ילדים

עדכנו אותנו
גן לאומי ציפורי

פסיפס בגן לאומי ציפורי (צילום: רשות הטבע והגנים)


גן לאומי ציפורי - כרטיס ביקור

העיר ציפורי נפלה לידי הורדוס ללא קרב, בעת שסופת שלגים השתוללה באזור. לאחר מות הורדו פרצו מרידות "פולמוס וארוס", כשבסופו של דבר כבשו חילותיו של הנציב הרומי את ציפורי והרסו את העיר.

במאה הרביעית סבלו תושבי העיר מידם הקשה של השלטונות הרומיים. בשנת 351 יהודי ציפורי תקפו את חיל המצב שבמקום, הרגו את אנשיו ולקחו את נשקו. המרד דוכא ביד קשה. מקורות נוצריים מספרים כי ציפורי חרבה במרד, אך לא נמצאו לכך עדויות ארכיאולוגיות. לעומת זאת, נמצא כי העיר חרבה בשנת 363 ברעידת אדמה. 

האתרים המרכזיים במקום הם התיאטרון הרומי שממנו נראים נופי בקעת בית נטופה, רובע מגורים מתקופת המשנה והתלמוד, מצודה צלבנית, וילה מראשית המאה השלישית ובה תיאורים מחיי דיוניסוס, אל היין במיתולוגיה היוונית, ובית הכנסת העתיק שנפתח למבקרים.

שעות פעילות: חודשים אפריל עד ספטמבר 08:00-17:00, חודשים אוקטובר עד מרץ 08:00-16:00

מחיר כניסה: מבוגר - 23 שקלים, ילד - 12 שקלים

ציפורי

טלפון: 04-6568272

קישור לאתר רשות הטבע והגנים
תגיות: אטרקציות לילדים בחיפה והצפון, אטרקציות לילדים בציפורי, אטרקציות לכל המשפחה בחיפה והצפון, אטרקציות לכל המשפחה בציפורי, גן לאומי ציפורי, מקומות בילוי לילדים בחיפה והצפון, מקומות בילוי לילדים בציפוריגן לאומי ציפורי - כל הכתבות
  • בעקבות פרחים וציפורים: טיולים מומלצים לשבת
    בעקבות פרחים וציפורים: טיולים מומלצים לשבת

     22/10/2009

    עשרות המלצות על טיולים לשבת - לחצו כאן בחצר של הטבע מה: הפנינג להגברת המודעות לנזקי התחממות כדור הארץ במוזיאון הטבע בירושלים, בשילוב סיורים, סדנאות, דוכנים והופעה מוזיקלית. מתי: יום שישי ה-...