פסטיבל עכו 2016

ז'אנר : פסטיבל

פסטיבל עכו 2016 יתקיים זו השנה ה-37 ברציפות, החל מה-17 באוקטובר ועד ה-20 באוקטובר, ברחבי העיר עכו. בפסטיבל יתקיימו הצגות תיאטרון בבכורה, תיאטרון רחוב, תיאטרון אינטרקטיבי, מחול, מיצגים, וידאו ארט, מופעי מוזיקה, יריד אמנויות, פאנלים חברתיים-תרבותיים ואירועי חוצות

» סוכות 2016 - המדריך המלא
» לא רק אבירים: פסטיבל התיאטרון מגיע לעכו
» מדור במה של עכבר העיר
» לוח הצגות היום


לראשונה השנה הפסטיבל ינוהל אמנותית על ידי היוצר אבי גיבסון בר-אל והוועדה האמנותית: איציק ג'ולי, יוסף אבו ורדה, נועה רבן, ומרטין מוגילנר. השנה נבחרו תשעה הצגות אשר נבחרו על ידי ההנהלה האומנותית של הפסטיבל ויועלו בבכורה: "הסתכלות – 1976"- יצירתם המשותפת של דויד מעיין ופיראס רובי (בהשראת סרטו של ג'אד נאמן), "החייל הרזה" (מחזה של  חנוך לוין שיועלה בבכורה עולמית) בימוי ובמה טל ברנר, "הליוגבלוס" (בהשראת ספרו של אנטואן ארטו) עיבוד ובימוי אריאל וולף, "אי שם", הצגה לצופה יחיד -מאת סתיו פלטי נגב בימוי הישאם סלימאן, "ערב שקופיות" - מחזה ובימוי יפתח קליין, "שרבר" - יצירתו של רן בכור, פלסטין, "שנת אפס" – כתיבה ובימוי עינת ויצמן, חיתוך. דיבור – יוצרים ומבצעים נטע וינר וסתיו מרין ו"PA'AM" יצירתו של נדב ברנע.
 
בין הפרויקטים שיוצגו השנה: שולחן המחזאים – מפגש של ארבעה מחזאים אשר יפגשו סביב שולחן ויכתבו במהלך הפסטיבל מחזה באורך מלא; סדנאות עבודה לקהילה של העיר עכו; "עכו לנוער" – במה בה יועלו הפקות של קבוצות תיאטרון נוער מרחבי הארץ; תהלוכת "אל זאפאה" – תהלוכה שכולה מפגש עם המסורות המקומית בחגיגת שירה ותיפוף בין סמטאותיה הצבעוניות של העיר העתיקה ועוד.

#alt
יוצג במסגרת פסטיבל עכו 2016. "החייל הרזה" (צילום: אייל לנדסמן)

הצגות התחרות:

» הסתכלות - 1976
יצירתם המשותפת של פיראס רובי ודויד מעיין בהשראת סרטו של ג׳אד נאמן. היצירה מעלה באוב ומחיה את הדמויות של אז במרחב אמנותי עכשווי שהוא רחבה מטאפורית של בית החולים הישן לחולי רוח של עכו.

» PA’AM
יצירתו של נדב ברנע. עבודת אור, סאונד ווידאו לחלל תיאטרון. הקהל יושב באודיטוריום וצופה ב'הצגה' ללא משתתפים חיים על הבמה. על ידי שימוש בהקלטות אודיו, תאורה ודימויים מוקרנים, העבודה PA'AM מבקשת לקחת את הצופה לשיטוט בין פיסות זיכרון וגעגוע לעבר שעדיין פועם.

