טיולים לשבת: משוטטים בשקיעה כמו גחליליות

יום שישי 29 ביולי 2016 00:00 מאת: טל אנגלשטיין, עכבר העיר

דורכים על ענבים ומשתכרים במערות, יושבים סביב המדורה על קו החוף ופוגשים את היחמור ביערות הכרמל - כל הטיולים והסיורים החמים של סוף השבוע הקרוב


סיורים באפלה. סיור עששיות בבית גוברין

(צילום: ניב לוי)

פרסומת

שוטטות מסעירה באינטרנט או זפזופ מעייף בין ערוצים בטלוויזיה הן בהחלט פעילויות מפתות בכל שעה, אבל עדיין משהו חסר - רוח נעימה, שמש, ריח של פרחים ורעש של משפחות מאושרות. קל לשכוח שמבעד למסכים יש עולם ושווה לתת לו הזדמנות, בייחוד כי אנחנו בעיצומה של עונה מושלמת לשטיפה מרעננת במעיין או הליכה נעימה בצל עצים ירוקים. החל מטיול עששיות לילי באתר ארכיאולוגי ועד הדרכה על החוף בנושא פיראטים - מצפים לכם שלל טיולים ששווה לצאת בשבילם מהבית.

» המלצות לסוף השבוע
» המלצות לסופ"ש עם ילדים
» ספרי ילדים - כל ההמלצות
»
מבשלים עם ילדים - כל הכתבות

צפון

סיורי שקיעה ועששיות במבצר נמרוד


אתם מוזמנים לנדוד צפונה ולהשתתף בסיור חוויתי ובלתי שגרתי בנבכי המבצר העתיק, לאור כוכבים ועששיות. הטיול ייערך בלילה, בזמן שהמבצר יתמלא בקסם ומסתורין, וייקח את המצטרפים למעברים חבויים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה ומאגרי מים שיאפפו אותם באווירת ימי הביניים.
איפה: גן לאומי מבצר נמרוד
מתי: ימי שישי בחודש יולי
כמה: 50 שקלים למבוגר ו-40 שקלים לילד, הנחה למנויים
הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*


כשהשמש נעלמת, הסודות נגלים. מבצר נמרוד (צילום: מיכה בריקמן)

סיורים ברחבי תל חצורנופי הארץ לא רק מרהיבים, הם גם אוצרים בתוכם סיפורים היסטוריים מרתקים. יש לכם הזדמנות להצטרף לטיול משפחתי, שבמהלכו תוכלו להכיר את העבר המופלא של העיר העתיקה חצור. הסיור ייקח את הקבוצה לרחבי התל, ויכיר לה דמויות שונות שאכלסו את המקום פעם דוגמת הכנענים, יהושע בן נון, שלמה המלך, המלך אחאב ועוד.
איפה: גן לאומי תל חצור
מתי: ימי שישי ושבת בחודש יולי, 10:00-14:00 (סיור אחרון יוצא בשעה 13:00).
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


בין שמיים לארץ. תל חצור (צילום: דורון ניסים)

נשר ויחמור בגובה העיניים

לעומת גני החיות והספארי, החי-בר הוא פארק חי שונה, בו בעלי החיים מסתובבים בסביבתם הטבעית בצורה חופשית, מתחזקים ומשתקמים על מנת שיוכלו לשוב לטבע באופן מלא. אתם מוזמנים לסיור בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי וכבשי הבר שמשוטטים בה בחופשיות עוד מתקופת המקרא, מול נופי הכרמל המרהיבים.
איפה: שמורת טבע חי-בר כרמל.
מתי: ימי שבת ביולי, 14:00,12:00,10:00.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.


