טיולים לשבת: מסע של יצירה על גדות אגם

יום שישי 24 ביוני 2016 00:00 מאת: טל אנגלשטיין, עכבר העיר

משוטטים עם מכחול ומציירים את עמק החולה, מסיירים על גדות הנחל כמו גחליליות ומגלים ספינת פיראטים אבודה על החוף - כל הטיולים והסיורים החמים של סוף השבוע הקרוב


בפארק המים של הטבע. עינות צוקים

(צילום: רשות הטבע והגנים)

פרסומת

במקום לשרוד את השמש השורפת, הצפיפות, החול והבלאגן של עוד סוף שבוע בים או בבריכה, יש לכם הזדמנות להרחיק לכת רק עוד קצת ולגלות את הטבע הישראלי מחדש. מצפים לכם בשישי-שבת שלל טיולים והדרכות איכותיות שיעשירו את המסלולים הרגילים, ויהפכו אותם לחוויה מלאת הפעלות ומשחקים. החל ממסע אמנותי בעמק מלא ציפורים, דרך סופשבוע אטרקטיבי בצפון ועד להדרכת פיראטים מסעירה בחוף הבונים - כל המסלולים וההדרכות שהכי ירעננו אתכם בסוף השבוע הקרוב.

» המלצות לסוף השבוע
» המלצות לסופ"ש עם ילדים
» ספרי ילדים - כל ההמלצות
»
מבשלים עם ילדים - כל הכתבות

צפון

סיורי שקיעה ועששיות במבצר נמרוד


אתם מוזמנים לנדוד צפונה ולהשתתף בסיור חוויתי ובלתי שגרתי בנבכי המבצר העתיק, לאור כוכבים ועששיות. הטיול ייערך בלילה, בזמן שהמבצר יתמלא בקסם ומסתורין, וייקח את המצטרפים למעברים חבויים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה ומאגרי מים שיאפפו אותם באווירת ימי הביניים.
איפה: גן לאומי מבצר נמרוד
מתי: ימי שישי וחמישי בחודש יוני
כמה: 50 שקלים למבוגר ו-40 שקלים לילד, הנחה למנויים
הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*


כשהשמש נעלמת, הסודות נגלים. מבצר נמרוד (צילום: מיכה בריקמן) 

סיורים ברחבי תל חצורנופי הארץ לא רק מרהיבים, הם גם אוצרים בתוכם סיפורים היסטוריים מרתקים. יש לכם הזדמנות להצטרף לטיול משפחתי, שבמהלכו תוכלו להכיר את העבר המופלא של העיר העתיקה חצור. הסיור ייקח את הקבוצה לרחבי התל, ויכיר לה דמויות שונות שאכלסו את המקום פעם דוגמת הכנענים, יהושע בן נון, שלמה המלך, המלך אחאב ועוד.
איפה: גן לאומי תל חצור
מתי: ימי שישי ושבת בחודש יוני, 10:00-14:00 (סיור אחרון יוצא בשעה 13:00).
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 
בין שמיים לארץ. תל חצור (צילום: דורון ניסים)

הדרכות גן קהילה בארבל

הדרכה למשפחות שיעבירו מתנדבי גן קהילה במסלול של תצפיות. במהלכה, יגיעו המשתתפים אל תצפית עוצרת נשימה בקצה המצוק, וישקיפו אל עבר בקעת הארבל, הכנרת, הרי הגולן, החרמון והגליל.
איפה: גן לאומי ושמורת טבע ארבל
מתי: ימי שישי ביוני, 10:00-13:00, וימי שבת ביוני, 11:00-14:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מיסטיקה במגידו

תל מגידו יחשוף עבורכם תקופות רבות של התיישבות. במסגרת הסיור תוכלו לראות את שער העיר שבו ישבו הנביאים ונערך המסחר, את המקדשים הרבים, מפעל המים המפואר ועד, ואפילו תכירו את רזי הפולחן המסתורי שכלל קריאה בכבד. חלק מהסיורים יערכו בשפה הרוסית - יש לברר באתר לפני ההגעה.
איפה: גן לאומי תל מגידו.
מתי: ימי שבת בחודש יוני, 10:00, 12:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


סודות מהעבר. טיול בגן הלאומי מגידו (צילום: דורון ניסים)

צוענים בגליל?