» חיתוך. דיבור
בום טראח / יריתי כך / בום טראח / איזה מפח / קליע הגורל צווח / האח /  יריתי בך כך / צלילים נוגנו המון קלח / יתגדל ויתברך / בום טראח ירית בי כך / בום טראח הכל נסלח / קליע הגורל פילח / האח  / ירית בי  בום טראח.
נטע וינר וסתיו מרין בקרב זוגי על פיצוח הקוד של שפות הגוף, הלשון והלב.
דואט פיזי-ווקאלי על האלימות והרוך שבתוך ומחוץ לזוג במקום הזה בזמן הווה.
יוצרים ומבצעים: נטע וינר וסתיו מרין

» פלסטין, שנת אפס
קומדיה תיעודית. שמאי בניין מחליט לאמוד את הנזקים של הבתים הפלסטינים שנהרסו או נפגעו. הוא עובר מבית לבית- מירושלים, לשכם, לאל עראקיב, ועד לעזה וכותב דו"ח על ההרס. בכל מקום סיבת ההרס שונה ואופני ההרס שונים. ההרס מגיע מלמטה, מלמעלה ומהצדדים. הבתים מתפוררים, מופצצים, נאטמים ונחצים. בכתיבת דו"ח הנזקים שלו הוא מגלה את המציאות הפלסטינית. השמאי הופך לארכיאולוג של ההווה שכותב את ההיסטוריה הפלסטינית דרך ההרס. כתיבה ובימוי: עינת ויצמן

» שרבר
דניאל פאול שרבר (1842-1911) היה נשיא בית המשפט העליון לערעורים של דרזדן שבגרמניה כשנשלח בשיא הקריירה שלו לאשפוז בכפייה בבית חולים פסיכאטרי. בניסיונותיו להשתחרר ולהוכיח את שפיותו כתב שרבר אוטוביוגרפיה שהוצגה לפני השופט שהחליף אותו. הספר נפתח במפגשו הראשון של שרבר עם אלוהים ומסתיים בניסיון של אלוהים לאנוס ולעבר אותו, כדי להביא לעולם דור חדש וטהור של אנושות. יצירתו של רן בכור
פרפורמרים יוצרים: סמירה סיירה, מוטי רוזנצוויג, יגאל צור. ההצגה כוללת קטעי עירום

» ערב שקופיות
שעת לילה מאוחרת, גבר בן ארבעים יושב מול המסך המרצד, עיניו טרוטות, היד כבדה על המקלדת. אשתו ישנה בחדר הסמוך, הילדים כבר נרדמו מזמן, מה הוא מחפש? תמונות נשים שלעולם לא יהיו שלו, נופים שלעולם לא יבקר בהם. בין האינסטה והפייסבוק והפיד האין סופי הוא משוטט נטול כיוון ומטרה. תמונה שמעלה הפייסבוק 5 years ago today מחזירה אותו אל סצינה ששכח מזמן ומשם- סרטון ועוד תמונה, אחורה בשנים, תייר בעל כורחו בחיים שאולי היו שלו ואולי של אחרים.
מחזה ובימוי – יפתח קליין

» אֵי שָׁם
הצגה לצופה יחיד הבנויה מחמישה סיפורים של פליטים מתקופות וארצות שונות. המופע הוא תיאטרון "אחד על אחד", כל סיפור הוא מופע אישי עבור צופה אחד בכל פעם. הצופה מוזמן להיכנס לעולמם של הפליטים, לפגוש אותם באופן אישי ולהפוך לחלק מסיפורם.
מאת: סתיו פלטי-נגב, בימוי: הישאם סלימאן

» הֶלְיוֹגַבַּלוּס
יצירה בימתית בהשראת ספרו של ארטו- "הליוגבלוס או האנרכיסט המוכתר"
"הליוגבלוס", עוקבת אחר תקופת כהונתו כקיסר של הנער הסורי הליוגבלוס באימפריה הרומית. עיבוד ובימוי: אריאל וולף

» החייל הרזה
מאת חנוך לוין. המחזה מועלה לראשונה על הבמה בישראל. חייל רזה שב מהמלחמה אל אשתו ובנו. אבל בבית כבר חי חייל אחר שתפס את מקומו. אם אין אף אחד שיכיר בו ויזהה אותו האם הוא באמת קיים? במציאות של מלחמה שאינה נגמרת הזהות האנושית מתפוררת לכדי אבק. תיאטרון שמאיר בקרני אור בודדות את הפחד האפל ביותר שלנו.בימוי ובמה: טל ברנר.

#alt
"חיתוך. דיבור" - יצירתם של נטע וינר וסתיו מרין (צילום: אייל לנדסמן)

» לוח הצגות היום

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(40 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המופע

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18/10/2016 10:14:04

  • 17/10/2016 10:54:35