פסטיבל עכו 2014

ז'אנר : פסטיבל

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר יתקיים זו השנה ה-35 ברציפות, בין ה-11-14 באוקטובר, חול המועד סוכות. בתכנית: הצגות תיאטרון בבכורה, תיאטרון רחוב, תיאטרון אינטראקטיבי, מחול, מיצגים, וידאו ארט, מופעי מוזיקה, יריד אמנויות ופאנלים חברתיים-תרבותיים. 11 ההצגות שנבחרו על ידי הנהלה האמנותית של הפסטיבל ויועלו בבכורה, יעסקו בין היתר במסע בעקבות המיתולוגיה היוונית, בילדים אבודים דרי רחוב, ברולטת היחסים בצ'ט רולט, בעולם שבו הכול הוא מוצר, בעובדים זרים, באסיר פלסטיני המשוחרר מהכלא הישראלי אל הגדר בעזה, בלבטיה של נערה על נטייתה המינית ועוד.

» סוכות 2014 - לכל האירועים והכתבות

לראשונה בפסטיבל תיערך "תחרות אהוב הקהל", שייבחר על ידי הצבעה ב-SMS. כמו כן יתקיימו אירועי חוצות, שיכללו מופעי קרקס ולהטוטנות, מופעי אקרובטיקה אווירית על חבל, במות מוזיקה, מופעי מחול, פסלים חיים והצגה מיוחדת לילדים, "האוצר", בבימויו של נורמן עיסא, המשלבת תיאטרון והפלגה בים. אורחת מיוחדת תהיה ההצגה "The Voice Of Anne Frank" מצ'כיה, שתופיע לראשונה בישראל, במסגרת סיבוב הופעות בינלאומי, היוצאת למסע בעקבות יומנה של אנה פרנק, בשילוב מחול ומוזיקה חיה. 

#alt
מאירועי התרבות הבולטים בישראל. "מנותקים", בפסטיבל עכו (צילום: יוהן שגב)


ההצגות המשתתפות בפסטיבל:

» "דרקון הזהב": חמישה שחקנים משחקים 17 דמויות: דייריו של בניין דירות שבקומת הקרקע שלו נמצאת המסעדה האסייתית "דרקון הזהב". הבניין שבמחזה הוא תמצית של עולמנו בעידן הגלובלי: עולם שלכאורה נעשה קטן ונגיש יותר, אך גם בודד יותר; עולם שהקשרים האנושיים בו הולכים ומתמעטים ומשפחות נפוצות לכל עבר; עולם בו הכול הוא מוצר, גם בני אדם. (משך ההצגה כשעה ורבע).
איפה: הרפקטוריום.
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 20:30, ראשון ושלישי- שלוש הצגות בשעות: 12:00, 16:00 20:00 . יום שני שלוש הצגות בשעות: 12:00, 17:00, 20:00. 

» "מקלט #02": כשהעולם מתאכזר אליכם, אתם פוגעים בנו. כשאתם פוגעים בנו, לוקחים אותנו מהבית בשביל לשים אותנו במקום בטוח. אומרים לנו להירגע. לספור עד עשר. לשבור זה רע, לצעוק זה רע, לכעוס זה לא טוב. בשביל זה צריך להתאמץ לשמור את הכל בפנים. אבל גם לשמור בבטן זה רע, כי הבטן יכולה להתפוצץ. אז מה עדיף, שהבטן תתפוצץ או שנפוצץ משהו אחר? .(משך ההצגה כשעה);. 
איפה: האולם היפה.
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 21:30. ראשון - שלישי, שלוש הצגות ביום בשעות:11:30, 15:30, 19:30. 

» "פנינה לב נייר": פנינה היא ילדה ואישה, המתפצלת לאין סוף בובותיה. כך היא נמלטת מן הבדידות, מהמציאות המכניעה מהגוף שקורס למיטה, מאבדן האחיזה ומאובדן הנשימה. מהו הכוח ההישרדותי המוביל את היד והנפש לצייר ולגזור שוב ושוב את אותו ציור? ההצגה פורשת פרויקט חיים של 16 שנה, ערמות של גזירי נייר, פנים מצוירות בדיו שחור, דמות דיוקן בובה. (משך ההצגה כשעה).
איפה: אולמות הקריפטה.
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 19:30. ראשון - שלישי, שלוש הצגות ביום בשעות:13:30, 17:30, 21:30.  

