טיולים לשבת: עולים להר או מתגלגלים מדיונה

יום שישי 03 ביולי 2015 00:00 מאת: שלי פלדמן, עכבר העיר

עליה לגלבוע, קבלת שבת לאור שקיעה בחוף הים, לינת שטח משפחתית בירקון ועוד המון הצעות לטיולים בסוף השבוע


עולים צפונה

(צילום: דב גרינבלט)

פרסומת

זה רשמי. החופש הגדול כבר כאן איתנו. רגע לפני שהקייטנות מתחילות ואיתן שגרת הקיץ המהביל, מגיע סוף השבוע ואיתו הזמן לטיול משפחתי עם הקטנטנים. כל מה שצריך לעשות זה לארוז קצת צידה לדרך ומקדם הגנה, לצאת לשטח ולטייל בהרים המוריקים, בשמורות הטבעיות, בחופים ובגנים הלאומיים. בין המסלולים המוצעים השבוע: מפגש מרענן עם נווה מדבר בעין פרת, טיולי עששיות באתרים שונים, פעילות פקחים צעירים בשטח, סיור והתגלגלות על דיונה מול השקיעה וטעימה היסטורית בקיסריה.

»
עכבר סופ"ש - מדריך והמלצות
» החופש הגדול - המדריך המלא
» אירועי הקיץ הגדולים
» סוף שבוע עם הילדים
» חמש המלצות לקטיף משפחתי
» דרכי הנוף הכי יפות בארץ


צפון

הדרכה רטובה בנחל תניניםפעילות לכל המשפחה הכוללת הדרכה רטובה בתוך האמה ופעילות יצירה לילדים. הסיור כולל כולל הדגמה על רטוב של הסכר. שימו לב: יש להצטייד בנעליים ובגדים להחלפה.
איפה: שמורת טבע נחל תנינים
מתי: שבת ה-4 ביולי
כמה: מבוגר - 64 שקלים, ילד - 38 שקלים. מנויים: מבוגר - 25 שקלים, ילד - 20 שקלים.
תשלום והרשמה מראש: "כוכבית בטבע" 3639*

גלבוע - הרוח והמיםהגלבוע משנה את פניו עם הזמן, כאשר המים והרוח הם הכוחות החדשים השולטים בהר. בשבת ייצא לדרך טיול בעקבות פיתוחים חדשניים השואבים השראה מהטבע, במהלכו יוכלו המשתתפים לראות כיצד הם מיושמים. תחילת הטיול בטבילה מהנה בנחל הקיבוצים, כאשר לאחר מכן יעלו כולם לתצפית קסומה על העמק שלמרגלות ההר, יבקרו במעלה הגלבוע ויקנחו בנחל יצפור. מדובר בטיול מסקרן בשעות אחר הצהרים הנעימות המשלב מחקרים בחזית המדע עם טבילה ומסלול הליכה מהנה שיש בו עניין תנכ"י. הסיור בהדרכת חוה שרגא.
איפה: הגלבוע
מתי: שבת ה-4 ביולי
לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il


עולים אל פסגת ההר. נוף הגלבוע (צילום: dreamstime)

סיור פיראטים שומרי החוף

הפיראטים נפלטו אל החוף ומחפשים את ספינתם בעזרת המדריך - הקפטן של הספינה. כל הילדים מוזמנים להתחפש לפיראטים בעזרת בנדנות שחורות עם ציורי גולגלות ולצאת למסע חיפוש אחר הספינה האבודה. בדרך מצפות משימות קשות הדורשות אומץ רב ועוסקות בשאלות חשובות: מי חי בחוף? מאיפה מגיעים החול, הצדפים וצבי הים? וכמה זמן לוקח לפסולת להתכלות?
איפה: שמורת טבע חוף דור הבונים
מתי: כל יום שישי בחודש יולי
כמה: מבוגר - 45 שקלים, ילד - 35 שקלים. מנויים: מבוגר - 40 שקלים, ילד - 30 שקלים.
תשלום והרשמה מראש: "כוכבית בטבע" 3639*

קבלת שבת לאור השקיעה בחוף דור הבונים


סיור מודרך בשמורת חוף הבונים, שמורת הטבע המיוחדת המשלבת בין חופים סלעיים וחופים חוליים ובה מפרצי צדפים, מערה החצובה בכורכר, וכמובן צמחים ובעלי חיים האופייניים לים ולחוף באזור זה. הסיור כולל ביקור במרכז הסובב הימי, ולקינוח תתקיים קבלת שבת חגיגית עם חלה ויין לאור השקיעה ומול גלי הים.
איפה: שמורת טבע חוף דור הבונים
מתי: כל יום שישי בחודש יולי
תשלום והרשמה מראש: "כוכבית בטבע" 3639*


