טיולים לשבת: משחקי ילדות בפארק ומים ביד מרדכי

יום שישי 25 באפריל 2014 07:00 מאת: שלי פלדמן, עכבר העיר

הפנינג משחקים בפארק הירקון, צעדה להצלת המצוק בחוף השרון, סיורים קלילים בקיסריה העתיקה ועוד טיולים לסוף השבוע הקרוב


כל המשפחה משחקת

פארק הירקון (צילום: לימור פרידמן)

פרסומת

אין כמו לצאת אל טיול משפחתי בחיק הטבע - הנחלים השופעים, המדבר הנהדר, מרבדי הפריחה ותחנות העצירה של הציפורים הנודדות. מחפשים טיול לכל המשפחה בסוף השבוע? ריכזנו בשבילכם מגוון טיולים עם ילדים שלא ישאירו אתכם בבית בסוף השבוע.

» פעילויות לילדים בשבת
» טיולי פריחה

זירעוני אביב


עדיין טיפה קריר בערבים, ולפעמים גם לובשים מעיל, אבל האורחים הצבעוניים כבר מרגישים את בוא הטמפרטורות הקיץ ובאים לביקור מחמם. לשם כך יתקיים טיול צפרות בשפלת יהודה עם השרקרקים, הכחלים, החנקנים ומקנני קיץ נוספים. בהדרכת מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע.
איפה: אזור שפלת יהודה.
מתי: שבת ה-26 באפריל.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

פסטיבל משחקי שכונה של פעםזה הזמן לצאת לטבע ולשחק עם הילדים במשחקים של פעם. הפעילות תכלול משחקי ילדות שונים ומגוונים: משחקי ריקוד ושיר, משחקי גומי, חבל וקלאס, "שלושה מקלות", כמאה משחקי שולחן וקופסה, משחקי ענק ומשחקי אתגר ייחודיים מעץ שנאספו ממקומות שונים בעולם, פינת שוק קח-תן למשחקי ילדים, סיורים מודרכים ודוכני יצירה במחיר סמלי.
איפה: גן לאומי ירקון (מתחם תל אפק - אנטיפטריס).
מתי: שבת ה-26 באפריל בשעות 15:00-11:00.
כמה: מבוגר - 29 שקלים, ילד - 15 שקלים. ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


דמקה או שחמט. משחקי ילדות בפארק הירקון (צילום: תום עמית)

טיפ טיפה


בתחילת המסלול יאזינו המטייילם לסיפור המורשת של קיבוץ יד מרדכי, משם יעברו אל מאגר שקמה ויאזינו לסיפור על טיפטיפונת הטיפה - מפעל שקמה במאגר שקמה ועל אתרי ההחדרה. לאחר מכן ימשיכו כולם אל נחל שקמה עד לשפך הים, שם יוכלו לראות את השינויים שהותיר החורף האחרון על חוף זיקים. בהדרכת בית ספר שדה שקמים. המחיר כולל כניסה לחיזיון הקולי של שדה הקרב ביד מרדכי.
איפה: אזור קיבוץ יד מרדכי.
מתי: שבת ה-26 באפריל.
כמה: אורח - 80 שקלים, חבר - 60 שקלים.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il 

שומרים על מצוק הכורכר


כחלק מ"שבוע אהבה לסביבה" של מועצה אזורית חוף השרון, החברה להגנת הטבע מזמינה את כל המשפחה לאירוע וצעדה במצוק הכורכר המשקיף לים, צפונית להרצליה. בסיום הצעדה יתקיים הפנינג סביבתי עם פעילויות לילדים, מופע קרקס חוויתי לכל המשפחה והפתעות נוספות. פירוט המסלולים: מסלול קצר - 2.5 ק"מ, מסלול ארוך: 5 ק"מ.
איפה: גן הפסלים בארסוף-קדם, כניסה ליד שפיים מכביש החוף.
מתי: שבת ה-26 באפריל החל מ-9:00.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il 


צועדים על מצוק הכורכר. חוף השרון (צילום: מיכל ויימר לוריא)

