המדריך לאירועי תיקוני ליל שבועות ברחבי הארץ

יום שישי 10 ביוני 2016 00:00 מאת: עכבר העיר

חג השבועות המתקרב הוא הזדמנות מצוינת לעשות משהו קצת שונה ולקחת חלק באחד מתיקוני ליל שבועות בהשתתפות מומחים, אמנים ואנשי תקשורת


לא רק מאכלי חלב (צילום: dreamstime)

פרסומת

נדמה שעבר זמן רב מדי מהחג האחרון, והנה בא לו שבועות וטורף את כל הקופה. החג שאליו כולם מתחברים מציע בעיקר מטעמים על בסיס החלב, אבל לא רק. בערב החג נהוג להישאר ערים כל הלילה וללמוד על תורה, ערכים ואנושיות, במה שקרוי "תיקון ליל שבועות". קבלו את המדריך השלם לתיקוני ליל שבועות מרכזיים ברחבי הארץ, שיחולו בשבת ה-11 ביוני.

» שבועות 2016 
» 
מתיקות בלבן: מתכון לעוגת גבינה מנצחת
» גם להם מגיע: מתכונים טבעוניים לשבועות
» עכבר ירושלים


תל אביב

בין האדם לאל


תיקון ליל שבועות של נווה שכטר יעסוק השנה במושג הברית בין האדם לאל, בין האדם לזולת ובין האדם לעצמו. בין המשתתפים: ד"ר אדולפו רויטמן, אורית גידלי, דניאלה לונדון דקל, יובל סער, לינה מחול, רון כחלילי, רחלי שלו, שמעון אדף, שרון אס ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 23:00
כמה: כניסה חופשית, על בסיס מקום פנוי
איפה: נווה שכטר, שלוש 42, תל אביב

מה ילד היום?


בית דניאל, המרכז ליהדות מתקדמת בתל אביב-יפו יקיים בשבת ה-11 ביוני החל מהשעה 21:30 ועד הזריחה תיקון ליל שבועות מיוחד. לאורך הלילה יתקיימו הרצאות, סדנאות, מעגלי שירה ושיעורים, כאשר הלילה יגיע לשיאו בהופעה של מיקי גבריאלוב ויסתיים בתפילה משותפת על גדות הירקון. בין המשתתפים השנה: ד"ר רות קלדרון, הסופרת יוכי ברנדס, פרופ' רחל אליאור, העתידן ד"ר יעקב בן שאול, הסופר ישי שריד בשיחה עם העיתונאית מיה סלע, חברי הכנסת פרופ' מנואל טרכטנברג ואילן גילאון בשיחה עם הרב מאיר אזרי, הסופרת יעל נאמן בשיחה עם הרבה גליה סדן, הרב גלעד קריב ועוד.

» תיקון שבועות בבית דניאל - לכל הפרטים

מתי: שבת ה-11 ביוני, 21:30
כמה: הכניסה חופשית הההרשמה מראש. תרומה מומלצת בערב האירוע: 50 שקלים
איפה: בית דניאל, בני דן 62, תל אביב

זהות ישראלית


ארגון רבני צהר וצוותא יקיימו תיקון ליל שבועות סביב הזהות הישראלית. בין המשתתפים: מיכה גודמן, עליזה לביא, שהרה בלאו, הרב מדן, ד"ר רות קלדרון, צביקה האוזר, ד"ר מירב רוט, עמיחי חסון, סיגלית בנאי, תומר פרסיקו ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 22:30
כמה: כניסה חופשית, על בסיס מקום פנוי
איפה: צוותא, אבן גבירול 30, לונדון מיניסטור, תל אביב

רוחניות חילונית


מסעדת ננוצ'קה תקיים בשבת ה-11 ביוני תיקון שבועות בסימן רוחניות חילונית. בערב ידונו בשאלה מיהו הישראלי ומה משמעות המוסר בעולם החילוני. בערב המיוחד ישתתפו בין השאר פרופ' גד יאיר, דר' יונת אשחר, ניר להב, ניר ברכה ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 20:30
כמה: 30 שקלים
איפה: מסעדת ננוצ'קה, לילינבלום 30, תל אביב

על שברים ותיקונים


בית עלמא מזמין אתכם לתיקון ליל שבועות עם הרצאות, סדנאות אמן ויצירה, סיור  ומופע מוזיקלי לקינוח. בין המשתתפים: ד"ר מיכה גודמן, צור שיזף, ד"ר תומר פרסיקו, מיקי גיצין, נועה רוט, עמית אלון ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 18:00
כמה: כניסה חופשית, על בסיס מקום פנוי
איפה: בית עלמא, שד"ל 6 פינת שדרות רוטשילד, תל אביב

אמנות בלילהתיקון ליל שבועות בישיבה החילונית בינה בתל אביב, יתקיים בסימן תיקון לילי פוגש אמנות צעירה. עם להקת פוטומט במופע אינדיפופ, סטנד-אפ לסבי, הופעה של "סיסטם עלי" משולבת בלימוד, שירה להט"בית, אמנות, סדנאות ועוד.

