את הקליפות זורקים על הרצפה

יום שלישי 31 במרץ 2009 17:31 מאת: עדי קרייזלר, עכבר העיר צומת השרון

הקאיפריניות אולי קצת יקרות, אבל לה פאצ'נגה הכפר סבאית עושה נעים למי שרוצה לחוות ערב בניחוח מקסיקני: פשוט, פיקנטי ומלא הפתעות


לא על הנאצוס לבדם, יש גם קאפיריניה

פרסומת

הלה פאצ'נגה מכנה את עצמו בר מקסיקני והוא בין הבודדים בארץ שבאמת עומדים בדרישות. כבר בכניסה תרגישו שנזרקתם לתוך פונדק קטן בלב טיחואנה הרחוקה. אחרי שהתרגלתי לחשיכה מצאתי עצמי מדמיינת איך עוד רגע תצא גברת גדולת מימדים מהחלק האחורי עם ילד קטן בידיה ותצעק מילים לא ברורות בספרדית. מה שקצת ששבר את האווירה היה משחק הכדורגל שהוקרן על מסך ענק ובמקום מוזיקה תוססת נשמע קולם המנג'ס של השדרים.

לה פאצ'נגה עמוס תפאורה אותנטית: גלגלי כרכרות מהן משתלשלת התאורה, אוכפים, סומבררואים, פלפלים ענקיים מעץ, מה לא. התיישבנו על הבר וקיבלנו שני תפריטים פלוס קערת בוטנים. "את הקליפות זורקים על הרצפה", אמרה הברמנית.

מרחוק הבחנתי בבמה קטנה מבצבצת ועליה קלידים וגיטרה מוכנים להפעלה. יום רביעי הוא יום ההופעות הקבוע במקום ופעם בשבועיים שלושה מגיע אמן להופעה (השבוע: איה כורם). שלט סמוך לבמה מבשר על בואו של אריאל הורוביץ ואנחנו מוותרים על התענוג ועל 40 השקלים שייתווספו לחשבוננו במידה ונחליט להישאר.

הפאצ'נגה מספק פתרון לכל: הצופים הנלהבים בכדורגל סביב השולחנות עם לונג דראפטים של ווינשטפן (שני ליטר - 93 שקל), אנחנו על הבר עם חצי עין על המסך ומאחורינו זוג מסתודד בשקט על שולחן קטן לאור נר. מי שבאמת חפצים בשקט יכולים לשבת בחוץ. אתם מדמיינים בטח חצר מושקעת מאחורי הפאב אך כאן מדובר במשהו אחר לגמרי. מספר ספסלי עץ נמוכים מרופדים בכריות הוצבו בפתח הפאב, ממש על המדרכה, עם תצפית לרחוב ומרחק נגיעה מהמאבטח בכניסה.

מלצרית אנרגטית חמושה בכובע בוקרים תשרת אתכם נאמנה ותמליץ על מנות הבית. לא יכולנו שלא לבדוק את המטבח המקסיקני, אך בטננו היתה עדיין מלאה מארוחת הערב ולכן הלכנו על הנאצ'וס (34), למרות שהיה יקר מדי לטעמנו, לצד קאיפריניות (36), משקה דרום אמריקאי קלאסי. הפונדק הקטן, כפי שהחלטתי לקרוא לו, נתן תחושה אינטימית ואני יכולה להמר על כך שהנוכחים הם תושבי כפר סבא וזהו הפאב השכונתי שלהם. אחד מהבליינים חגג יומולדת (במחצית, לא לדאוג) והשולחנות סביב הגיבו ספונטנית במחיאות כפיים.

הביקור בלה פאצ'נגה גורם לך לתהות איך לעזאזל לא התנחלו בארצנו חיי הלילה והמטבח המקסיקני שמתאימים בדיוק לרוח הישראלית - פשוטים, פיקנטים, ומלאי הפתעות.

חמרמורת
חניה: חינם ובשפע
מהחבית: ויינשטפן, טובורג, קרלסברג, גינס, הוגרדן וסטלה
חופשי על הבר: בוטנים
שעות שמחות: מ-20:00 עד 21:00
מהרמקולים: מגוון
גיל מעבר: 18
סלקציה: קלילה


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(2 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21/05/2007 14:41:58

  • 17/05/2007 13:52:34