טיולים לשבת: יוצאים להרפתקאות פיראטיות

יום שבת 27 באוגוסט 2016 00:00 מאת: טל אנגלשטיין, עכבר העיר

מטיילים כמו גחליליות על תילו של מוצב עתיק, מברכים את השבת הנכנסת מול מדורה ומגלים מחדש את הנוף הייחודי של החופים בישראל - כל הטיולים לסוף שבוע מושלם


מטיילים בתוך סרט. חוף הבונים

(צילום: רינת רוסו)

פרסומת

ברכות, הגעתם לשלב הסיום של מרוץ שאפילו רצי המרתון באולימפיאדה לא יכולים להבין - החופש הגדול. מה לא עשיתם? בידרתם, הפעלתם, העליתם רעיונות מקוריים לפעילות, הוצאתם את כל הכסף שלכם, פייסתם ריבים והענקתם לזאטוטים זמן איכות על חשבונכם. לכן מגיע לכם שישי-שבת מפנקים במיוחד לאות תגמול. ארץ ישראל אמנם כורעת תחת החום אך גם תחת הנופים המרהיבים שלא כדאי לפספס. החל מקומזיץ משפחתי סביב המדורה באחד מהחופים היפים בארץ, דרך מסע בעקבות עטלפים ועד להליכה חוויתית יחד עם ג'ק ספארו - מחכה לכם סופ"ש באווירה טבעית. 

» המלצות לסוף השבוע
» המלצות לסופ"ש עם ילדים
» ספרי ילדים - כל ההמלצות
»
מבשלים עם ילדים - כל הכתבות

צפון

סיורי שקיעה במבצר נמרודאתם מוזמנים לנדוד צפונה ולהשתתף בסיור חוויתי ובלתי שגרתי בנבכי המבצר העתיק, לאור כוכבים ועששיות. הטיול ייערך בלילה, בזמן שהמבצר יתמלא בקסם ומסתורין, וייקח את המצטרפים למעברים חבויים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה ומאגרי מים שיאפפו אותם באווירת ימי הביניים.
איפה: גן לאומי מבצר נמרוד
מתי: שני-שישי בחודש אוגוסט
כמה: 50 שקלים למבוגר ו-40 שקלים לילד, הנחה למנויים
הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*


ערב במבצר. מבצר נמרוד (צילום: כתום צלמים)

לכבוד העטלף

אותו יונק עם כנפיים שהביא לנו את באטמן ממשיך לעורר את דמיונם של הילדים, אז הנה הזדמנות לבדוק את הנושא לעומק. הטיול בנחל יפתח בהרצאה על עטלפים, ולאחר מכן הקבוצה תצא לסיור קצר במערות הקרירות שיתמקד בעכבר המעופף, במאובנים ובאדם הקדמון. לקינוח - פעילות יצירה בהשראת הסיור.
איפה: שמורת טבע נחל מערות
מתי: ימי שבת בחודש אוגוסט
כמה: 64 שקלים למבוגר ו-38 שקלים לילד
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


בעקבות ההשראה של באטמן - סיורי עטלפים (אילוסטרציה: dreamstime)

יחמור בגובה העיניים


לעומת גני החיות והספארי, החי-בר הוא פארק חי שונה, בו בעלי החיים מסתובבים בסביבתם הטבעית בצורה חופשית, מתחזקים ומשתקמים על מנת שיוכלו לשוב לטבע באופן מלא. אתם מוזמנים לסיור בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי וכבשי הבר שמשוטטים בה בחופשיות עוד מתקופת המקרא, מול נופי הכרמל המרהיבים.
איפה: שמורת טבע חי-בר כרמל.
מתי: ימי שבת באוגוסט, 14:00,12:00,10:00.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.