מדלגים עם יחמורים. חי-בר כרמל (צילום: דורון ניסים)

פסטיבל קדמונים במערות


כל הקונספט הזה של לבלות במערות, להתאפר עם עלים ולהתבונן על עטלפים אמנם לא קוסם למבוגרים, אבל עבור הקטנים אלה בדיוק הפעילויות שייקחו אותם למחוזות מסעירים של דמיון. בסוף השבוע הקרוב ייערכו בנחל מערות שלל אטרקציות שיחברו אתכם עם האדם הקדמון שבכם, כמו לבנות כלי נגינה פראיים, ליצור אמנות פרה-היסטורית ועוד. בנוסף, תתקיים שעת סיפור לקטנטנים ברוח הפסטיבל. פרטים נוספים ב-04-9841750/2
איפה: שמורת טבע נחל מערות
מתי: שבת, 30 ביולי, 15:00-10:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

סיפורי ים מסביב למדורה בחוף הבוניםאחת הדרכים היחידות להתנתקות אמיתית מהטירוף של חיי היומיום היא לינה בטבע, ואם כבר בחוץ אז למה לא לצד רחש הגלים. אתם מוזמנים לפעילות ערב לכל המשפחה הכוללת שירים וסיפורי ים מסביב למדורה לאורך קו המים הקסום של חוף הבונים.
איפה: שמורת טבע חוף דור הבונים
מתי: ימי שישי ביולי בשעה 20:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר.


עם כל המשפחה בטבע (אילוסטרציה: dreamstime)

סיורי ערב בעקבות צבי הים

אם בעבר הים התיכון היה בית גידול ענק לצבי ים, היום הם נמצאים בסכנת הכחדה. חוות הקינים בחוף הכרמל מקיימת לאורך חודשי הקיץ סיור חוויתי לכל המשפחה, שילווה בהסברים ופעילויות המותאמות לילדים, בנושא החוף, החול והצלת צבי הים. בסופו של הסיור, המשתתפים יצטרפו לפקח בעוד הוא מציץ לאחד הקינים ובודק את מצבם ואם היו בקיעות מוצלחות. עם זאת, לא ניתן להבטיח את ראיית הצבונים. צריך להצטייד בביגוד חם.
איפה: חוות הקינים בחוף הכרמל
מתי: החל מיולי
יש להרשם מראש לרשימת המתנה במוקד מידע בטלפון 3639*

קבלת שבת בחוף דור הבונים

סיור מודרך בשמורת חוף הבונים, שמורת טבע מיוחדת במינה המשלבת בין חופים סלעיים וחוליים ומלאה בצדפים. במסגרת הסיור המשתתפים יהנו מביקור במרכז הסובב הימי, ולבסוף יוזמנו לקבלת שבת חגיגית לאור השקיעה.
איפה: שמורת טבע חוף דור הבונים
מתי: ימי שישי בחודש יולי
כמה: 45 שקלים למבוגר ו-30 שקלים לילד, הנחה למנויים
הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

סיור פיראטים שומרי החוף


לרוב צריך לשכנע את הקטנים לצאת לטיול בטבע, אבל תראו שהכל ילך הרבה יותר חלק אם רק תתנו להם להחליף דמות. אתם מוזמנים לסיור שבו הילדים יהפכו לפיראטים שנפלטו אל החוף, וייצאו למסע מרתק בטבע במטרה למצוא את ספינתם האבודה. הפעילות תכלול משימות קשות שיעשירו את המשתתפים בידע כללי על חוף הים ואיכות הסביבה.
איפה: שמורת טבע חוף דור הבונים
מתי: ימי שישי בחודש יולי
כמה: 45 שקלים למבודר ו-30 שקלים לילד, הנחה למנויים


מה מסתתר בתוך הים? חוף הבונים (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים) 