אם לנסוע עם כל המשפחה לטבע בסוף השבוע נשמע לכם כבד, החברה להגנת הטבע מורידה מכם את עול ההפקות, הארגונים וההפעלות. אתם מוזמנים לשישי-שבת משפחתיים בגליל, שבמהלכם תשנו על הר גבוה, תתחרו בחידון טריוויה ותצאו לטייל בקדיתא. הנופש על בסיס חצי פנסיון, לינה בחדרי בית הספר הר מירון. בהדרכת בית הספר שדה גליל של החברה להגנת הטבע. איפה: הגליל
מתי: 24 ביוני
פרטים נוספים בטלפון 03-6388688

קח מקל, קח מכחולהנוף הטבעי והפסטורלי עורר באמנים השראה משחר האנושות - חיות, אגמים, הרים ועוד, ופעמים רבות ההתפעלות ממראה מרהיב תגרום לנו לרצות לצלם או לקשקש משהו במחברת. בדיוק בשביל חובבי האמנות והטבע - החברה להגנת הטבע יוצאת עם הטיול הבא. מדובר בהדרכה והליכה בעמק החולה הכוללות ציור במכחול. המסלול יתחיל ברמות נפתלי, ימשיך בשביל ישראל לכיוון צפון, ויגיע לשרידי הכפר והמסגד שפעלו במקום עד 1948. משם, הקבוצה תעשה נסיעה קצרה לחורבת קדש, שם תבקר במקדש ההלניסטי ובסרקופגים, ועוד. בהדרכת חמוטל לשם, בית הספר שדה גליל.
איפה: עמק החולה
מתי: 25 ביוני
פרטים נוספים בטלפון 03-6388688

נשר ויחמור בגובה העיניים

לעומת גני החיות והספארי, החי-בר הוא פארק חי שונה, בו בעלי החיים מסתובבים בסביבתם הטבעית בצורה חופשית, מתחזקים ומשתקמים על מנת שיוכלו לשוב לטבע באופן מלא. אתם מוזמנים לסיור בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי וכבשי הבר שמשוטטים בה בחופשיות עוד מתקופת המקרא, מול נופי הכרמל המרהיבים.

איפה: ימי שבת ביוני, 14:00,12:00,10:00.
איפה: שמורת טבע חי-בר כרמל.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.


מדלגים עם יחמורים. חי-בר כרמל (צילום: דורון ניסים)

קבלת שבת בחוף דור הבונים

סיור מודרך בשמורת חוף הבונים, שמורת טבע מיוחדת במינה המשלבת בין חופים סלעיים וחוליים ומלאה בצדפים. במסגרת הסיור המשתתפים יהנו מביקור במרכז הסובב הימי, ולבסוף יוזמנו לקבלת שבת חגיגית לאור השקיעה.
איפה: שמורת טבע חוף דור הבונים
מתי: יום שישי, 24 ביוני
כמה: 45 שקלים למבוגר ו-30 שקלים לילד, הנחה למנויים
הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

סיור פיראטים שומרי החוף

לרוב צריך לשכנע את הקטנים לצאת לטיול בטבע, אבל אתם תראו שהכול ילך הרבה יותר חלק אם רק תיתנו להם להחליף דמות. אתם מוזמנים לסיור שבו הילדים יהפכו לפיראטים שנפלטו אל החוף, וייצאו למסע מרתק בטבע במטרה למצוא את ספינתם האבודה. הפעילות תכלול משימות קשות שיעשירו את המשתתפים בידע כללי על חוף הים ואיכות הסביבה.
איפה:
שמורת טבע חוף דור הבונים
מתי: ימי שישי בחודש יוני.
כמה: 45 שקלים למבודר ו-30 שקלים לילד, הנחה למנויים