מדלגים עם יחמורים. חי-בר כרמל (צילום: דורון ניסים)

בעקבות המנורה המסתוריתאם נדמה לכם שכל הסיפור הזה על אנשים שחיים במערות נשמע מופרך - מצפה לכם הפתעה. המערות יוצאות הדופן של בית שערים צופנות בתוכן תבליטים וכתובות עתיקים מימי היישוב היהודי הקדום. יש לכם הזדמנות לקחת חלק בסיור בעקבות הסמל המיתולוגי של העם היהודי, המנורה, וסיפור ההתיישבות שלו בארץ לפני 1,800 שנה. לבסוף, בתום הטיול, תזכו בהליכה בתוך ואדי יפה ופורח. בנוסף, מתקיים באופן קבוע במקום סיורים מודרכים בבית שערים הקלאסית, שיפגישו אתכם עם מורשת העם היהודי. מתאים לילדים מגיל שבע ומעלה.
מתי: מדי יום בחודש אוגוסט.
איפה: גן לאומי בית שערים.
הרשמה מראש בטלפון 04-9830946
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


סיפורי ים מסביב למדורה בחוף הבונים

אחת הדרכים היחידות להתנתקות אמיתית מהטירוף של חיי היומיום היא לינה בטבע, ואם כבר בחוץ אז למה לא לצד רחש הגלים. אתם מוזמנים לפעילות ערב לכל המשפחה הכוללת שירים וסיפורי ים מסביב למדורה לאורך קו המים הקסום של חוף הבונים.
איפה: שמורת טבע חוף דור הבונים
מתי: ימי שישי באוגוסט בשעה 20:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר.


עם כל המשפחה בטבע (אילוסטרציה: dreamstime)

סיורי ערב בעקבות צבי הים

אם בעבר הים התיכון היה בית גידול ענק לצבי ים, היום הם נמצאים בסכנת הכחדה. חוות הקינים בחוף הכרמל מקיימת לאורך חודשי הקיץ סיור חוויתי לכל המשפחה, שילווה בהסברים ופעילויות המותאמות לילדים, בנושא החוף, החול והצלת צבי הים. בסופו של הסיור, המשתתפים יצטרפו לפקח בעוד הוא מציץ לאחד הקינים ובודק את מצבם ואם היו בקיעות מוצלחות. עם זאת, לא ניתן להבטיח את ראיית הצבונים. צריך להצטייד בביגוד חם.
איפה: חוות הקינים בחוף הכרמל
מתי: לאורך חודש אוגוסט
יש להרשם מראש לרשימת המתנה במוקד מידע בטלפון 3639*

קבלת שבת בחוף דור הבונים

סיור מודרך בשמורת חוף הבונים, שמורת טבע מיוחדת במינה המשלבת בין חופים סלעיים וחוליים ומלאה בצדפים. במסגרת הסיור המשתתפים יהנו מביקור במרכז הסובב הימי, ולבסוף יוזמנו לקבלת שבת חגיגית לאור השקיעה.
איפה: שמורת טבע חוף דור הבונים
מתי: ימי שישי בחודש אוגוסט
כמה: 45 שקלים למבוגר ו-30 שקלים לילד, הנחה למנויים
הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

סיור פיראטים שומרי החוף


לרוב צריך לשכנע את הקטנים לצאת לטיול בטבע, אבל תראו שהכל ילך הרבה יותר חלק אם רק תתנו להם להחליף דמות. אתם מוזמנים לסיור שבו הילדים יהפכו לפיראטים שנפלטו אל החוף, וייצאו למסע מרתק בטבע במטרה למצוא את ספינתם האבודה. הפעילות תכלול משימות קשות שיעשירו את המשתתפים בידע כללי על חוף הים ואיכות הסביבה.
איפה: שמורת טבע חוף דור הבונים
מתי: ימי שישי בחודש אוגוסט
כמה: 45 שקלים למבוגר ו-30 שקלים לילד, הנחה למנויים


מה מסתתר בתוך הים? חוף הבונים (צילום: דורון ניסים
מרכז

טיול קצר בעיר המכושפת


בשבת הקרובה יערך בקיסריה סיור קצר הכולל טעימות היסטוריות שונות של שרידי העיר. האפרטיף יהיה העיר הצלבנית, הסעודה העיקרית תהיה סיפורי המלך הורדוס ולבסוף תקנחו בחוף הים של קיסריה. את הסיורים ידריכו מתנדבים של רשות הטבע והגנים, שיצאו במקביל משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי).
מתי: ימי שבת בחודש אוגוסט, 11:00, 12:00, 13:00.
איפה: גן לאומי קיסריה.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