#alt
עולם בו הכל הוא מוצר. "דרקון הזהב" (צילום: יוהן שגב)


» "סלים סלים": סיפורו של אסיר פלסטיני המשוחרר מהכלא הישראלי לאחר עשר שנים ומבקש לשוב לאשתו וילדיו בגדה המערבית. מפני שכתובתו ברשומות הישראליות היא ברצועת עזה, נשלח סלים למעבר הגבול עם עזה ומתבקש לעבור. הוא מסרב לחצות את הגבול ונותר תקוע בשטח שהוא שום מקום, בין עזה לישראל. הצגה בעברית וערבית בליווי כתוביות. (משך ההצגה כשעה).
איפה: אבירים ג'.
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 19:30. ראשון - שלישי, שלוש הצגות ביום בשעות:11:00, 15:00, 19:00.  

» "הבית זה מה שמפריד": אישה מבקשת עבודה עבור בנה השותק. כאשר בעל המכולת מסרב לעזור, היא מנחה את הבן לחדור למכולת ולהתחבר אליה כמו לטבור. בעל המכולת נאבק לגרש את הפולש, אחרת הלקוחות ייעלמו והוא יקרוס. תפקידו של מי לדאוג לנער? אמו? בעל המכולת? (משך ההצגה כשעה ועשר דקות).
איפה:הדיוואן
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 20:00. ראשון - שלישי, שלוש הצגות ביום בשעות:12:00, 16:00, 20:30.  

» "אופל-יה!":
מסעם של הילדים האבודים, אל המחוזות החשוכים והמוארים של פינות הרחוב. הצפייה בהצגה מגיל 18 ומעלה. (משך ההצגה כשעה).
איפה: אבירים א'.
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 21:30. ראשון - שלישי, שלוש הצגות ביום בשעות:13:00, 17:00, 21:00.  

#alt
מי ידאג לנער? "הבית זה מה שמפריד" (צילום: יוהן שגב)

» "אמסטרדם בלוג": מילים שאלכס כותבת וצילומים ששלי מצלמת מביאים לקשר אינטרנטי קצר, אחריו שלי עוזבת את ירושלים כדי למצוא אהבה אמיתית, עם מישהי איתה תוכל למחוק את הזיכרון. אלכס לא מגיעה ואת החלל הריק ממלאת ילדה בת 15 עם שאיפות עצומות משלה. פנטזיה על לידה מחדש. (משך ההצגה כשעה וחמישים דקות).
איפה: האולם הלבן.
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 21:00. ראשון - שלוש הצגות ביום בשעות:12:30, 16:00, 20:30. שני - שלוש הצגות ביום בשעות: 12:00, 15:30, 20:30 ויום שלישי - שלוש הצגות ביום בשעות: 13:00, 17:00, 20:30. 

» "מנותקים":
בעת משבר, שלושה צעירים מתנתקים מהמציאות המזויפת שבה הם חיים: מרוץ העכברים אחרי הגשמה עצמית, אהבה וקריירה. כל אחד מהם יוצא למסע  בחיפוש אחר קשר אנושי. יחד, בחיבור מקרי לחלוטין, הם מוצאים מכנה משותף ויוצאים לעשות מהפכה קטנה ופרטית משלהם כדי לעצור את הזיוף שמסביבם.  ג׳יאנינה קרבונריו, היא פעילה פוליטית, ואחת המחזאיות הצעירות המובילות באירופה היום. כתיבתה בעיקר מתרכזת בדור האבוד הנלחם למצוא משמעות. המחזה עלה במספר רב של תאטראות בעולם ונחל הצלחה רבה. (משך ההצגה כשעה).
איפה: מועדון הג'אם.
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 21:00. ראשון - שלישי, שלוש הצגות ביום בשעות:13:00, 17:00, 21:00.  

#alt
תקוע בשומקום. "סלים סלים" (צילום: יוהן שגב)

» "למונה ליזה יש שפם": בתוך מציאות יומיומית מתרחש מסע בלתי נראה של נערה אחר מיניותה.  היא קמה בבוקר ומקווה שלאוכל יהיה טעם טוב יותר, שכשתלך לבית ספר זה לא יעבור לה בראש. היא מתבוננת בחברים שלה ורוצה שגם הם ירגישו ככה, שהיא לא תהיה לבד. אם רק הייתה יכולה לקחת כדור שיעלים, שייקח את זה ממנה. היא נושמת עמוק ולובשת חיוך, כי ככה כולם מכירים אותה. מחייכת. (משך ההצגה כ-50 דקות).
איפה: האודיטוריום
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 21:00. ראשון - שלישי, שלוש הצגות ביום בשעות:12:00, 16:00, 20:00.  

