לפתוח את הראש והלב: כל אירועי תיקוני ליל שבועות ברחבי הארץ

יום שלישי 12 במאי 2015 00:00 מאת: עכבר העיר

חג השבועות המתקרב הוא הזדמנות מצויינת לעשות משהו קצת שונה ולשמוע את אחד מתיקוני ליל שבועות, בהשתתפות מומחים, אמנים ואנשי תקשורת


חירות ובחירה. שלומי שבן

(צילום: דודי חסון)

פרסומת

הכתבה מתעדכנת מידי יום

נדמה שעבר זמן רב מדי מהחג האחרון, והנה בא לו שבועות וטורף את כל הקופה. החג שאליו כולם מתחברים מציע בעיקר מטעמים על בסיס החלב, אבל לא רק. בערב החג נהוג להישאר ערים כל הלילה וללמוד על תורה, ערכים ואנושיות במה שקרוי "תיקון ליל שבועות". אספנו עבורכם מבחר המלצות לתיקוני ליל שבועות מרכזיים ברחבי הארץ, שיחולו בשבת ה-23 במאי 2015.

» שבועות 2015 
» 
מתיקות בלבן: מתכון לעוגת גבינה מנצחת
» גם להם מגיע: מתכונים טבעוניים לשבועות

על גן העדן ביהדותשירה גפן, ד"ר דורון לוריא והרב מאיר אזרי יהיו חלק מהדוברים בתיקון ליל שבועות של בית דניאל שיעסוק בנושא "גן עדן". בנוסף, תתקיים הופעה של קורין אלאל עם שירים טובים מכל הזמנים, סדנאות לאורך כל הלילה ותפילת שחרית מוזיקלית על גדת הירקון.

מתי: שבת ה-23 במאי, 21:00
כמה: הכניסה חופשית, אך יש להירשם מראש באתר בית ניאל. תרומה מומלצת - 50 שקלים
איפה: בית דניאל, בני דן 62, תל אביב

בין שבר לתיקון ערן צור, יוכי ברנדס ואשכול נבו הם רק חלק מהמשתתפים בתיקון ליל שבועות שיתקיים בבית נווה שכטר. הערב יעסוק במתח שבין שבר לתיקון ועל צמיחת השלם מתוך השבור באמנות, בספרות ובתרבות היהודית ישראלית.

מתי: שבת ה-23 במאי, החל מ-23:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: נווה שכטר, רחוב שלוש 42, תל אביב

צהר לשבועות


תיקון ליל שבועות המסורתי של צוותא וארגון רבני צהר יתקיים בפעם החמישית ויארח שיח מעמיק על תרבות ועל זהות ישראלית-יהודית. בערב ישתתפו אנשי רוח, רבנים ואמנים, ביניהם עמוס תמם, הרב מידן, דנה ספקטור, יהודית רותם, גל גבאי, הרב שרלו, יורם טהרלב ובן דרור ימיני.

מתי: שבת ה-23 במאי, 22:30
כמה: כניסה חופשית
איפה: צוותא, אבן גבירול 30, לונדון מיניסטור, תל אביב

תיקון חברתי


הישיבה החילונית תקיים השנה תיקון שבועות חברתי. בתוכנית תמצאו בין השאר: פאנל פוליטי, הופעה של סיסטם עאלי, דיון בנושא שותפויות במרחב היהודי-ערבי, סשן מוזיקלי והליכה בבוקר מהישיבה לגני הטבע.

מתי: שבת ה-23 במאי, 20:30
כמה: כניסה חופשית
איפה: הישיבה החילונית, יסוד המעלה 61, תל אביב

תיקון ליל שבועות טבעוני


מסעדת ננוצ'קה הטבעונית מזמינה אתכם לתיקון עולם דרך הצלחת. בערב שבועות יתקיים ערב לימוד על האופן בו בחירותינו התזונתיות משפיעות על הסביבה, על בעלי החיים ועל בריאותינו, עם קישור לארון הספרים היהודי. להזמנות- 03-5162254.

