פסטיבל הסרטים חיפה 2015

ז'אנר : פסטיבל, הקרנה

פסטיבל הסרטים חיפה 2015 יתקיים כבכל שנה בחול המועד סוכות, בין התאריכים 26 בספטמבר עד ה-5 באוקטובר, בסינמטק חיפה ובבתי קולנוע נוספים באזור. הפסטיבל, שחוגג השנה 31 שנים להיווסדו, יכלול 9 סרטים ישראלים עלילתיים חדשים, 14 סרטים ישראלים תיעודיים חדשים, 46 סרטים קצרים וסרטי אנימציה, 15 סרטי יצירה צעירה ואת מיטב התוצרת הקולנועית הבינלאומית, שהוקרנה במהלך 2015 בפסטיבלים הנחשבים בעולם.

»
מה חדש בקולנוע?
» חודש הקולנוע הישראלי - מה צפוי לנו בספטמבר?

בפתיחה החגיגית של הפסטיבל תתקיים הקרנת בכורה של הסרט "התכנית" (The Program), המגולל את סיפור עלייתו ונפילתו של רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג. ארמסטרונג הפך לאגדה עוד בחייו בזכות הישגיו חסרי התקדים בטור דה פראנס והתגייסותו למאבק במחלת הסרטן, ממנה החלים. במשך שנים נאלץ להדוף עדויות חוזרות ונשנות על שימוש בסמים אסורים, עד שלבסוף, הצטברות עדויות של רוכבים אחרים ותחקירים עיתונאיים, הביאו למפלתו המבישה. את הסרט ביים הבמאי הבריטי הוותיק והמוערך סטיבן פרירס ולתפקיד הראשי לוהק השחקן האמריקאי העולה בן פוסטר.

"התוכנית" - טריילר:


תחרות הקולנוע הישראלי העלילתי» "אינרציה":
 בוקר אחד, מירה סגל (40), עקרת בית חשוכת ילדים משכונת נווה-שאנן שבחיפה, מתעוררת מחלום בלהות ומגלה שבעלה יצא מוקדם מהרגיל לעבודה. היא פונה למשטרה ומדווחת עליו כנעדר. בתחנה מעודדים אותה לחזור הביתה ולהמתין. הימים הופכים לשבועות וחודשים, ואת הוואקום שהותיר בעלה ממלאים מפגשים שדוחפים אותה להתמודד עם העולם.
בימוי: עידן חגואל

» "באבא ג'ון":
יצחק מנהל את המשק המשפחתי, לול תרנגולי הודו שאביו הקים כשהיגרו מאיראן לישראל. הבן מוטי מגיע למצוות ויצחק מלמד אותו את עבודת הלול, אבל הנער מעדיף לשפץ גרוטאות כמקצוע. הגעתו של הדוד מאמריקה רק תגביר את המתח במשפחה.
בימוי: יובל דלשד

#alt
מאיראן לישראל. "באבא ג'ון" - פסטיבל הסרטים חיפה (צילום: יח"צ)

» "ברש": נעמה בת 17 והתחביבים שלה הם אלכוהול, סמים וחברות משועממות. בדיוק כשאחותה הבכורה בורחת מהבית וכל משפחתה מתחילה לחפש אחריה, נעמה פוגשת נערה חדשה מהתיכון ומתאהבת בה.
בימוי: מיכל ויניק

» "התעוררות":  גבר נוהג בטנדר בכביש גלילי ופרה חוצה את הכביש. הוא בולם ברגע האחרון. רעש חריקת הבלמים מעיר את הגבר, ודבר לא ישוב עוד להיות כשהיה. הוא מנסה לחזור הביתה, לאשתו, לחייו הישנים, אבל המוות שהיה חבוי בכל מקום גלוי עכשיו. עם שלוש תרנגולות על הכתף ומזוודה מזויפת של לואי ויטון, הוא יוצא מביתו, יורד מהכביש הסלול ומנסה להיעלם ביער.
בימוי: גיא מאירסון

» "למה עזבתני": נער דחוי משולי החברה מגלה גבר זר ומנוכר, החולש על סמטאותיה של עיר מטונפת. בדבקות עיקשת מכניס עצמו הנער תחת כנפיו. בתוך הגיהנום האורבני, מה שמתחיל כחניכה מהוססת למקצוע מתפתח למאבק אובססיבי על שליטה עצמית וריסון היצר.
בימוי: הדר מורג

 » "ציפורי חול": בנחל הירקון בתל אביב מתגלה גופת גבר כבן 80 עם פצעי דקירה על חזהו ומספר מקועקע על אמת ידו. אמנון, קצין המשטרה המופקד על החקירה, חוזר מהשעיה ארוכה. הוא נאבק להביא את התיק הזניח לכאורה לסיום מהיר.
בימוי: אמיר י. וולף