תוצרת הארץסיור בעקבות אריק איינשטיין. איך הגיע האיש הצנוע למעמד של אייקון תרבותי ולאומי? מה היו התחנות החשובות של חייו בעיר ומהיכן נחל את שיריו? בעזרת סיפורים, שירים, תמונות ומקומות, ננסה לענות על שאלות אלו ואחרות. דרך בית ילדותו ומגרש הכדורסל הביתי, דרך קפה כסית וקפה קליפורניה של אייבי נתן, מבנה תיאטרון האוהל והאנדרטה לזכרו ליד ביתו. נסיים במקום מנוחתו - בית העלמין טרומפלדור. בהדרכת יפעת אביצדק.
איפה: תל אביב.
מתי: יום שישי ה-25 באפריל.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

כנרת מזווית אחרתכל המשפחה מוזמנת למסע לא שגרתי סביב הכנרת, בין יהדות לנצרות, בין עבר ועתיד. בתחילה יעבור הסיור בחפירות החדשות במגדלא, עיירה יהודית שנחפרה לאחרונה עם גולת הכותרת - בית כנסת מהעתיקים בארץ. משם ילכו כולם במסלול משביל סובב כנרת, ישמעו על מיזם לחיזוק האישה הגלילית, ויכירו כנסייה חדשה שנבנתה לאחרונה. בנוסף, יערך ביקור בדומוס גליליי, מרכז נוצרי ובית ספר ללימודי כמורה, בו מכלול מבנים יפהפה. בהדרכת עדי זרחי.
איפה: שביל סובב כנרת.
מתי: יום שישי ה-25 באפריל.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

זמן שנשארסיור בעקבות הזמן הקדום שהשתמר ממצפה חרשים ועד לכפר פקיעין. תחילת המסלול ביישוב חורשים שבגליל העליון דרך עצי אלון וצמחיית חורש עד שתתגלה לעיני המטיילים תצפית מרהיבה אל עבר הגליל התחתון. משם ימשיכו כולם אל עבר הכפר פקיעין, ישמעו אודותיו סיפורים עתיקים ויבקרו במעיין ובבית הכנסת היחיד בכפר. בהדרכת בית ספר שדה גליל.
איפה: מצפה חרשים בגליל העליון.
מתי: שבת ה-26 באפריל.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il 

זה אדירבקצה הצפוני של גוש הרי מירון, מתנשא מעל סביבתו הר עגול וירוק - הר אדיר. בראשו נבנתה מרפסת תצפית ממנה נפרש הנוף אל כל רכס המירון ועד לבנון. המטיילים יעלו רגלית לראש ההר, שם יוכלו לראות את האנדרטה החדשה אל מול הנוף, ירדו בשביל תלול מעט אל נחל פער וימשיכו אל עבר נוף הנחל הירוק, דרומה אל הכפר הדרוזי חורפיש. בהדרכת נעמי גושן.
איפה: הר מירון.
מתי: שבת ה-26 באפריל.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

#alt
טיול אל ראש ההר. הר מירון (צילום: dreamstime)

שכשוך נעיםטיול לאורכו של נחל כזיב. תחילת המסלול בצומת אלקוש, משם יצעדו כולם דרך חרבת מורגות, חרבת זוית ואבירים. לאחר מכן ירדו לנחל כזיב ויתרעננו מהדרך בשכשוך בבריכותיו. בהדרכת יצחק אלוני דישל.
איפה: נחל כזיב.
מתי: שבת ה-26 באפריל.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

שישי שבועי


בכל יום שישי בשעה 10:00, קרן קימת לישראל מזמינה את המשפחות ליהנות מטיולים מודרכים בפינה קסומה אחרת ברחבי הארץ. הטיולים מתאימים לכל אחד ויימשכו שעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער. והפעם: לקראת יום הזכרון לשואה ולגבורה - אל אנדרטאות מיוחדות ביער הקדושים.
מתי: יום שישי, ה-25 באפריל.
כמה: ללא תשלום.
פרטים והרשמה מראש: "קו ליער", 1-800-350-550.

