טיולים לשבת: בעקבות האדם הקדמון

יום שישי 27 במאי 2016 00:00 מאת: טל אנגלשטיין, עכבר העיר

מגלים את אזורי המחייה של צבי הים ועוזרים להצילם, מתחברים לצד הפראי של האדם בנחל מערות ומקבלים את השבת בליבן של השכונות העתיקות של ירושלים - כל הטיולים המומלצים שיעשו לכם טוב בסוף השבוע


    תוצאות מאתר b144

הולכים על הצד הפרוע. פסטיבל קדמונים

(צילום: דורון ניסים)

פרסומת

אם נדמה לכם שאחרי העשן והטינופת הרגילה של המדורה (שאגב - לא תחלוף אף פעם), אתם לא מתקרבים יותר לחיק הטבע, רצוי להזכיר שקומזיץ וטיול הם שני דברים שונים. אז אין יותר תירוצים, הגיע הזמן לשחד את הילדים עם כמה חטיפים או סמארטפון חדש (לא באמת), לחבוש את מיטב כובעי המצחייה ולצוד את הנופים המרהיבים ביותר בארץ. החל מפסטיבל קדמונים עמוס פעילויות, דרך ההליכה בדרכו של בר כוכבא ועד למעגלי תיפוף אפריקאי בשמורה - כל הטיולים שמחכים שתצטרפו אליהם בסוף השבוע הקרוב.

» המלצות לסוף השבוע
» המלצות לסופ"ש עם ילדים
» ספרי ילדים - כל ההמלצות
»
מבשלים עם ילדים - כל הכתבות

צפון

בעקבות המנורה המסתוריתאם נדמה לכם שכל הסיפור הזה על אנשים שחיים במערות נשמע מופרך - מצפה לכם הפתעה. המערות יוצאות הדופן של בית שערים צופנות בתוכן תבליטים וכתובות עתיקים מימי היישוב היהודי הקדום. יש לכם הזדמנות לקחת חלק בסיור בעקבות הסמל המיתולוגי של העם היהודי, המנורה, וסיפור ההתיישבות שלו בארץ לפני 1,800 שנה. לבסוף, בתום הטיול, תזכו בהליכה בתוך ואדי יפה ופורח. בנוסף, מתקיים באופן קבוע במקום סיורים מודרכים בבית שערים הקלאסית, שיפגישו אתכם עם מורשת העם היהודי. מתאים לילדים מגיל שבע ומעלה.
מתי: מדי יום בחודש מאי.
איפה: גן לאומי בית שערים.
הרשמה מראש בטלפון 04-9830946
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


פתח אל העבר. בית שערים (צילום: רשות שמורות הטבע והגנים)

מיסטיקה במגידו

תל מגידו יחשוף עבורכם תקופות רבות של התיישבות. במסגרת הסיור תוכלו לראות את שער העיר שבו ישבו הנביאים ונערך המסחר, את המקדשים הרבים, מפעל המים המפואר, ובין היתר תכירו את רזי הפולחן המסתורי שכלל קריאה בכבד. חלק מהסיורים יערכו בשפה הרוסית - יש לברר באתר לפני ההגעה.
איפה: גן לאומי תל מגידו.
מתי: ימי שבת בחודש מאי, 10:00, 12:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


סודות מהעבר. טיול בגן הלאומי מגידו (צילום: דורון ניסים)

פסטיבל קדמונים במערותכל הקונספט הזה של לבלות במערות, להתאפר עם עלים ולהתבונן על עטלפים אמנם לא קוסם למבוגרים, אבל עבור הקטנים אלה בדיוק הפעילויות שייקחו אותם למחוזות מסעירים של דמיון. בסוף השבוע הקרוב ייערכו בנחל מערות שלל אטרקציות שיחברו אתכם עם האדם הקדמון שבכם, כמו לבנות כלי נגינה פראיים, ליצור אמנות פרהיסטורית ועוד. בנוסף, תתקיים שעת סיפור לקטנטנים ברוח הפסטיבל. פרטים נוספים ב-04-9841750/2
איפה: שמורת טבע נחל מערות
מתי: שבת, 28 במאי, 15:00-10:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


פוגשים את האנשים הראשונים של הכרמל - נחל מערות (צילום: דורון ניסים)

מרכז

חופים הם לפעמים געגועים לצב

יש לכם הזדמנות להכיר את עולמם המופלא של צבי הים בישראל, בשילוב ביקור באחד מחופי הים היפים הארץ. המרכז הארצי להצלת צבי ים מזמין אתכם לסיור מרתק על נושא כאוב - הכחדת הצבים. בפעילות תלמדו על בית הגידול הייחודי של צבי הים ועל האופן שבו כל אחד מאיתנו יכול לעזור בשמירה עליהם. הסיור כולל ביקור מודרך במרכז ההצלה, שם תפגשו את חיות הים הפצועות מקרוב ותשמעו את סיפורם. מיועד לגילאי 5 ומעלה.
מתי: שבת, ה-28 במאי.
איפה: המרכז הארצי להצלת צבי ים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


שומרים על הטבע. המרכז להצלת צבי הים (אילוסטרציה: dreamstime)

טיול קצר בעיר המכושפת

בשבת הקרובה יערך בקיסריה סיור קצר הכולל טעימות היסטוריות שונות של שרידי העיר. האפרטיף יהיה העיר הצלבנית, הסעודה העיקרית תהיה סיפורי המלך הורדוס ולבסוף תקנחו בחוף הים של קיסריה. את הסיורים ידריכו מתנדבים של רשות הטבע והגנים, שיצאו במקביל משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי).
מתי: ימי שבת בחודש מאי, 11:00, 12:00, 13:00.
איפה: גן לאומי קיסריה.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

