טיולים לשבת: לשים את הראש על דיונה

יום שישי 15 באפריל 2016 00:00 מאת: טל אנגלשטיין, עכבר העיר

הולכים לנקודת תצפית ייחודית על מכתש רמון, מתגלגלים על החול הזהוב ופוגשים את בתי הכנסת העתיקים של הגליל - כל ההמלצות לטיולים משפחתיים מוצלחים


    תוצאות מאתר b144

תן למוזות קצת לרעום

תן למוזות קצת לרעום

פרסומת

פסח מתקרב, אך האם האביב הגיע? תוכלו לדעת רק אם תנערו את האבק מעל נעלי הטיולים, ותצאו, מומלץ כשאתם מצוידים בכל טוב, לחרוש את הארץ שהזנחתם בחורף. עכשיו כשהקטנים בחופש הגיע הזמן להתיש אותם עם בילוי משפחתי מגבש וקלאסי שמלווה במורל גבוה וארוחת פיצוי בסוף המסלול. מחכים לכם ביקור בארץ המכתשים, פריחה פראית בגליל העליון והיכרות עם הדיונות שיזכירו לכם את את ההליכה במדבר, לפחות של בני ישראל.

» המלצות לסוף השבוע
» המלצות לסופ"ש עם ילדים
» ספרי ילדים - כל ההמלצות
»
מבשלים עם ילדים - כל הכתבות
»
פסח 2016 – המדריך המלא לחג
» מומלץ בקולנוע - סרטי ילדים לפסח
» פסטיבלים בפסח לכל המשפחה
» איפה קונים אוכל מוכן לפסח?
» המסעדות לובשות חג לליל הסדר

צפון

בעקבות המנורה המסתוריתאם נדמה לכם שכל הסיפור הזה על אנשים שחיים במערות נשמע מופרך - מצפה לכם הפתעה. המערות יוצאות הדופן של בית שערים צופנות בתוכן תבליטים וכתובות עתיקים מימי הישוב היהודי הקדום. יש לכם הזדמנות לקחת חלק בסיור בעקבות הסמל המיתולוגי של העם היהודי, המנורה, וסיפור ההתיישבות שלו בארץ לפני 1,800 שנה. לבסוף, בתום הטיול, תזכו בהליכה בתוך ואדי יפה ופורח. מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה. בנוסף, מתקיים באופן קבוע במקום סיורים מודרכים בבית שערים הקלאסית, שיפגישו אתכם עם מורשת העם היהודי.
מתי: מדי יום בחודש אפריל.
איפה: גן לאומי בית שערים.
הרשמה מראש בטלפון 04-9830946
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


פתח אל העבר. בית שערים (צילום: רשות שמורות הטבע והגנים)

בין כפרים לסיפורים

הגליל העליון יכול להציע לטיילים חוויה שלמה, המשלבת נופים ים תיכוניים מרהיבים ועלילות היסטוריות מעניינות. במסגרת הסיור תוכלו ליהנות מפריחה אביבית צבעונית, עצי זית גדולים ועתיקים, מעיין מים צלולים, "מבוך" בין עצי החורש, תצפיות נוף ושלל סיפורים המסתתרים בין שני כפרים. המסלול עולה מעין חותם אל רכס פקיעין ויורד אל פקיעין.
מתי: יום שבת, 16 באפריל.
איפה: הגליל העליון.
פרטים נוספים בחברה להגנת הטבע בטלפון 03-6388688