ים, קמפינג ובישולי שדהטיול בטבע פותח הזדמנות לחיבור ולחוויה משפחתית, וכשהטיול כולל לינה בשטח - מדובר במינימום מסע גיבוש. ביום הראשון המצטרפים יטיילו בהר הירוק תמיד, וילכו דרך בית אורן, אנדרטת השריפה ומחצבות קדומים. בערב, הקבוצה תישן תחת שמיים זרועי כוכבים בחניון האגם, ותבשל פויקה צמחוני על האש בתוספת של אפיית פיתות על הסאג'. ביום השני הקבוצה תבקר בבריכות הדגים בנחשולים, תלך לאורך קו החוף, תבקר בתל דור ותסיים בפעילות באזור מיוחד של גאות ושפל, שתנאי החיים בו משתנים במהירות. הטיול כולל ארוחות ערב, בוקר וצהריים, בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל.
איפה: הכרמל
מתי: ימי שישי, 29 ביולי
פרטים נוספים אצל החברה להגנת הטבע בטלפון 03-6388688

מרכז

טיול קצר בעיר המכושפת

בשבת הקרובה יערך בקיסריה סיור קצר הכולל טעימות היסטוריות שונות של שרידי העיר. האפרטיף יהיה העיר הצלבנית, הסעודה העיקרית תהיה סיפורי המלך הורדוס ולבסוף תקנחו בחוף הים של קיסריה. את הסיורים ידריכו מתנדבים של רשות הטבע והגנים, שיצאו במקביל משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי).
מתי: ימי שבת בחודש יולי, 11:00, 12:00, 13:00.
איפה: גן לאומי קיסריה.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

מחדדים את החושים


בשישי הקרוב יתקיים סיור משפחתי בגן לאומי קיסריה, במסגרתו תשוטטו בין הריסות בליווי אור עששיות ותבקרו במעבר סתרים סודי, בנמל העתיק ובהיפודרום המפורסם. זוהי הזדמנות לחוות את קיסריה כמו בלשים עירניים, בזירה שהיא זכר למאורעות גדולים מהעבר.
מתי: ימי שישי בחודש יולי
איפה: גן לאומי קיסריה.
כמה: 50 שקלים למבוגר ו-40 שקלים לילד, הנחה למנויים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


עבר מפואר. עתיקות קיסריה (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

מטיילים כמו גחליליותעם צאת השבת לעת שקיעה, תוכלו ליהנות מסיור חוויתי על גדות הירקון לאורן של עששיות. הפעילות תקח את המטיילים למסע לילי מלא הרפתקאות בלבו של גוש דן הצפוף. במהלך הפעילות המצטרפים יוכלו להאזין לסיפורן של האבנים, ללמוד על הקארדו העתיק, לצפות במבצר מרשים ולבסוף לקנח בקבלת פנים מסורתית של תה חם ועוגיות, בבית המושל המצרי.
מתי: שישי, 17 ביוני
איפה: גן לאומי ירקון (מתחם תל אפק – אנטיפטריס).
כמה: 50 שקלים למבוגר ו40 שקלים לילד, הנחה למנויים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


זוהרים בחשכה. הבריכה של תל אפק (צילום: יריב צליחי)
 
יין במערה

לטייל זה פאן, נכון, אבל לטייל שיכורים או לפחות מבושמים זאת כבר חווית הרגעות בדרגה אחרת. בגן הלאומי של בית גוברין הולכת להערך בשבת הקרובה פעילות על טהרת היין. הטיול יכלול הדרכה על הכנת היין במרכז אזור היין של השפלה, ביקור בגת, דריכת ענבים ולבסוף ייצור יין והרמת כוסית. בנוסף, המצטרפים יבקרו כמובן במערות המפורסמות שבמקום.
איפה: בית גוברין
מתי: יום שישי, 29 ביולי
פרטים נוספים אצל החברה להגנת הטבע בטלפון 03-6388688

