בתים מבפנים 2015 - תל אביב

ז'אנר : פסטיבל, סיורים

פסטיבל בתים מבפנים 2015 יתקיים זאת השנה התשיעית ברציפות בשיתוף עיריית תל אביב יפו, בין ה-14-16 במאי, ויכלול תכנית של ביקורים וסיורים נדירים בבתים ובמבנים הכי מסקרנים בעיר, חלקם הגדול מעולם לא נפתח לקהל הרחב.

שני שיתופי פעולה חדשים יערכו השנה במסגרת האירוע: הקרנת סרטי ארכיטקטורה בשיתוף פסטיבל דוקאביב וסדרה של סיורים, תערוכות ודיונים שידגימו את ההשפעה של התרבות הגרמנית על תל אביב, במסגרת שיתוף פעולה עם מכון גתה והאירועים לציון שנת ה-50 לידידות דיפלומטית בין גרמניה לישראל. כמו תמיד, רובם המכריע של האירועים פתוחים לקהל וחלקם מוגבלים במספר המשתתפים ודורשים רישום מוקדם.

» בתים מבפנים 2015
» בתים מבפנים 2015 - אוכלים בחוץ
» בתים מבפנים 2015 - מצגת תמונות
» בתים מבפנים 2015: מסע אל מיסתורי תל אביב
» בתים מבפנים 2015: הצצה לאטרקציות הכי שוות


ממבני הפח לזירה אמנותית. Artport 08. אדריכליות: כרמית הרניק-סער, קרן אבני וליאת אינהורן-פנחס, 2012. (צילום: לעד שריג)

בין הסיורים והבתים המיוחדים שנפתחים:

» המנהרה הטמפלרית בשרונה - סיורים קצרים במנהרה הטמפלרית המפורסמת שהיתה לציבור במשך עשרות שנים. המנהרה נחפרה על ידי הטמפלרים לפני כ-120 שנים וככל הנראה שימשה אותם להעברת חביות יין בין אגפי היקב על גבי מריצות. היא מתפתלת לאורך כמאה מטרים ובעומק של בין 5 מטרים ל-7. הסיורים בהדרכת מדריכי מרכז המבקרים שרונה הקריה.

» בניין Art Port Tel Aviv (שבשדרות בן צבי 55) - הזדמנות לגלות את המתחם ששימש בעבר כמרכזיית בזק ונפתח מחדש באוגוסט 2012 ביוזמתה של הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, במטרה לשמש כבית לאמנים בתחילת דרכם. את הסיורים יובילו ורדית גרוס, מנהלת ארטפורט, והאדריכליות שתכננו את המתחם לאחר זכייה בתחרות קונספטואלית והפכו את מבני הפח ששימשו את בזק לזירה אמנותית.

» משרד הפירסום Open (שברחוב האחים מסלאויטה 14 ב') שכונת מונטיפיורי. ביקור שיודרך על ידי האדריכל דן טרוים, בחלל העבודה החדש שעיצב עבור חברת המיתוג והפרסום Open, חלל הממוקם בחלל בשטח 600 מ"ר ובגובה 8 מטרים ששימש בעבר כמוסך. בסיורים יציג טרוים את הרעיון התכנוני המבוסס על חלוקה לשתי קומות פתוחות בעלות חלל מרכזי כפול וחדרי משרדים הסובבים אותו, המייצר מקום עבודה המעודד שיח מוחות דינמי ומנגד שומר על מסגרת ברורה של פונקציות חלליות המאפשרות פרטיות ושקט.

» סיור על מוטיבים גרמניים בבתי הבאוהאוס - בבתי הבאוהאוס של מרכז תל אביב קיימים עד היום תריסים, אריחי קרמיקה ופריטים נוספים שיוצרו בגרמניה בשנות ה-ה-30 ובעקבות הסכם ההעברה שנחתם בין הנאצים ובין הסוכנות היהודית בארץ ישראל, יובאו לארץ ושימשו את ענף הבנייה. הסיור בהדרכת שולמית גרוס ממרכז הבאוהאוס, יתחקה אחריהם. משך הסיור כשעה.

» הצצה ראשונה לבית מקס ליבלינג (רחוב אידלסון 29) - לרגל 50 שנות יחסים דיפלומטיים בין גרמניה וישראל יתקיימו בבית מקס ליבלינג במהלך סוף השבוע של בתים מבפנים אירועים שונים שיעסקו בהשפעתם של האדריכלים שהגיעו מגרמניה על "העיר הלבנה". הבניין נחשב לדומה לסגנון הבאוהאוס ועתיד לעבור שימור על ידי עיריית תל אביב-יפו בסיוע קרן Keeping it modern, המתמקדת בשימור האדריכלות המודרנית של המאה ה-20 ברחבי העולם וזוהי הזדמנות לבקר בו רגע לפני שיפוצו. בבית מתוכנן לפעול מרכז מורשת לאדריכלות הבאוהאוס בישראל.

» בבושקה אדריכלית (שבדרך בן צבי 55, במתחם ארטפורט). הצצה למשרדים של חברת Sama Sama (המפתחת פרויקטים אינטראקטיביים המבוססים על מוסיקה, קצב ותנועה תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות) שעיצבה שלי עופר-רק יחד עם המעצב לובקה שאחראי גם על ביצועם. המשרדים שוכנים בתוך מבנה עץ הכלוא בתוך מבנה פח ששימש בעבר את עיריית תל אביב כמחסן. פתרון הבנייה בקונספט ה"בבושקה" אפשר לייצר חלל אינטימי ומבודד, הנהנה מאור ואוויר גם בתוך המחסן הגנרי ובתקציב מוגבל. העיצוב בוצע כיצירת אמנות העושה שימוש בחומרים ממוחזרים ופריטים שנאספו על ידי המבצע במשך שנים.

» סיורים בפארק המיחזור חירייה - חמישה מפגשים באתר הפסולת חירייה, שהפך בשנים האחרונות למודל בינלאומי לטיפול בסוגי פסולת שונים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ולמודל של תיקון, שיקום ותכנון סביבה. כל המפגשים יכללו ביקור במרכז לחינוך סביבתי וסיור באוטובוס בתחנת המעבר לפסולת וכן בפארק תעשיות המיחזור. את הסיורים יובילו אנשי הצוות המרכזיים בתכנון המרכז ובניהולו.


חלוקה לשתי קומות פתוחות. משרדי חברת Open (צילום: בועז לביא)

בתים מבפנים - אוכלים בחוץ
עכבר העיר ארגן לכם הנחת celleb במגוון מסעדות ברחבי ת"א.
הרשמו באמצעות הסמרטפון שלכם לארנק ההטבות הדיגיטלי של עכבר העיר ותיהנו מ-15% הנחה ב-15 מסעדות לאורך כל סופ"ש בתים מבפנים.
*התשלום באמצעות קוד סלב סיבוס - Celleb Cibus
לקבלת ההטבות והורדת הארנק הדיגיטלי לחצו כאן

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(29 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המופע

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5