טיול פריחת הצבעונים בנחל השומר

הגשמים האחרונים שירדו בתחילת השבוע בגליל הביאו לפריחה מחודשת, וזה הזמן האידאלי לצאת לטיול משפחתי בעקבות לבלוב הצבעונים. מדובר במסלול מעגלי וקל להליכה שאורך כשעה, במהלכו תחשפו לצבעוני ההרים המרשים בפריחתו הכתומה-אדומה העזה. באזור ניתן ליהנות גם  מפריחות עצי הפרי במטעי החקלאים, בפריחות של ורוד עז (נקטרינות) ולבן (שזיף). בשביל להשלים את החוויה, מומלץ לסעוד בבית שלום במטולה ארוחת בוקר דשנה  ולבקר בשמורת התנור (בתשלום). הכניסה חופשית. איך מגיעים? נוסעים על כביש 90  בכביש ראש פינה-מטולה, חולפים על פני העיר קריית שמונה ועל פני תל חי, לצד הכביש שדרת אקליפטוסים. מיד אחרי העץ האחרון משמאל בשדרה, פונים שמאלה בכביש נסתר. יש לנסוע כ- 300 מטרים ולהחנות הרכב.


הצבעוני המוגן בשיא פריחתו (צילום: יעל סלע - רשות הכינרת)

מיסטיקה במגידו

תל מגידו יחשוף עבורכם תקופות רבות של התיישבות. במסגרת הסיור תוכלו לראות את שער העיר שבו ישבו הנביאים ונערך המסחר, את המקדשים הרבים, מפעל המים המפואר, ובין היתר תכירו את רזי הפולחן המסתורי שכלל קריאה בכבד.חלק מהסיורים יערכו בשפה הרוסית - יש לברר באתר לפני ההגעה.
איפה: גן לאומי תל מגידו.
מתי: ימי שבת בחודש אפריל, 10:00, 12:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


סודות מהעבר. טיול בגן הלאומי מגידו (צילום: דורון ניסים)

מי היה האדם הראשון?אתם מוזמנים לחוויה לימודית מעוררת דמיון על אורך חייהם של בני האדם הראשונים שהתיישבו בכרמל. זהו טיול מודרך במערות האדם הקדמון שבמהלכו תגלו מי חי בנחל בעבר וכיצד הוא הצליח לשרוד. בנוסף, תוכלו ליהנות מצפייה בעטלפים ובמאובנים, הליכה במערות קרירות וצפייה בחיזיון אור-קולי שיתקיים באחת הפינות החשוכות. הפעילות תלווה בסדנת יצירה לילדים.
מתי: יום שבת, 16 באפריל.
איפה: שמורת טבע נחל מערות.
כמה: 64 שקלים למבוגר, 38 שקלים לילד. הנחה למנויים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*

בעקבות בתי הכנסת העתיקים של הגלילמתברר שאינספור בתי תפילה עתיקים חבויים ברחבי הגליל התחתון, על רקע של נוף ארץ ישראלי במיטבו. אתם מוזמנים לסיור ייחודי שבמהלכו תכירו את הישוב היהודי הקדום ששכן פה בעבר, דרך מעקב אחר בתי כנסת הפזורים בצפון הארץ. במסגרת הטיול, תבקרו בשלושה בתי כנסת חרבים הנמצאים בשלבי חפירה ותגלית שונים.
איפה: אזור הגליל התחתון.
מתי: יום שישי, 15 באפריל.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*

מרכז

טיול קצר בעיר המכושפת

בשבת הקרובה יערך בקיסריה סיור קצר הכולל טעימות היסטוריות שונות של שרידי העיר. האפרטיף יהיה העיר הצלבנית, הסעודה העיקרית תהיה סיפורי המלך הורדוס ולבסוף תקנחו בחוף הים של קיסריה. את הסיורים ידריכו מתנדבים של רשות הטבע והגנים, שיצאו במקביל משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי).
מתי: ימי שבת בחודש אפריל, 11:00, 12:00, 13:00.
איפה: גן לאומי קיסריה.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

מחדדים את החושים

בשישי הקרוב יתקיים סיור משפחתי בגן לאומי קיסריה, במסגרתו תשוטטו בין הריסות בליווי אור עששיות ותבקרו במעבר סתרים סודי, בנמל העתיק ובהיפודרום המפורסם. זוהי הזדמנות לחוות את קיסריה כמו בלשים עירניים, בזירה שהיא זכר למאורעות גדולים מהעבר.
מתי: ימי שישי בחודש אפריל.
איפה: גן לאומי קיסריה.
כמה: 50 שקלים למבוגר ו-40 שקלים לילד, הנחה למנויים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