סיור וקבלת שבת בשמורת חוף הבונים (צילום: דורון ניסים)

עששיות במבצר נמרוד


חובבי הרפתקאות, מסתורין וחושך, מוזמנים לסיור עששיות וסיפורי מעשיות במבצר נמרוד. בלילה, עת מתמלא המבצר קסם וחידה, נגלים החדרים, האולמות, מגדלי השמירה ומעברי הסתרים באור שונה. הטיול הינו סיור חווייתי ובלתי שגרתי בנבכי המבצר לאור הירח, הכוכבים והעששיות, עליו כתב מארק טוויין כי "זהו תל החורבות הנהדר מסוגו בעולם".
איפה:
גן לאומי מבצר נמרוד
מתי: כל יום שישי בחודש יולי
כמה: מבוגר - 50 שקלים, ילד - 40 שקלים; מנויים: מבוגר - 45 שקלים, ילד - 35 שקלים
תשלום והרשמה מראש: "כוכבית בטבע" 3639*

הנשר והיחמור בגובה העיניים


דמיינו לעצמכם אי בודד של שמירת טבע, חוף מבטחים ומקום רבייה לבעלי חיים הנמצאים בסכנת הכחדה. החי-בר בכרמל איננו גן חיות ולא ספארי, אלא מפעל אישוש והשבה של חיות בר נכחדות לנוף ארצנו. סיור בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי בר וכבשי בר ששוטטו בו בחופשיות עוד בתקופת המקרא, יבטיח חוויית בראשית מול נופי הכרמל.
איפה: שמורת טבע חי-בר כרמל
מתי: כל שבת בשעות 10:00, 12:00, 14:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויים
תשלום והרשמה מראש: "כוכבית בטבע" 3639*


בגובה העיניים. יחמור בחי בר כרמל (צילום: דורון ניסים)


עששיות בקיסריה העתיקה


סיור ערב חווייתי בעתיקות קיסריה המאפשר להכיר את העיר באור קצת אחר. הסיור יערך בליווי עששיות, כולל מעבר סתרים סודי המוביל אל העיר העתיקה, ביקור בנמל העתיק ובהיפודרום.
איפה: גן לאומי קיסריה
מתי: כל יום שישי
כמה: מבוגר - 50 שקלים, ילד - 40 שקלים; מנויים: מבוגר - 45 שקלים, ילד - 35 שקלים
תשלום והרשמה מראש: "כוכבית בטבע" 3639*

ארוחת טעימות היסטורית

קיסריה העתיקה מזמינה את כל המשפחה לסיור בן 45 דקות, הכולל טעימה היסטורית וארכיאולוגית מהעיר המפוארת. למנה ראשונה - העיר הצלבנית, למנה עיקרית יוגשו סיפורי המלך הורדוס, ולקינוח - נגיעה בים היפהפה של קיסריה. את הסיורים ידריכו מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים, והם ייצאו במקביל משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי).
איפה: גן לאומי קיסריה
מתי: מדי שבת בשעות 11:00, 12:00, 13:00
מחיר: ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים
לפרטים נוספים: כוכבית בטבע 3639*  


טעימות של היסטוריה וים. קיסריה (צילום: רשות הטבע והגנים)

מרכז

עששיות בדרך אל העירטיול לשעות אחר הצהריים בשמורת המסרק, במהלכו יעברו המשתתפים בין המשלטים ונעסוק בהעברת שיירות אספקה לעיר הנצורה. לעת ערב יסעו כולם לגן לאומי הקסטל. לאור עששיות ילכו בתעלות הקשר של ההר, שכיבושו היה אחת מנקודות התפנית של מלחמת העצמאות, ובו נוצקה מורשתו של צה"ל "הטוראים נסוגים, המפקדים מחפים". שימו לב: יש להצטייד בבגדים חמים.
איפה: שמורת טבע המסרק וגן לאומי הקסטל
מתי: שבת ה-4 ביולי
הרשמה מראש ותשלום: בטלפון 3639*

לינת שטח משפחתית בירקון


בכל ליל שישי בחודש יולי תתקיים לינת לילה לכל המשפחה בחניון מוסדר עם מקלחות ושירותים. המשתתפים יתמקמו, יכינו ארוחת ערב עצמית ולפני השינה יצטרפו להקרנת סרט בטבע. את יום המחרת ניתן יהיה לנצל לשהייה בגן הלאומי ולטיול. על כל משפחה לדאוג לאוהל, ציוד ללינה, עצים למדורה ואוכל. איפה: גן לאומי ירקון (מתחם מקורות הירקון)
מתי: ימי שישי ביולי
כמה: מבוגר - 53 שקלים, ילד (מגיל 5) - 42 שקלים. מנויים: מבוגר - 38 שקלים, ילד - 32 שקלים
לפרטים והרשמה מראש: 03-9348462