» "היורד למעלה": קומדיה המתרחשת בחיפה. בחור צעיר יורד את הכרמל ברגל כדי לעלות על אונייה ולברוח מכל מה שהוא אוהב ומתעב. במקביל, גבר קשה יום מהעיר התחתית יוצא למסע סיזיפי במעלה ההר, בעקבות עגיל שאבד לאשתו. אחד עולה, השני יורד. למרות שהם עשויים להתנגש, תמיד קיימת האפשרות שהם יעברו האחד דרך השני.
בימוי: אלעד קידן


קומדיה חיפאית. "היורד למעלה" - פסטיבל הסרטים חיפה (צילום: יח"צ)

תחרות הקולנוע התיעודי


» "פרדס כ"ץ אהובתי": לאחר שגילה שדודו הבכור ישראל נעלם לפני 65 שנה משכונת פרדס כ"ץ, חוזר במאי הסרט אל המקום ופונה לעזרת בני משפחתו הנותרים. גבריאל שהשתחרר לאחר 35 שנה בכלא, אריה ששקוע במחשבות והרהורים על ספת אמו ואורי שמחפש אהבה ואוסף ברזל בעזרת עגלון ברחבי השכונה.
בימוי: ערן ברק

#alt
מחפש תשובות. "פרדס כ"ץ אהובתי" - פסטיבל הסרטים חיפה (צילום: יח"צ)

» "משולם":
יהוד 1994. סכסוך בנייה פעוט בערב פסח הופך לדרמה בשידור חי המעסיקה את המדינה כולה במשך כמעט חודשיים. הרב עוזי משולם, מנהיג תימני כריזמטי, מסתגר בביתו עם תלמידיו החמושים ודורש הקמת ועדת חקירה ממלכתית להיעלמותם של אלפי ילדים תימנים בשנים שלאחר קום המדינה. בזמן שהתקשורת עטה על הסיפור, הפוליטיקאים עולים לרגל לבית ביהוד והמשטרה מאיימת בפריצה אלימה לתוך המתחם, עולה פרשת ילדי תימן על סדר היום הציבורי בעוצמה חסרת תקדים, חושפת פצעים שמעולם לא הגלידו ומעוררת מחלוקות היסטוריות ופוליטיות.
בימוי: אייל בלחסן, נועם שיזף

»" אסירת תודה": 25 שנה לאחר שמסרה כוכבה וזנה את בתה היחידה למשפחת אומנה, באה זו לאמץ אותה. סיון תמרי שמואל, בת לשתי אימהות - האחת מרוקאית ירושלמית, השנייה מלב הקיבוץ הדתי ה"ייקי". בשל נסיבות הולדתה לאם נרקומנית, הועברה תמרי שמואל בגיל חמש למשפחת אומנה בהסכמת הוריה הביולוגים, עת התדרדרותה ההולכת וגוברת של אמה כוכבה.
בימוי: אילן דה פריס, שחר סגל
 
» "במרחק פעימה": ד"ר עקי תמיר הוא קרדיולוג ילדים שנשלח לאפריקה כחלק ממשלחת רפואית, המבצעת ניתוחי לב בילדים במדינות מתפתחות. תפקידו הוא להחליט איזה ילד כשיר לניתוח ואיזה ילד בעל סיכויים קלושים לעבור את הניתוח בשלום. מתוך מאות ילדים חולים, עקי יכול לבחור פחות מעשרה. המצב מסתבך כשעקי "בטעות" מתאהב בג'וליוס, ילד בן 6 שהסיכויים להצילו קלושים מאוד.
בימוי: טל ברדה

» "הרחובות הם שלנו": סיפורם של שמונה אמני גרפיטי שמגיעים מרקעים ומקומות שונים. הסרט עוסק בתעשייה שצמחה סביב אמנות הרחוב המחתרתית - סיורי הגרפיטי העירוניים, שיעורי גרפיטי בבתי ספר וכניסתו של הגרפיטי לתוך המוזיאונים. הסרט מתעד אמני גרפיטי בזמן אמת ומנסה לפענח את הסוד של אחת מהתנועות האמנותיות החשובות של המאה ה-21. 
בימוי: ניסן שור

» "הרקדן": עוקב אחר ואלרי פאנוב, רקדן בלט קלאסי ואחר הישרדותם של פאנוב ורקדניו במציאות הישראלית. בסרט קטעי ארכיון נדירים של ריקוד, שזורים בסיפור אהבה ומסע מרתק של הגיבור ברוסיה.
בימוי: אלכסנדר גנטלב

