פסטיבל העוד 2015 בצוותא תל אביב

ז'אנר : מזרחי , ערבית, עולם

פסטיבל העוד הבינלאומי בתל אביב יתקיים זו השנה ה-13, בין התאריכים 16-19 בדצמבר 2015, בימים רביעי עד שבת בצוותא תל אביב. הפסטיבל, שכבר הפך למסורת, מביא מבחר מופעי מוזיקה ערבית, טורקית, מזרחית ומצרית, לצד שילובים מפתיעים ושימוש בכלים מסורתיים לצד כלים קלאסיים. בין האמנים המשתתפים השנה ניתן למצוא את קובי אוז במופע חדש, להקת עורבים, הראל שחר והעות'מאנים מארחים את לאה שבת ומופעים נוספים על טהרת העוד וכלי הפריטה המסורתיים.

» לוח הופעות היום
» מדור מוזיקה של עכבר העיר

מחדש קלאסיקות בסלון. קובי אוז עם "בוקר טוב אמיר":לוח הופעות:» קובי אוז - "חלום עקבותייך":
מופע חדש של סולן להקת טיפקס המבוסס על אלבומו האחרון. "חלום עקבותיך" הוקלט במהלך שלוש הופעות אינטימיות בסלון של אוז, והוא מכיל 11 שירים - כולם אינטרפרטציות אישיות שלו לקלאסיקות של הזמר העברי, בהן שירים של ביאליק, אריק איינשטיין, מיקי גבריאלוב, לאה גולדברג ועוד.
יום רביעי, 16 בדצמבר, 21:00, 110 שקלים.

» איתן ברוך וגשר המיתרים: מופע מוזיקלי המשלב לחנים טורקיים אותנטים לצד מוזיקה מודרנית ועכשווית שנכתבה על ידי איתן ברוך, מלחין ונגן עוד. ילוו אותו על הבמה מושון ואטורי על קאנון, מארק קירז'נר על קונטרבס, נור בר גורן על כלי הקשה ורנין מסרי בשירה.
יום חמישי, 17 בדצמבר, 20:00, 90 שקלים.  

» מהנילוס באהבה: יפה תוסיה כהן, רוני דלל וקובי הגואל יבצעו מופע מוזיקלי שחוגג את העושר התרבותי של מצרים. המופע אינטימי ואקוסטי, ובו יועלו גרסאות מחודשות לרפרטואר של זמרים וזמרות כמו אסמהאן, פריד אלאטרש, אום כולתום, פיירוז ועוד.
יום חמישי, 17 בדצמבר, 22:00, 90 שקלים.

#alt
מפגש מוזיקלי מיוחד במסגרת פסטיבל העוד. אגא באבות (צילום: שמוליק בלמס) 


» להקת עורבים בהופעה: טריו מוזיקלי שמציג גישה חדשה לתורת המקאם ולמוזיקה המזרחית. העורבים עושים שימוש בכלים מסורתיים ובשירה מהדהדת לצד טקסטים עכשוויים ומקצבים לא שגרתיים. בהופעה יתארחו גל מאסטרו על קונרבס ומאירה סגל על נאי, קוואל וגאידה.
יום שישי, 18 בדצמבר, 20:30, 90 שקלים.

» "גלים יפואיים":
אליאס וכאלה, אמן עוד וכינור וסולן התזמורת האנדלוסית במפגש בימתי לא שגרתי עם סולנית חפציבה זר אביב. דייט לעוד ולחליל שמייצר גשר תרבותי בין מזרח למערב. אלעד קמחי ילווה על כלי הקשה.
יום שישי, 18 בדצמבר, 22:00, 90 שקלים.

» אגא באבות: מפגש בין שלושה מוזיקאים שמביאים את היצירות שלהם אל קדמת הבמה. שילוב מיוחד בין פלמנקו, ג'אז ומוזיקה טורקית. עידן ערמוני על גיטרה קלאסית ופרטלס, יובל טובי על סאז וטאר פרסי ואבי אגבבה על כלי הקשה.
שבת, 19 בדצמבר, 19:30, 90 שקלים.

» הראל שחל והעות'מאנים מארחים את לאה שבת: הרכב של שישה מוזיקאים שהוקם לפני חמש שנים ושואב השראה מהמקאם הטורקי והטברנות של איסטנבול. במופע יארחו את הזמרת והיוצרת לאה שבת.
שבת, 19 בדצמבר, 21:00, 90 שקלים.

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(8 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את המופע

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5