מחדדים את החושיםבשישי הקרוב יתקיים סיור משפחתי בגן לאומי קיסריה, במסגרתו תשוטטו בין הריסות בליווי אור עששיות ותבקרו במעבר סתרים סודי, בנמל העתיק ובהיפודרום המפורסם. זוהי הזדמנות לחוות את קיסריה כמו בלשים עירניים, בזירה שהיא זכר למאורעות גדולים מהעבר.
מתי: ימי שישי בחודש מאי.
איפה: גן לאומי קיסריה.
כמה: 50 שקלים למבוגר ו-40 שקלים לילד, הנחה למנויים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


עבר מפואר. עתיקות קיסריה (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

בשביל המוזיקה

הגן הלאומי אפולוניה התחדש וכעת הוא מונגש למוגבלי הליכה, ומואר להולכים כל יום שישי מאחר הצהריים עד הלילה. עם היעלמות השמש, המבקרים יוכלו לטייל ברחבי המבצר בלוויית צלילים ונגינה. ברדת הלילה יוארו נקודות ארכיאולוגיות שונות לצד המבצר הצלבני (כניסה אחרונה בשעה 20:30). בכל שבת יצאו סיורים מודרכים מאחר הצהריים עד שעות הלילה, בהם יסופר מה קרה לעיר המפוארת ששלטה על דרום השרון והותירה אחריה רק חורבות.
איפה: גן לאומי אפולוניה.
מתי: ימי שישי ושבת במאי.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

שומר הדרך לירושלים בקסטל

קל לשכוח שוואדיות ונופים הם לא רק מראות יפים, אלא גם מקומות שטעונים בהיסטוריה ובסיפורים מורכבים. רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם להצטרף לסיורים בטבע הממחישים את כיבוש הר הקסטל, שמהווה את אחת מנקודות התפנית של מלחמת העצמאות.
איפה: אתר הקסטל.
מתי: ימי שבת בחודש מאי, הדרכות יתקיימו בשעות 11:00, 11:30, 13:30, ו-14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר - חינם למנויים.


מורשת ונוף. גן לאומי הקסטל (צילום: דורון ניסים)

בואי שבת המלכהטיול משפחות שייקח את המשתתפים אל הרחובות הקסומים של ירושלים, במהלך המעבר בין חול לקודש ובין מנחה לערבית. המסלול יחל עם הירידה לשכונות מרהיבות מהמאה ה-19, ימשיך אל הרובעים העתיקים, בעיצומן של ההכנות לקראת השבת, ויסתיים בכותל המערבי, יחד עם מתפללי תפילת ערב שבת. מגיל 5 ומעלה, יש לבוא בלבוש צנוע.
איפה: גן לאומי סובב חומות ירושלים.
מתי: שישי, 27 במאי.
כמה: 45-30 שקלים, הנחה למנויים.
הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

נחמד באוזן בעין חמד - מעגל תיפוף וריקוד שבטי

גן לאומי עין חמד מזמין את הקהל לחגיגת אביב מוזיקלית, במהלכה המשתתפים יבקרו במצודה הצלבנית ובנחל וייקחו חלק במסלולי טיול קלים לכל המשפחה. גולת הכותרת היא מופע של 30 תופים שיגלה לצופים את ייחודו של המחול האפריקאי האנרגטי.
איפה: גן לאומי עין חמד.
מתי: יום שבת, 28 במאי, 15:00-11:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


מבלים בפארק. עין חמד (צילום: דורון ניסים)

זוחלים להיסטוריה בעקבות בר-כוכבא

טיול מפעים לכבוד ל"ג בעומר, בצלו של החורש הים תיכוני ובלב הנוף המרשים של שפלת יהודה. ההליכה תחל במצפה משואה ותמשיך אל מסתרי מערות הזחילה בחורבת מידרס - המקום ששימש את לוחמי מרד בר כוכבא.
איפה: שמורת טבע עדולם
מתי: שבת, 28 במאי
כמה: 45-30 שקלים, הנחה למנויים
הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

דרום

אדם וים - סיורים בחוף אשקלון

סיורים לכל המשפחה שכוללים היכרות עם הים התיכון, העשרה חינוכית על האתגרים של שמירת הטבע ושיחה על האופן שבו ניתן להגן על הים בישראל.
איפה: גן לאומי אשקלון.
מתי: ימי שבת בחודש מאי בשעות 11:00 ו-13:30 (היציאה מתחנת ההצלה בחוף).
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


מטיילים לצד הים. גן לאומי אשקלון (צילום: דורון ניסים)

מטיילים ומשתכשכים בעיינות צוקיםלפני שאתם נוסעים ישר לאזור המלונות ומבצעים את הריטואל הקבוע של נופש בים המלח, עיינות צוקים פותחת את עונת הרחיצה ומזמינה אותך לחוויה של נופש אמיתי. זוהי שמורה חבויה בצפון ים המלח, המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. שחיות בנווה המדבר הגדול הזה, שהוא גם השמורה הנמוכה בעולם. במהלך הסיור תלמדו על האזור המיוחד ותכירו את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל.
מתי: ימי שישי בחודש מאי - 10:00, 12:00.  ימי שבת בחודש מאי - 10:00, 12:00, 14:00.
איפה: שמורת טבע עיינות צוקים.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


בילוי בשמורה הנמוכה בעולם . עינות צוקים (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(125 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5