מתי: שבת ה-23 במאי, 21:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: ננוצ'קה, לילנבלום 30, תל אביב

ליבי במזרחמרכז ברודט יקיים ערב שייתן לכם היכרות מעמיקה עם יהדות המזרח ומאפייניה הייחודיים ואישים בולטים שפעלו במסגרתה. משתתפים: אבישי בן חיים, אסתר שקלים, מיכאל פרץ ועוד
 
מתי: שבת ה-23 במאי, 22:15
כמה: כניסה חופשית
איפה: מרכז ברודט, רחוב צייטלין 22, תל אביב

על העדה האתיופית והרבנים

בית כנסת יקר יקיים ערב בו יתקיימו שיעורים מגוונים בעברית ובאנגלית: על העדה האתיופית ומסעה לארץ ישראל עם הרב חן שריג ולימוד משותף של קטע מסיפורי ר' נחמן מברסלב עם אלישב רבינוביץ'.

מתי: שבת ה-23 במאי, 23:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: בית כנסת יקר, יריחו 6, תל אביב

על מעברים ומשבריםקהילת סיני מרחוב בוגרשוב תקיים בערב שבועות ארוחה משותפת והרצאות בנושא מעברים ומשברים וסוף החיים כהזדמנות לתיקון. בנוסף, לצד הדיונים יתקיים ערב שירה ופיוטים עם הדס אור גנוז והרב אליהו פרץ. ההרצאות יועברו בשפות עברית, אנגלית וספרדית.

מתי: שבת ה-23 במאי, 20:30
כמה: כניסה חופשית
איפה: קהילת סיני, רחוב בוגרשוב 88, תל אביב

סטנדאפ וטיש מוזיקלי

עלמא בית לתרבות יהודית ישראלית יציין את ליל שבועות עם מגוון מושבי לימוד, סדנאות, סרטים, מופע סטנדאפ, מופע מיוחד על הגג של שם טוב לוי וטקס קבלת חג חגיגי.

מתי:
שבת ה-23 במאי, 21:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: עלמא, רחוב שד"ל 6, תל אביב

חירות ובחירה

מועדון הזאפה בהרצליה יארח בליל שבת את הזמר אברהם טל ושי אביבי לתיקון ליל שבועות בנושא האהבה. על הדרך הארוכה לאהבת אמת, על הסיזיפיות של שימור האהבה בחיי היום יום ועל המתח שבין האהבה הארצית לאהבה האלוהית האין סופית. לאחר מכן יתקיים דו שיח מוזיקלי בהשתתפות הזמר שלומי שבן והמשורר דורי מנור בנושא חירות ובחירה.

מתי: שבת ה-23 במאי, 22:00
כמה: 115 שקלים
איפה: זאפה, מדינת היהודים 85, הרצליה

על אהבה ואוהבים


בית אבי חי יקיים את תיקון ליל שבועות המסורתי בסימן אהבה ואוהבים. בערב המיוחד ידונו בנושאים: אהבה ופילוסופיה, אהבה בין גבר לאישה, המתח שבין האהבה והחוק, אהבה בשיריה של לאה גולדברג, אהבה כמוצר צריכה וגם אהבה חרדית. בין המשתתפים: פרופ' משה הלברטל, הרב ד"ר בני לאו, דרור גלוברמן, בלהה בן אליהו, אריאנה מלמד, ד"ר יאיר כספי וטלי פרקש.

מתי: שבת ה-23 במאי, 23:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: בית אבי חי, המלך ג'ורג' 44 פינת רחוב קק"ל, ירושלים

הרוח הנשית של החגתיקון ליל שבועות במוזיאון מגדל דוד יוקדש לרוח הנשית המובילה את החג, הבנה חווייתית של הדמות "הנשית"- הרעיונית והגשמית, ולביטויה בהיסטוריה היהודית והישראלית. הערב יתקיים בחצר המצודה, תחת כיפת השמים. רצוי להצטייד בבגדים חמים ונעליים נוחות.

