העשרים בברלין. במהלך הצילומים היא מגלה שההיסטוריה מאחורי בית הקפה המשפחתי אינה זוהרת כפי שהמשפחה האמינה. ככל שהאשליה סביב בית הקפה מתפוגגת היא נאלצת לגשר על הפער שבין הזיכרון המשפחתי לאמת ההיסטורית.
בימוי: מור קפלנסקי

» "רבין במילותיו": מסמך קולנועי בו מספר רבין ז"ל את סיפור חייו של האדם והמנהיג האייקוני בקולו שלו. לאופר מספק לצופים מבט אינטימי על דמותו של ראש הממשלה, מילדותו ונערותו כלוחם צעיר בפלמ"ח, מפקד בצה"ל, רמטכ"ל, שגריר, ראש ממשלה, אופוזיציונר ושר ביטחון, על ימי החתימה על הסכמי אוסלו ועד ימי כהונתו האחרונים.
בימוי: ארז לאופר

 » "שכנים - כרוניקה של אובדן": סופי, אם חד הורית וגבי, בעל פאב מיתולוגי באילת. אין דבר שמחבר ביניהם מלבד העובדה שהם גרים אחת מעל השני. סכסוך סביב הרחבה שביצעה סופי משנה את חייהם לבלי הכר.
בימוי: דוד אופק

 » "רוק על הקו האדום": הסרט מביא את סיפורה של המשוררת והפזמונאית הישראלית תרצה אתר, בתם של המשורר נתן אלתרמן והשחקנית רחל מרכוס. דמותה השברירית ויפת התואר, חייה הקצרים ומלאי התהפוכות, נותרו אפופי מסתורין גם שנים רבות לאחר מותה הטרגי בגיל 36.

מועדי מופעים

פסטיבל הסרטים חיפה - כל הכתבות

 • אובססיה, גרפיטי ויצחק רבין: הסרטים הישראלים של פסטיבל חיפה
  אובססיה, גרפיטי ויצחק רבין: הסרטים הישראלים של פסטיבל חיפה

   18/08/2015

  גבר שנמצא עם פצעי דקירה ומספר מקועקע על היד, נער דחוי שמסתבך בקשר אובססיבי עם גבר מבוגר ונערה מבולבלת שמתאהבת בחברה מהתיכון - אלה הם רק חלק מהגיבורים של הסרטים הישראלים שישתתפו בפסטיבל הסרטים הקרוב ב...

 • במאית
  במאית "הגשר": "הצבתי בסדרה רף גבוה, והוא צנח"

   15/10/2014

  הנה עובדה מפתיעה למדי על שרלוט סילינג, הבמאית הדנית שאחראית בין השאר על סדרות כמו "הגשר", "הומלנד" (עונה רביעית), "הרודן", ו-"דה קילינג": היא לא רואה טלוויזיה. טוב, ככה זה כשאת אחת הבמאיות המצליחות ב...

 • 20,000 יום על פני האדמה: מסע תודעתי מופלא לתוך נפשו של אמן
  20,000 יום על פני האדמה: מסע תודעתי מופלא לתוך נפשו של אמן

   13/10/2014

  פסטיבל חיפה ה-30 במספר נפתח בסוף השבוע שעבר בקול תרועה רמה, עם לא מעט הבטחות קולנועיות מצוינות ואולמות מלאים עד אפס מקום. אבל עם כל הכבוד לאנדריי זוויגניצב ונורי בילגה ג'יילן, שסרטיהם המדוברים ("לווי...

 • פסטיבל חיפה: הסרטים שבלטו בסופ
  פסטיבל חיפה: הסרטים שבלטו בסופ"ש הראשון

   12/10/2014

  אתמול (שבת) הסתיים סוף השבוע הראשון של פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-30 של חיפה, ונדמה שאחרי סוף שבוע שכזה, מגיע לבאי ולעובדי הספטיבל עוד סוף שבוע, הפעם לצורכי מנוחה. הפסטיבל, שיימשך לאורך כל חג הסוכות,...

הצג עוד כתבות
תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(11 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המופע

 • Currently 3/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5