#alt
הכל בשביל לרקוד. "הרקדן" יוקרן בפסטיבל הסרטים חיפה (צילום: יח"צ)

» "יתומי המהפכה": במהלך מסע בעקבות תולדות המשפחה, נבחנות קלישאות המוסר והפוליטיקה שהסעירו את אירופה והמזרח-התיכון במהלך המאה ה-20 ומהדהדות עד עצם היום הזה. הסרט מתחיל בכלא פוויאק בוורשה, בו ישבה אמו של הבמאי עקב פעילות קומוניסטית ומסתיים בכלא 'עופר' ליד רמאללה בו נדרש הבמאי, במהלך שירות מילואים, לשמור על אסירים פלסטיניים.
בימוי: יגאל בורשטין

» "פה ולא שם": אילון דנאי, בתו של הסופר והעיתונאי עמוס אילון מחליטה לחזור לירושלים כנגד ציוויו של אביה בטרם נפטר. באמצעות עדשת המצלמה היא חושפת את הקשיים שחווים בעלה ושלושת ילדיה בניסיון למצוא בית. מהסרט עולה תמונת מכאיבה של מציאות ישראלית עכשווית.
בימוי: אילון דנאי

» "קפה נדלר":
 מור קפלנסקי יוצאת למסע בעקבות הסיפור שמאחורי "קפה נגלר", שהוקם  על ידי משפחתה בראשית המאה ה-20 בברלין. במהלך הצילומים היא מגלה שההיסטוריה מאחורי בית הקפה המשפחתי אינה זוהרת כפי שהמשפחה האמינה. ככל שהאשליה סביב בית הקפה מתפוגגת היא נאלצת לגשר על הפער שבין הזיכרון המשפחתי לאמת ההיסטורית.
בימוי: מור קפלנסקי

» "רבין במילותיו": מסמך קולנועי בו מספר רבין ז"ל את סיפור חייו של האדם והמנהיג האייקוני בקולו שלו. לאופר מספק לצופים מבט אינטימי על דמותו של ראש הממשלה, מילדותו ונערותו כלוחם צעיר בפלמ"ח, מפקד בצה"ל, רמטכ"ל, שגריר, ראש ממשלה, אופוזיציונר ושר ביטחון, דרך ימי החתימה על הסכמי אוסלו ועד ימי כהונתו האחרונים.
בימוי: ארז לאופר

 » "שכנים - כרוניקה של אובדן": סיפורם של סופי, אם חד הורית, וגבי, בעל פאב מיתולוגי באילת. אין דבר שמחבר ביניהם מלבד העובדה שהם גרים אחת מעל השני. סכסוך סביב הרחבה שביצעה סופי משנה את חייהם לבלי הכר.
בימוי: דוד אופק

 » "רוק על הקו האדום": הסרט מביא את סיפורה של המשוררת והפזמונאית הישראלית תרצה אתר, בתם של המשורר נתן אלתרמן והשחקנית רחל מרכוס. דמותה השברירית ויפת התואר וחייה הקצרים ומלאי התהפוכות, נותרו אפופי מסתורין גם שנים רבות לאחר מותה הטרגי בגיל 36.

התוכנית הבינלאומית - סרטי פסטיבלים מרחבי העולם


זוכה פרס חבר השופטים והקהל בפסטיבל סאנדנס 2015
» "אני וארל וזאת שעומדת למות" (Me And Earl And The Dying Girl): סרטו של אלפונסו גומז.

זוכי פרס הבימוי בפסטיבל ברלין 2015
» "גוף" (Body), של הבימאית הפולניה מלגוז'טה שומובסקה.
» "בראבו!" (Aferim!), של הבמאי הרומני ראדו ג'וד.
» "איזנשטיין בגואנאחואטו" (Eisenstein in Guanajuato), סרטו של הבמאי הבריטי פיטר גרינאווי. 
» "בתולה מושבעת" (Sworn Virgin), של הבימאית לאורה ביספורי, בכיכובה של אלבה רורואכר.

זוכי הפרסים והסרטים החשובים בפסטיבל קאן 2015 
» "איילים" (Rams), של הבמאי האיסלנדי גרימור האקונרסון.
» "שמש גבוהה" (The High Sun), של הבמאי הקרואטי, דליבור מטאניץ. 
» "חיבוק הנחש" (Mbrace Of The Serpent), של הבמאי הקולומביאני קירו גוארה.
» פאולינה (Paulina), של הבמאי הארגנטינאי סנטיאגו מיטרה.
» סרט הפתיחה של פסטיבל קאן, "בראש מורם" (Standing Tall), של הבימאית/ שחקנית עמנואל ברקו, בכיכובה של קטרין דנב.
» "אן" (Sweet Red Bean Paste), סרטה החדש של הבימאית היפנית נעמי קוואסה.
» "הברית הלגמרי חדשה" (The Brand New Testament), סרטו  החדש של הבמאי הבלגי ז'אקו ואן דורמל. 
» "שלום לנו בחלומותינו" (Peace To us in Our Dreams), סרטו החדש של הבמאי הליטאי שרונס ברטאס.