» "אני רוצה לרקוד, קייט!": בבית מבודד גרות חמש אחיות. הן לא בטוחות מי זאת מי. אף אחת לא יוצאת החוצה, אף אחד לא בא לבקר והגבר היחיד בסביבה הוא הרדיו. הן רוצות לרקוד. העבודה בוחנת מנגנוני שליטה וציות בסיטואציה קרובה ואינטימית. בהתרחשות בימתית שנשענת על פרפורמנס, ריקוד ועבודת סאונד, נבחנים מגבלות הגוף, התלות בהשתייכות לקבוצה ואזלת היד של השפה. (משך ההצגה כ-50 דקות).
איפה: בית יד לבנים.
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 20:00. ראשון - שלישי, שלוש הצגות ביום בשעות:11:30, 16:30, 20:30.  

» "גן העדן האבוד": מופע המבוסס על רכיבי הטרגדיה היוונית הקלאסית "פרומתאוס הכבול" מאת אייסכילוס, המשמשים בו כחומרי גלם ליצירה מקורית וחווייתית אודות הקשר שבין ידע וכוח בחברה האנושית. בניגוד למקור הקלאסי, ב"גן העדן האבוד", פרומתאוס אינו כבול עוד בכבלים פיזיים וגם הצופים אינם כבולים עוד למקומם, אלא שהם מוזמנים למסע בין תחנות ולחקירה משותפת של היבטים שונים במאבק העל-זמני סביב ידע, כוח, חופש ואחריות. (הצפייה בהצגה מעל גיל 16, מופע עמידה. במופע נעשה שימוש בעשן כבד. משך ההצגה כשעה וחצי).
איפה: מרכז הנוער מגדלור.
מתי: שבת (גנרלית) בשעה: 20:00. ראשון - שלישי, שלוש הצגות ביום בשעות:11:00, 14:00, 17:00.  

פסטיבל עכו - כל הכתבות

 • אמנות הפיתוי: התערוכות והאירועים שמצפים לנו
  אמנות הפיתוי: התערוכות והאירועים שמצפים לנו

   16/01/2013

  בתקופה הנוכחית יש סימנים של התחלות חדשות, אם בגלל השנה שהתחלפה או הממשלה שתכף תתחלף. על השאלה אם בישראל הנוכחית גלומות הבטחות גדולות או אכזבות גדולות עוד קשה לענות, אך על השפע האמנותי אפשר תמיד לסמוך...

 • ההצגה הזוכה בפסטיבל עכו:
  ההצגה הזוכה בפסטיבל עכו: "פלופבנבאך וצופנהיים - חינוך מחדש"

   05/10/2010

  טירוף, שפה חדשה, התבוננות מקורית הם רק חלק מההגדרות שקיבלה קבוצת תיאטרון חדשה שטרם מצאה לעצמה שם, אבל זכתה בשבוע שעבר בפרס הראשון בפסטיבל לתיאטרון אחר בעכו. "פלופבנבאך וצופנהיים - חינוך מחדש" הוא שם...

 • ג'ייסון דנינו הולט עובר מהמיינסטרים לשוליים
  ג'ייסון דנינו הולט עובר מהמיינסטרים לשוליים

   29/09/2010

  לפני חמש שנים, כשהיה ג'ייסון דנינו הולט תלמיד תיכון בן 18 הוא התקבל לאחת העבודות הנחשקות בתעשייה - מנחה בערוץ אם-טי-וי אירופה. איש לא דימיין אז לעצמו שהחיים יובילו את הכוכבן הצעיר להיות במאי בתיאטרון...

 • פסטיבל עכו ה-31 לתיאטרון ישראלי ייפתח היום
  פסטיבל עכו ה-31 לתיאטרון ישראלי ייפתח היום

   26/09/2010

  היום ייפתח פסטיבל עכו ה-31 לתיאטרון ישראלי אחר. במסגרת הפסטיבל, שיתקיים עד יום רביעי, יועלו הצגות תיאטרון ותיאטרון רחוב לצד מופעי מוזיקה, ירידי אמנויות ופאנלים חברתיים-תרבותיים. בארבעת ימי הפסטיבל מת...

 • בוטוקס, פוליטיקה ותיאטרון: החיים ההזויים של סמדר יערון
  בוטוקס, פוליטיקה ותיאטרון: החיים ההזויים של סמדר יערון

   19/09/2010

  בדרכי לתחנת הרכבת מתנגן לי בראש שירם של הבילויים "כשנפוליאון יכבוש את עכו". זה עוזר לי להתגבר על החרדה שמלווה את הנסיעה צפונה, בניגוד מוחלט למנטרה שלי: אם זה לא בין אבן גבירול לים - זה לא קיים. מנחמת...

הצג עוד כתבות
תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(36 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המופע

 • Currently 3/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5