מה מסתתר בתוך הים? חוף הבונים (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

מרכז

טיול קצר בעיר המכושפת


בשבת הקרובה יערך בקיסריה סיור קצר הכולל טעימות היסטוריות שונות של שרידי העיר. האפרטיף יהיה העיר הצלבנית, הסעודה העיקרית תהיה סיפורי המלך הורדוס ולבסוף תקנחו בחוף הים של קיסריה. את הסיורים ידריכו מתנדבים של רשות הטבע והגנים, שיצאו במקביל משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי).
מתי: ימי שבת בחודש יוני, 11:00, 12:00, 13:00.
איפה: גן לאומי קיסריה.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

מחדדים את החושים


בשישי הקרוב יתקיים סיור משפחתי בגן לאומי קיסריה, במסגרתו תשוטטו בין הריסות בליווי אור עששיות ותבקרו במעבר סתרים סודי, בנמל העתיק ובהיפודרום המפורסם. זוהי הזדמנות לחוות את קיסריה כמו בלשים עירניים, בזירה שהיא זכר למאורעות גדולים מהעבר.
מתי: ימי שישי בחודש יוני.
איפה: גן לאומי קיסריה.
כמה: 50 שקלים למבוגר ו-40 שקלים לילד, הנחה למנויים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


עבר מפואר. עתיקות קיסריה (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

בשביל המוזיקה באפולוניההגן הלאומי אפולוניה עבר לאחרונה שיפוץ, וכעת הוא מונגש לאנשים עם מוגבלויות הליכה שונות. הדרכים בפארק מוארות כל יום שישי משעות אחר הצהריים עד הלילה, מה שמאפשר למבקרים לטייל ברחבי המבצר אחרי רדת השמש. הבילוי במקום יכלול נגינה חיה, היכרות עם נקודות ארכיאולוגיות שונות הממוקמות לצד המבצר הצלבני (כניסה אחרונה בשעה 20:30), וסיורים מודרכים בהם יסופר מה קרה לעיר המפוארת ששלטה בעבר על דרום השרון.
איפה: גן לאומי אפולוניה.
מתי: ימי שבת בחודש יוני, סיורים יצאו ב-17:00 ו-19:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מטיילים כמו גחליליותעם צאת השבת לעת שקיעה, תוכלו ליהנות מסיור חווייתי על גדות הירקון לאורן של עששיות. הפעילות תקח את המטיילים למסע לילי מלא הרפתקאות בליבו של גוש דן הצפוף. במהלך הפעילות המצטרפים יוכלו להאזין לסיפורן של האבנים, ללמוד על הקארדו העתיק, לצפות במבצר מרשים ולבסוף לקנח בקבלת פנים מסורתית של תה חם ועוגיות, בבית המושל המצרי.
מתי: שישי, 24 ביוני
איפה: גן לאומי ירקון (מתחם תל אפק – אנטיפטריס).
כמה: 50 שקלים למבוגר ו40 שקלים לילד, הנחה למנויים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


זוהרים בחשכה. הבריכה של תל אפק (צילום: יריב צליחי)

דרום

מטיילים ומשתכשכים בעיינות צוקיםלפני שאתם נוסעים ישר לאזור המלונות ומבצעים את הריטואל הקבוע של נופש בים המלח, עיינות צוקים פותחת את עונת הרחיצה ומזמינה אותך לחוויה של נופש אמיתי. זוהי שמורה חבויה בצפון ים המלח, המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. שחיות בנווה המדבר הגדול הזה, שהוא גם השמורה הנמוכה בעולם. במהלך הסיור תלמדו על האזור המיוחד ותכירו את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל.
מתי: ימי שישי בחודש יוני - 10:00, 12:00.  ימי שבת בחודש יוני - 10:00, 12:00, 14:00.
איפה: שמורת טבע עיינות צוקים.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


בילוי בשמורה הנמוכה בעולם . עינות צוקים (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(125 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5