פסטיבל תיאטרון בובות בינלאומי בירושלים - קיץ 2015

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה-24, יתקיים בין התאריכים ה-9-13 באוגוסט, בתיאטרון הקרון בירושלים ובמוקדי תרבות נוספים ברחבי העיר בניהם: מתחם התחנה, תיאטרון החאן ומתחם גן הפעמון. בנוסף למגוון ההצגות מציע הפסטיבל אירועי חוצות, סדנאות יצירה לילדים ושפע חוויות מעשירות לכל המשפחה.

» החופש הגדול - המדריך המלא
» מדור ילדים של עכבר העיר


בפסטיבל יתארחו  להקות מגרמניה, צ'כיה, צרפת, סלובניה, יוון ובלגיה ועוד כ-30 הפקות מישראל, לילדים, לכל המשפחה ולמבוגרים. השנה יושם דגש לחיבור בין תיאטרון הבובות לעולם הקולנוע: ההצגה "אמן האשליות", מצ'כיה, יוצרת עולם של אשליות וקסמים בעקבות חייו של ז'ורז' מלייס, מאבות הקולנוע, ההצגה "קליק", מצרפת, מספרת סיפור על עולם הסרטים בשחור לבן שהפך לעולם בצבע באמצעות מריונטות, ההצגה הישראלית "הדרך לעין חרוד", של הזירה הבין תחומית, יוצרת שילוב בין טכניקות קולנועיות לבמה ועוד.

#alt
הישר מצ'כיה. "אמן האשליות" (צילום: אונדריי לינטרה)

הפסטיבל משלב את מיטב האמנים והבובנאים מרחבי העולם, שיציגו בהופעותיהם את החדשנות והמגמות בתחום הבובנאות כמו: שילוב ניו מדיה בהצגות, תיאטרון צלליות ייחודי, תנועה כאמצעי ביטוי, תיאטרון דימויים וחפצים , שילוב אנימציה ועוד. בנוסף, יעלו הצגות ואירועים לילדים ולמבוגרים של תיאטרון בובות עכשווי והמסורתי, תיאטרון חפצים ותיאטרון דימויים, תוך הקפדה על היצע מגוון, איכותי ועדכני.

» סרטים מומלצים לילדים בחופש הגדול
» עכבר סופ"ש - ההמלצות שלנו לסוף השבוע

מה עוד מחכה לכם:


ההצגה "מעשה בכבשה שנפלה מהשמיים", מצ'כיה, מכניסה את הילדים לעולם של בובות וצעצועי עץ, ובסופה הם יוכלו להתנסות ולשחק בצעצועים. ההצגה "טורלוטוטו", מסלובניה, משתעשעת עם הילדים עם דמות דמיונית שקופצת מספר. ההצגה "תהיה בריא מוריס מגי", בכורה של תאטרון הקרון, עושה עיבוד לספר הידוע עם בובות בחיתוכי עץ. 

בין התיאטראות הישראליים המציגים, תיאטרון הקרון עם הצגות ותיקות וחדשות בהם: "על שלוש פנדות וזהבה אחת" (בכורה), ו"יואל אמר",  קבוצות תאטרון בובות "פופיק" בהצגה "קברט סלים ומזוודות ", תאטרון אלכארמה, בית הגפן בהצגה "אלאדין ומנורת הקסמים", "התאטרון של אמיליה" של אורית ליבוביץ' נוביץ' ואחרים. 


מבחר של הצגות מקור. מתוך ההצגה "יואל אמר" (צילום: ז'ראר אלון)

לראשונה יתקיים כנס "תיאטרון בובות לקטנטנים – איך עושים את זה?" , עם אמנים, בובנאים, מחנכים וחוקרים במטרה  ללבן ולפתוח שאלות בנושא ולנהל דיאלוג מפרה עם "סוכני התרבות" של העוללים והעוללות: הורים, מטפלות, גננות, סבים וסבתות. בנוסף למגוון הצגות הילדים, מציע הפסטיבל גם יצירה מגוונת לקהל הבוגר, מהארץ ומהעולם.

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(9 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המופע

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5