עבר מפואר. עתיקות קיסריה (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

שומר הדרך לירושלים בקסטלקל לשכוח שוואדיות ונופים הם לא רק מראות יפים, אלא גם מקומות שטעונים בהיסטוריה ובסיפורים מורכבים. רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם להצטרף לסיורים בטבע הממחישים את כיבוש הר הקסטל, שמהווה את אחת מנקודות התפנית של מלחמת העצמאות.
איפה: אתר הקסטל.
מתי: ימי שבת בחודש אפריל, הדרכות יתקיימו בשעות 11:00, 11:30, 13:30, ו-14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר - חינם למנויים.


מורשת ונוף. גן לאומי הקסטל (צילום: דורון ניסים)

על קצה המזלג

החברה להגנת הטבע קוראת לכם להצטרף לסיור קצרצר שישאיר אתכם עם טעם של עוד, בייחוד כי הוא בנחל שורק הייחודי. מדובר בטיול שאורך כשעתיים, על גבול שמורת הנחל וסמוך ליישובי המזלג, שיכלול חיפוש אחר יחמורים, צבאים, צבועים תנים ושאר בעלי חיים. בהדרכת שמוליק יידוב, מנהל מרכז היונקים של החברה להגנת הטבע.
מתי: יום שישי, 15 באפריל.
איפה: שמורת נחל שורק.
פרטים נוספים בחברה להגנת הטבע בטלפון 03-6388688

דרום


מטיילים ומשתכשכים בעיינות צוקים


לפני שאתם נוסעים ישר לאזור המלונות ומבצעים את הריטואל הקבוע של נופש בים המלח, עיינות צוקים פותחת את עונת הרחיצה ומזמינה אותך לחוויה של נופש אמיתי. זוהי שמורה חבויה בצפון ים המלח, המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. שחיות בנווה המדבר הגדול הזה, שהוא גם השמורה הנמוכה בעולם. במהלך הסיור תלמדו על האזור המיוחד ותכירו את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל.
מתי: ימי שישי בחודש אפריל - 10:00, 12:00.  ימי שבת בחודש אפריל - 10:00, 12:00, 14:00.
איפה: שמורת טבע עיינות צוקים.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


בילוי בשמורה הנמוכה בעולם . עינות צוקים (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

עם הקטנים ביציאת מצרים

פארק החולות הוא מקום נפלא לביקור בחג האביב. במסגרת הטיול, המשפחה תוכל לברר מה הקשר בין מצרים לדיונות, ומה משותף לחירות פריחה ואביב. בנוסף, הקטנטנים יוכלו להתגלגל בחול הזהוב, לטייל בין עצי השקמים ולהכין ביחד אוכל טעים
מתי: יום שבת, 16 באפריל.
איפה: בית ספר שדה שקמים.
פרטים נוספים בחברה להגנת הטבע בטלפון 03-6388688

אל ארץ המכתשים

למדבר יש  קסם ואופי השייכים רק לו, שמאופיינים בשקט ורוגע, לצד עוצמה מהפנטת. במהלך הטיול, המשתתפים יבקרו בארץ המכתשים ויצעדו לצד עצי שיטה אפריקנים, על גבעות ייחודיות. הטיול יפתח בעין סהרונים, ימשיך אל נחל ארדון ויסתיים בגבעת חרוט, שגובהה מאפשר צורת התבוננות יוצאת דופן על מכתש רמון, ואפשרות להבחין בצורת הלב של המכתש.
מתי: יום שבת, 16 באפריל.
איפה: מכתש רמון.
פרטים נוספים בחברה להגנת הטבע בטלפון 03-6388688


מעל המכתשים. מכתש רמון (צילום: dreamstime)

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(120 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5