מתי: שבת ה-23 במאי, 22:30
כמה: כניסה חופשית
איפה: מוזיאון מגדל דוד, ירושלים

בסימן סולידריות חברתית

מרכז מורשת בגין יקיים את תיקון ליל שבועות בסימן סולידריות חברתית. במהלך הערב יתקיימו קבוצות לימוד ומעגלי שיח בנושאים חברתיים אקטואליים, בהשתתפות: קובי אריאלי שידבר על צדק וצדקה, הרב ד"ר בני לאו על האחריות החברתית של חכמים ועוד. הערב ילווה בתרגום לשפת הסימנים.

מתי: חמישי ה-7 במאי, 23:00
כמה: הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי
איפה: מרכז מורשת בגין, ש.א. נכון 6, ירושלים


על שברים ותיקונים. ערן צור (צילום: שרון דרעי)

חידושים וביכורים


כמדי שנה מכון הרטמן יפתח את שעריו לתיקון שבועות ולימוד בחג אחר הצהריים. התיקון יתקיים תחת הכותרת "ביכורים - חידושים מבית מדרשו של מכון הרטמן" ויחשוף בפני הקהל הרחב את מלאכת המחקר של חוקרי המכון.

מתי: שבת ה-23 במאי, 16:00; ראשון ה-24 במאי, 17:00
כמה: הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי
איפה: מכון הרטמן, רח' גדליהו אלון 11, ירושלים

לימוד לילה על מצבי ערות ושינה


תיקון ליל שבועות בבית אלול ידון השנה בנושא מקורי ומתאים ליל החג - ערות ושינה והמעברים הדקים ביניהם. בערב יובא לימוד מתוך המקורות, מופע דיאלוגי של מספרי סיפורים, שירה ופיוט.

מתי: שבת ה-23 במאי, 23:30
כמה: הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי
איפה: בית אלול, רחוב ש"י עגנון 22, קטמון, ירושלים

עושים תיקון


ארגוני הצעירים בירושלים יקיימו ערב מיוחד שיעסוק בשאלת האחריות והבחירה בדרך שאנו כיחידים וכחברה הולכים בה. בתוכנית הופעה של דניאלה ספקטור, סדנאות ובתי מדרש בהובלת פעילים חברתיים מארגוני צעירים בעיר.

מתי: שבת ה-23 במאי, 23:00
כמה: הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי
איפה: היברו יוניון קולג, המלך דוד 13, ירושלים


בחירת הדרך כיחיד בחברה. דניאלה ספקטור (צילום: דין אהרוני)

ביקור אצל דוד המלך


מוסד בית שמואל הירושלמי יקיים סיור מסקרן יתקיים בליל שבת ה-23 במאי ברחבי העיר העתיקה, במסגרתו תוכלו לבקר בקברו של דוד המלך שהפך במהלך השנים לאתר עליה לרגל בחג השבועות. בנוסף, הסיור יעבור בבתי כנסת בעיר העתיקה ויסתיים בכותל המערבי אליו מתנקזים המתפללים לקראת תפילת שחרית.

מתי: שבת ה-23 במאי, 00:30 (אור ליום ראשון)
כמה: 89 שקלים
טלפון להזמנות: 02-6203456

מתן תורה דרך הגוףחגיגת שבועות בכפר האמנות האקולוגי ורטיגו תציע לקהל קבלת שבת מוזיקלית,
סדנאות, וארוחות חגיגיות צמחוניות.הסדנאות יועברו על ידי הרב ברוך ברנר, נעה ורטהיים, עדי שעל, ד"ר אליעזר מלכיאל, חנניה שוורץ, אילנית תדמור, טלי ורטהיים, מירב גולדנברג, רינה ורטהיים ועוד. פרטים נוספים והרשמה בטלפון: 02-9900235.