זוכה פרס חביב הקהל בפסטיבל מוסקבה 2015
» "גטו" (Enclave), של הבמאי הסרבי גוראן רדובנוביץ.

זוכי הפרסים החשובים בפסטיבל קרלובי וארי 2015
»
"אבא" (Babai), של הבמאי מקוסובו ויסאר מורינה, זוכה פרס הבימוי בפסטיבל.
» "ביקור בית" (Home Care), של  הבמאי  הסלובקי סלאבק הוראק, זוכה פרס השחקנית. 
» "ההר הקסום" (The Magic Mountain), של הבמאית הרומנייה אנקה דאמיין, שזכה בציון לשבח.
» סרט הפתיחה של הפסטיבל, "מחוץ לזמן" (Time Out Of Mind), של הבמאי הישראלי אמריקאי אורן מוברמן, בכיכובו של ריצ'רד גיר, שזכה בפרס פיברסקי בסאנדנס.

סרטי פסטיבל לוקרנו 2015
» "שבאלייה" (Chevalier) ו"ימי הקיץ" (Summertime), סרטיהן של היוצרות אתינה רייצ'ל טסאנגארי היווניה וקתרין קורסיני הצרפתייה. 
» "האקדמיה של המוזות" (The Academy of Muses), סרטו של חוזה לואיס גרין הספרדי.
» "שיר חורף" (Winter Song), סרטו האחרון של אוטר יוסליאני הוותיק.

סרטי פסטיבל ונציה 2014 / 2015
» "לילותיו הלבנים של הדוור" (The Postman's White Nights), זוכה פרס הבימוי 2014, של הבמאי הרוסי אנדריי קונצ'לובסקי.
» מהתחרות הרשמית 2015: סרטו של הבמאי הרוסי אלכסנדר סוקורוב, "פרנקופוניה" (Francofonia). "הנהר שאינו נגמר", (Endless River), סרטו של הבמאי הדרום אפריקאי אוליבר הרמנוס.

» ממסגרות נוספות בפסטיבל: "אמא אומץ" (Courage Madame), של הבמאי האלג'יראי מרזק אלואש, "חוקי הפשע" (Black Mass), של הבמאי האמריקאי סקוט קופר, בכיכובם של ג'וני דפ ובנדיקט קמברבאץ', הסרט "מולדת" (Moderland), של הבמאית הטורקית סנאם טוזן.

פסטיבל הסרטים חיפה - כל הכתבות
 • התכנית

   24/09/2015

 • פסטיבל הסרטים חיפה: הטוב, הרע והאוסקר
  פסטיבל הסרטים חיפה: הטוב, הרע והאוסקר

   30/09/2015

  ביוגרפיה איטלקית מטלטלת, סרט קולומביאני עמוס בקלישאות וסיפור נקם קוריאני עם קטעי אקשן מרהיבים - אור סיגולי מסכם את אמצע הפסטיבל עם המלצות, החמצות ותחזיות לאוסקר המתקרב

 • חוגגים 31 שנים בפסטיבל הסרטים חיפה
  חוגגים 31 שנים בפסטיבל הסרטים חיפה

   27/09/2015

  בטקס מרגש בו קיבל הבמאי קלוד לנצמן פרס מפעל חיים ונאמו ראש העיר, יונה יהב ושרת התרבות מירי רגב, נפתח אמש פסטיבל הסרטים של חיפה

 • האורחים המפתיעים של פסטיבל הסרטים חיפה
  האורחים המפתיעים של פסטיבל הסרטים חיפה

   06/09/2015

  במאים מכל העולם יגיעו לפסטיבל הקולנוע המדובר, בו יוענק פרס מפעל חיים לבמאי הוותיק קלוד לנצמן. ויש גם אורח כבוד מאיראן

 • ספטמבר מציל את השנה של הקולנוע הישראלי
  ספטמבר מציל את השנה של הקולנוע הישראלי

   28/08/2015

  נטלי פורטמן קופצת לביקור מולדת, "המילים הטובות" מועמד מוביל בפרסי אופיר ועמוס גיתאי בדרך לוונציה עם סרט על יצחק רבין. החודש הכי עמוס בקולנוע כבר כאן

הצג עוד כתבות
תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(14 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המופע

 • Currently 3/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5