מחדדים את החושים


בשישי הקרוב יתקיים סיור משפחתי בגן לאומי קיסריה, במסגרתו תשוטטו בין הריסות בליווי אור עששיות ותבקרו במעבר סתרים סודי, בנמל העתיק ובהיפודרום המפורסם. זוהי הזדמנות לחוות את קיסריה כמו בלשים עירניים, בזירה שהיא זכר למאורעות גדולים מהעבר.
מתי: ימי שישי בחודש אוגוסט
איפה: גן לאומי קיסריה.
כמה: 50 שקלים למבוגר ו-40 שקלים לילד, הנחה למנויים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


עבר מפואר. עתיקות קיסריה (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

סיור במגפייםסיור מודרך בנחל שמתמלא חיות ומתכסה צמחייה ירוקה לכבוד החורף. הטיול ייקח אתכם לנבכי השמורה היפה וישלב הדגמה "על רטוב" של הפעלת טחנות הקמח העתיקות. בנוסף לכך, תוכלו לחפש אחר התנינים שהיו בנחל ותנסו להבין איפה התנין האחרון.
מתי: ימי שבת בחודש אוגוסט
איפה: שמורת טבע נחל תנינים.
לפרטים נוספים התקשרו 3639*

מטיילים כמו גחליליות


עם צאת השבת לעת שקיעה, תוכלו ליהנות מסיור חוויתי על גדות הירקון לאורן של עששיות. הפעילות תקח את המטיילים למסע לילי מלא הרפתקאות בליבו של גוש דן הצפוף. במהלך הפעילות המצטרפים יוכלו להאזין לסיפורן של האבנים, ללמוד על הקארדו העתיק, לצפות במבצר מרשים ולבסוף לקנח בקבלת פנים מסורתית של תה חם ועוגיות, בבית המושל המצרי.
מתי: שבת, 27 באוגוסט
איפה:
גן לאומי ירקון (מתחם תל אפק – אנטיפטריס).
כמה: 50 שקלים למבוגר ו40 שקלים לילד, הנחה למנויים.
הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


זוהרים בחשכה. הבריכה של תל אפק (צילום: יריב צליחי)

בשביל המוזיקה באפולוניה

הגן הלאומי אפולוניה עבר לאחרונה שיפוץ, וכעת הוא מונגש לאנשים עם מוגבלויות הליכה שונות. הדרכים בפארק מוארות כל יום שישי משעות אחר הצהריים עד הלילה, מה שמאפשר למבקרים לטייל ברחבי המבצר אחרי רדת השמש. הבילוי במקום יכלול נגינה חיה, היכרות עם נקודות ארכיאולוגיות שונות הממוקמות לצד המבצר הצלבני (כניסה אחרונה בשעה 20:30), וסיורים מודרכים בהם יסופר מה קרה לעיר המפוארת ששלטה בעבר על דרום השרון.
איפה: גן לאומי אפולוניה.
מתי: ימי שבת בחודש אוגוסט, סיורים יצאו ב-17:00 ו-19:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

יינות ומערותלטייל זה כיף, אבל לבלות בחיק הטבע כשאתם מסובבים קלות, זה כבר אושר גדול. אתם מוזמנים להצטרף לסיור יינות בבית גוברין, לפעילות חוויתית בעקבות תהליך הכנת היין במרכז היין של השפלה. המשתתפים יבקרו בגת, ילמדו את רזי המשקה המשמח, ידרכו ענבים ואפילו ייצרו יין אישי. הטיול משלב גם ביקור במערות בית גוברין.
איפה: גן לאומי בית גוברין
מתי: שישי, 26 באוגוסט
הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*


מסתובבים מסובבים במערות. בית גוברין (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

דרום

מטיילים ומשתכשכים בעיינות צוקים

לפני שאתם נוסעים ישר לאזור המלונות ומבצעים את הריטואל הקבוע של נופש בים המלח, עיינות צוקים פותחת את עונת הרחיצה ומזמינה אותך לחוויה של נופש אמיתי. זוהי שמורה חבויה בצפון ים המלח, המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. שחיות בנווה המדבר הגדול הזה, שהוא גם השמורה הנמוכה בעולם. במהלך הסיור תלמדו על האזור המיוחד ותכירו את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל.
מתי: ימי שישי בחודש אוגוסט - 10:00, 12:00.  ימי שבת בחודש אוגוסט - 10:00, 12:00, 14:00.
איפה: שמורת טבע עיינות צוקים.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


בילוי בשמורה הנמוכה בעולם . עינות צוקים (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(125 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5