בשביל המוזיקה באפולוניה

הגן הלאומי אפולוניה עבר לאחרונה שיפוץ, וכעת הוא מונגש לאנשים עם מוגבלויות הליכה שונות. הדרכים בפארק מוארות כל יום שישי משעות אחר הצהריים עד הלילה, מה שמאפשר למבקרים לטייל ברחבי המבצר אחרי רדת השמש. הבילוי במקום יכלול נגינה חיה, היכרות עם נקודות ארכיאולוגיות שונות הממוקמות לצד המבצר הצלבני (כניסה אחרונה בשעה 20:30), וסיורים מודרכים בהם יסופר מה קרה לעיר המפוארת ששלטה בעבר על דרום השרון.
איפה: גן לאומי אפולוניה.
מתי: ימי שבת בחודש יולי, סיורים יצאו ב-17:00 ו-19:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


מסתובבים מסובבים במערות. בית גוברין (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

הסטארט אפ של הטבע - בעקבות הנמלים

לפעמים לומדים הכי הרבה דווקא כשמסתכלים על הדברים הקטנים, בעיקר אם מדובר בנמלים. החברה להגנת הטבע קוראת לכם לצאת להדרכה בשביל יפה היורד מהרי ירושלים, שם תפגשו פסיפס עתיק ומעיין קריר, ולבסוף תכירו את עולם הנמלים מקרוב ואת חוכמתם העתיקה. המצטרפים יכירו איך החרקים הקטנים מכוונים את עצמם במרחב וישמעו על רובוטיים מתקדמים שנבנים בהשראת הצרצר, הזבוב והשפירית. בהדרכת חווה שרגא - בית ספר שדה שקמים של החברה להגנת הטבע.
איפה: הרי ירושלים
מתי: יום שבת, 30 ביולי
פרטים נוספים אצל החברה להגנת הטבע בטלפון 03-6388688

דרום

להתרגש על שפת המכתשמרכז המבקרים של מכתש רמון מציע חיבור עוצמתי בין שמיים לארץ, ומציג את סיפורו של האסטרונאוט הישראלי הראשון שהרקיע לשחקים, יחד עם מבט על בטן האדמה במכתש הגדול בעולם. ההדרכה כוללת מיצגים, דגם דינמי וסרט טבע על מדבר מלא חיים.
איפה: מרכז מבקרים מכתש רמון
מתי: יולי, ראשון-חמישי ושבת ביולי - 8:00-17:00 ובימי שישי - .8:00-16:00
כמה: 29 שקלים למבוגר ו-15 שקלים לילד
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר - יש לתאם ביקור מראש בטלפון 08-6588691

מטיילים ומשתכשכים בעיינות צוקים

לפני שאתם נוסעים ישר לאזור המלונות ומבצעים את הריטואל הקבוע של נופש בים המלח, עיינות צוקים פותחת את עונת הרחיצה ומזמינה אותך לחוויה של נופש אמיתי. זוהי שמורה חבויה בצפון ים המלח, המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. שחיות בנווה המדבר הגדול הזה, שהוא גם השמורה הנמוכה בעולם. במהלך הסיור תלמדו על האזור המיוחד ותכירו את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל.
מתי: ימי שישי בחודש יוני - 10:00, 12:00.  ימי שבת בחודש יוני - 10:00, 12:00, 14:00.
איפה: שמורת טבע עיינות צוקים.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


בילוי בשמורה הנמוכה בעולם . עינות צוקים (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

חלום ליל קיץ - מבצע סופי שבוע במדבר


כשהטמפרטורות עולות, הלילות ושעות הבוקר במדבר הופכים לנעימים במיוחד. בית ספר שדה חצבה מזמין את הקהל הרחב לסופי שבוע קצרים וחוויתיים לכל המשפחה, בלבו של הטבע ובמחירים אטרקטיביים. הגעה במכוניות פרטיות ולינה בחצי פנסיון.
מתי: סופי שבוע בחודשים יולי-אוגוסט
איפה: חצבה והר הנגב
פרטים נוספים אצל החברה להגנת הטבע בטלפון 03-6388688


יחד עם החול. טיולי סוף שבוע במדבר (אילוסטרציה: dreamstime)


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(125 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5