המבצר מתעורר לחיים


5,000 שנות היסטוריה. מצרים, רומאים, טורקים, בריטים, עיראקים וישראלים - כולם השאירו את חותמם על המורשת והטבע הלאומיים בתל אפק. ביקור במצודה העות'מאנית, במהלכו יצפו המטיילים במפעל המים המנדטורי הייחודי, ויקנחו עם אגם שהוא חגיגת שמירת טבע. המסלול קל, פשוט, מעגלי ואורך כשעה וחצי.
איפה: גן לאומי ירקון (מתחם תל אפק - אנטיפטריס).
מתי: כל שבת בחודש אפריל, בשעות 11:00, 13:00.
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הרשמה מראש: "כוכבית בטבע" 3639*

#alt
בין המים למצודה. גן לאומי ירקון (צילום: דורון ניסים)

"ארוחת טעימות" בקיסריה העתיקה


סיור בן 45 דקות הכולל טעימה היסטורית וארכיאולוגית מהעיר המפוארת קיסריה. למנה ראשונה - העיר הצלבנית, למנה עיקרית - סיפורי המלך הורדוס, ולקינוח - הים המפואר של קיסריה. את הסיורים ידריכו מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים ויצאו במקביל משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי).
איפה: גן לאומי קיסריה.
מתי: בכל שבת, בשעות 11:00, 12:00, 13:00.
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הרשמה מראש: "כוכבית בטבע" 3639*.

הנשר והיחמור בגובה העיניים


דמיינו לעצמכם אי בודד של שמירת טבע, חוף מבטחים ומקום רבייה לבעלי חיים הנמצאים בסכנת הכחדה. החי-בר בכרמל איננו גן חיות ולא ספארי, אלא מפעל אישוש והשבה של חיות בר נכחדות לנוף ארצנו. סיור בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי בר וכבשי בר ששוטטו בו בחופשיות עוד בתקופת המקרא, יבטיח חוויית בראשית מול נופי הכרמל המדהימים.
איפה: שמורת טבע חי-בר כרמל.
מתי: כל שבת, בשעות 10:00, 12:00, 14:00.
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הרשמה מראש: "כוכבית בטבע" 3639*. 

#alt
שומרים על הסביבה ירוקה. חי בר כרמל (צילום: דורון ניסים)

עששיות בקיסריה העתיקה


סיור ערב חווייתי בעתיקות קיסריה בליווי עששיות, כולל מעבר סתרים סודי המוביל אל העיר העתיקה, ביקור בנמל העתיק ובהיפודרום. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר.
איפה: גן לאומי קיסריה.
מתי: כל יום שישי בחודשים אפריל ומאי.
כמה: מבוגר - 45 שקלים, ילד - 35 שקלים; מנויים: מבוגר - 40 שקלים, ילד - 30 שקלים.
הרשמה מראש ותשלום: "כוכבית בטבע" 3639*.   

אל מערות המנורה


הדרכות מפי מתנדבי גן-קהילה. הצצה אל העבר בסיור למערות התת-קרקעיות המעוטרות בתבליטים וכתובות המספרים את סיפור העם היהודי בארץ ישראל מלפני 1800 שנים. החזרה דרך ואדי יפה. מגיל 7 בלבד. יש להצטייד בכובע, מים, נעלי הליכה ופנסים. עוד באתר: הרפתקה חווייתית לכל המשפחה בחוברת הפעלה עצמית (בתשלום סמלי).
איפה: גן לאומי בית שערים.
מתי: כל שישי ושבת, בשעות 10:30, 11:30.
כמה: ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
בהרשמה מראש בטלפון: 04-9831643, 04-9830946

#alt
אומץ בין המערות. בית שערים (צילום: דורון ניסים)

 
מקום טוב באמצעסיור בתל מגידו, שידע תקופות רבות של התיישבות, כל אחת מרתקת יותר מהשנייה. כולם מוזמנים לראות את שער העיר שבו ישבו הנביאים ונערך המסחר, את המקדשים הרבים, את האורוות ואת מפעל המים המפואר, וגם להכיר פולחן מסתורי. בנוסף, מוזמנים כולם לסיור בדגש ארכיאולוגי. חלק מהסיורים ייערכו בשפה הרוסית, יש לברר באתר לפני ההגעה. את הסיורים ידריכו מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים.
איפה: גן לאומי תל מגידו.
מתי: כל שבת, בשעות 10:00, 12:00.
כמה: ללא תוספת תשלום.
הרשמה מראש : "כוכבית בטבע" 3639*.  

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(89 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5