אפקט הכוראוגרפיה – בלט בית האופרה הלאומית של פריז

לקט מופעים המתמקדים בנושא היצירה הכוריאוגרפית, המועלה על ידי קבוצת רקדנים מן השורה הראשונה של בלט האופרה הלאומית של פריז, בניהולו האמנותי של ברונו בושה.


(צילום: פטריק הררה)

המופע מתקיים בעזרתה האדיבה ובעידודה של מנהלת בלט האופרה הלאומית של פריז, בריג'יט לפברה ובתמיכת תרבות צרפת, מכון תרבות צרפת ונספחות התרבות הצרפתית בישראל.

בתכנית:

"יצירה חדשה" – בכורה עולמית
כוריאוגרפיה: ניקולאס פול
מוזיקה: אלפרד שניטקה
הרצון לעבוד בשפה הכוריאוגרפית העכשווית באמצעות נעלי הבלט היא ללא כל ספק מקורה של יצירה הזו. מחקר זה הוא בשילוב עם התודעה של החשיבות הסמלית לדימוייה של האישה על נעלי האצבע ואת הקשר הנשי ביניהם.

"יצירה חדשה"
כוריאוגרפיה: ארנקסה סגרדוי
מוזיקה: קולאז'
יצירתה הראשונה של ארנקסה סגרדוי לרקדני הבלט של בית  האופרה בפריז ושיתוף, פעולה עם להקתה הפועלת באיזור טאראגון בספרד. סנגון יצירתה משקף עצמה וחיות המביא אל הבמה את הניגוד שבין עצבות מחד ושמחת חיים מאידך. היצירה לחמישה רקדנים גברים.

"הקדמה"
כוריאוגרפיה: חוזה מרטינז
מוזיקה : סרז' פרוקופייב , סימפוניה קלאסית
יצירה בסגנון קלאסי חדשני בביצוע כל הלהקה. "קלאסיקה במיטבה" לצלילי הסימפוניה הקלאסית של פרוקופייב.

"באמצע" ( קטע)
כוריאוגרפיה: ווילאם פורסיט
מוזיקה: תום ווילאמס
קטע מיצירתו הידועה של ווילאם פורסיט "באמצע" בביצוע של שני רקדני בלט בית האופרה מפריז. אחת מיצירות הדגל של היוצר הבלתי מתפשר ווילאם פורסייט' , בו הוא לוקח את הצופה למסע פילוסופי על מהות הקוד האנושי.

"לברך" ( ברוגע)
כוריאוגרפיה: ברונו בושה
מוזיקה: י.ס.באך, בוסוני . 
ה"שאקון " הוא ריקוד של חיים ומוות. כמו הארכיטקטורה של הקאתדרלה ,כאשר מכל זווית ,האור משתקף אחרת דרך הזכוכיות השונות. התחושה היא שהינך רוקד עם צילך שלך. סופו מיסתורי ואחר ,והוא נפתח ונסגר למכלול האפשרויות.

תגיות: מופעי מחול
תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(0 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המופע

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5