כל המשפחה ישנה. פארק הירקון (צילום: דורון ניסים)

דרום

מתגלגלים בדיונהעל מצע קרקע חולית זהובה ונעימה בניצנים, מוזמנים כל הילדים להשתולל ולהתגלגל. במהלך הטיול שיתקיים בשעות אחר הצהריים יפגשו המשתתפים בצמחי חולות, ינסו לזהות עקבות ולגלות למי הן שייכות. הסיור בהדרכת יניב אלון, בית ספר שדה שקמים של החברה להגנת הטבע.
איפה: חולות ניצנים
מתי: שבת ה-4 ביולי
לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

מעיינות בהרבימים חמים מומלץ לטייל באזורים מוצלים ומרעננים, כאשר הפעם יתקיים טיול בחרבת חנות. במהלך הטיול יעברו המשתתפים במעיין ניקבה - עין תנור שזורם לתוך נחל זנוח. במקום עומד עץ תאנה גדול, שלתוכו השתלב עץ לימון ושניהם יחד נותנים צל מרענן. בהמשך יעברו כולם גם בעין מטע היפה שנובע בין עצי אקליפטוסים גבוהים, עץ תאנה ועצי חרוב. הסיור בהדרכת בית ספר שדה שקמים של החברה להגנת הטבע.
איפה: חרבת חנות
מתי: שבת ה-4 ביולי
לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

טיול פקחים צעירים


במסגרת פעילות הפקחים הצעירים, ילמדו המשתתפים איך נראה יומו של הפקח, מה עושה הצייד? איך מכבים שריפה בשמורה? אילו ציפורים אפשר לראות בשמיים? מתי נסגרות מערות העטלפים? ואיך משיבים בעלי חיים לטבע? בשעה 14:00 תיערך תחרות נושאת פרסים לילדים שאספו תגים לאורך המסלול.
איפה: שמורת טבע עין פרת
מתי: שבת ה-4 ביולי בין השעות 10:00-14:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
תשלום והרשמה מראש: "כוכבית בטבע" 3639*


לומדים להיות פקחים בשמורה. עין פרת (צילום: רשות הטבע והגנים)

נווה מדבר קסום


מפגש נדיר עם נווה מדבר, ריכוזי פריחה, נחל שוקק ובריכות טבעיות. לצד נפלאות הטבע יפגשו המטיילים במעשי ידי האדם בעת העתיקה. המים של מעיין פרת היוו מוקד משיכה לאורך ההיסטוריה למתבודדים ולנמלטים. דמויות כמו ירמיהו הנביא מענתות וחריטון הנזיר המתבודד הראשון ראו את בריכות המים, הקשיבו לשקט מסביב ונפעמו מיופיו של המקום ומעוצמתו. עוד באתר: "פקחים צעירים" לכל המשפחה - מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת.
איפה: שמורת טבע עין פרת
מתי: כל שבת בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00
לפרטים נוספים: כוכבית בטבע 3639*

קיץ בעיינות צוקים


לכבוד הקיץ תתארך פעילות השמורה עד לשעה 19:00, ובנוסף תיפתח הבריכה הגדולה לשחיה. כולם מוזמנים לבוא עם הילדים לשמורה אחר הצהריים וליהנות ממקום מוצל לפיקניק ומשכשוך במי הבריכות. מומלץ להצטייד בארוחת ערב ולאכול אותה במקום. עוד באתר: "פקחים צעירים" לכל המשפחה - מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת.
איפה: שמורת טבע עיינות צוקים
מתי: כל יום בין השעות 8:00-19:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויים
לפרטים נוספים: כוכבית בטבע  3639*


פנינה חבויה. עיינות צוקים (צילום: דורון ניסים)

ארמון נופש מלכותי


סיור במקום שבו בחר המלך הורדוס הגדול להקים את אחוזת הקבר שלו ונתן לו את שמו. המטיילים יהנו מתצפית נוף מרהיבה למדבר יהודה וירושלים, יבקרו בארמון מבוצר, יירדו למאגרי המים ויתרשמו משרידי קבר הורדוס שנחשפו באתר. עוד באתר: "פקחים צעירים" לכל המשפחה - מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת.
איפה: גן לאומי הרודיון
מתי: כל שישי-שבת בשעה 12:00
כמה: ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים
לפרטים נוספים: כוכבית בטבע 3639*


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(100 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5