מתי: שישי ה-22 במאי עד ראשון ה-24 במאי
כמה: 590 שקלים
איפה: כפר האמנות האקולוגי ורטיגו, קיבוץ נתיב הל"ה


ריקוד לאור התורה. כפר האמנות האקולוגי ורטיגו (צילום: אלעד דבי)

מגילת רות תיאטרליתמרכז קהילתי בת גלים יקיים קריאה תיאטרלית של מגילת רות בשיתוף שחקנים, לצד ניגונים ופיוטים. בנוסף, יתקיים לימוד משותף על שבועות לצד מופע מוזיקלי משירי החג.

מתי: שבת ה-23 במאי, 21:30
כמה: כניסה חופשית
איפה: מרכז קהילתי בת גלים, בר גלים רח' יונתן, חיפה

פלגנות מול איחוד

תיקון שבועות המסורתי בבית הקולנוע עממי ידון השנה בנושא מיהו הישראלי והאם אנחנו עם אחד. בפאנלים ישתתפו בין השאר: יהודה משי זהב, שהרה בלאו, שלומי אלדר, פרופ' ניסים דנה ועוד.

מתי: שבת ה-23 במאי, 22:30
כמה: כניסה חופשית
איפה: קולנוע עממי, הגליל 99, חיפה

פלורליזם ביהדותמרכז תרבות דתי בשכונת נוה שאנן יקיים ערב שיתחלק בין אולם מנחם לאולם נווה תפילה עם הרצאות שיעסקו בנושא פלורליזם ביהדות, הר סיני וחינוך. בין הדוברים: עופר משען, רחל אררט והרב ערן טננבאום.

מתי: שבת ה-23 במאי, 22:30
כמה: כניסה חופשית
איפה: מרכז תרבות דתי, התיכון 39, חיפה

עולם הפיוט

בית הכנסת של "ניגון הלב" במועדון בנהלל יקיים מופע המדבר בשפה של אהבה, חמדה וחמלה. המופע יחבר בין עולם הסיפורת והשירה לעולם הפיוט והזמר, בין זיכרונות ילדות וגעגוע למורכבות ההוויה הנשית.

מתי: שבת ה-23 במאי, 21:00
איפה: בית הכנסת של "ניגון הלב", מועדון נהלל


על אהבה ואמונה. אברהם טל (צילום: דורון עדות)

שיח לוחמים בראי הזמן


תיקון ליל שבועות המסורתי בקיבוץ יפעת יתקיים השנה בסימן מבצע צוק איתן. בערב יתקיים יתקיים שיח עם עורכי הקובץ שראה אור אחרי מלחמת ששת הימים, יוקרנו קטעים מהסרט הדוקומנטרי החדש על "שיח לוחמים" (2014 ) ותערך שיחה עליהם.

מתי: שבת ה-23 במאי, 22:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: חדר האוכל, קיבוץ יפעת

יהדות, ציונות ומה שביניהםהמרכז הקהילתי בתמרת יקיים אירוע הקדמה לשבועות שיעסוק ביהדות, ציונות ומה שביניהן. הערב יכלול גבינות ומאכלים ברוח החג, לצד הרצאה ולימוד בחברותא.

מתי: שישי ה-22 במאי, 20:30
כמה: כניסה חופשית
איפה: המרכז הקהילתי, תמרת

קולות היהדות


זה אמנם יתקיים לפני החג, אבל אם ברצונכם להתכונן לחג זה המקום. מרכז מונארט לאמנויות באשדוד יקיים ערב שיכלול הרצאה מאת עירית לינור וקובי אריאלי, כיתות לימוד בנושא "קולות" מזוויות ביהדות, בספרות ובחיינו, ומופע גוספאל ג'אז של איריס ועופר פורטוגלי.

מתי: חמישי ה-21 במאי, 18:30
כמה: 120 שקלים
איפה: מרכז מונארט לאמנויות, דרך ארץ 8, באשדוד
תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(10 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16/05/2015 22:32:18

  • 03/06/2014 04:44:56

  • 02/06/2014 22:13:58