 מתי: שבת ה-11 ביוני, 22:00
כמה: כניסה חופשית בהרשמה מראש באתר בינה
איפה: הישיבה החילונית בינה, לבון 3 פינת קיבוץ גלויות (כניסה גם מהרצל 155), תל אביב

אור לגוים?


בית הכנסת קהילת סיני יקיים ערב מיוחד החל מ-22:00 עם אורי זכי, יועץ שר המשפטים לשעבר ונשיא ועידת מרצ שידבר על מושג זכויות האדם, הסופר ד''ר רניירו פונטנה על האם היה מקום לגוים במעמד הר סיני ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 22:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: בית הכנסת קהילת סיני, בוגרשוב 88, תל אביב 


המקום אליו נשואות עיני המאמינים. הכותל (צילום: dreamstime)

ירושלים והסביבה

מושג הבית


בבית אבי חי הירושלמי יקיימו ערב שיעסוק במושג הבית ממגוון נקודות מבט: בית כמרחב אישי, תפיסת הבית בתחייה הלאומית, משמעות הבית ביצירתו של עגנון, על תפקידם של הכרובים בבית המקדש ועוד.  
בין המשתתפים: ד"ר אביבה זורנברג, אבנר הכהן, הרב בני לאו, פרופ' ישראל אומן, פרופ' משה רוסמן, מרלין וניג, עמית סגל ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 23:00
כמה: כניסה חופשית, על בסיס מקום פנוי
איפה: בית אבי חי, המלך ג'ורג' 44, ירושלים

האוחזים במעשה אבותיהם


תיקון ליל שבועות של מרכז מורשת בגין יעמוד השנה בסימן "האוחזים במעשה אבותיהם". בין ההרצאות: העיתונאי קובי אריאלי על שמרנות ומסורתיות; ד"ר לאה מזור, על קולן של נשים קדמוניות במגילת רות; ד"ר אבשלום קור ועוד. בסיום ייצא סיור מודרך לכותל המערבי לתפילת ותיקין.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 23:00
כמה: כניסה חופשית, על בסיס מקום פנוי
איפה: מרכז מורשת בגין, ירושלים

תיקון כאן ועכשיותיקון שבועות משולש יתקיים במכון שלום הרטמן. האירוע יתחיל כבר בשעה 16:00 עם הרצאה של הרב מישאל ציון על רבנות וסמכות במאה ה-21. במהלך הערב יתקיימו הרצאות של ד"ר רות קרא איוונוב-קניאל ואורי קרויזר (מתן תורה בפיוט ובקבלה); פרופ' עדיאל שרמר וד"ר רונית עיר-שי (האתוס של אשת רבי עקיבא) ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 16:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: מכון שלום הרטמן, גדליהו אלון 11, ירושלים
 
סיור תיקון ליל שבועות

בין שבת ה-11 ביוני לראשון ה-12 ביוני יתקיים סיור מיוחד של בית שמואל סביב תיקוני ליל שבועות. הסיור יעבור בקברו של דוד המלך, בעיר העתיקה ומתחמה היהודיים ולבסוף יסתיים בכותל. יש לבוא בלבוש צנוע. פרטים נוספים בבית שמואל.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 00:30
כמה: 89 שקלים
איפה: פרטים בבית שמואל הירושלמי

תרבות המחלוקת


קהילת 'כל הנשמה' בשכונת בקעה הירושלמית מזמינה את הציבור הרחב לתיקון ליל שבועות. בין הנושאים שידונו: יהדות כתרבות של אי הסכמה; איך מתמודדים עם מחלוקות שונות; שירי מחאה ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 21:30
כמה: כניסה חופשית
איפה: קהילת 'כל הנשמה', אשר 1, ירושלים


ניגון ותפילה עד הבוקר. מיקי גבריאלוב, תיקון שבועות בבית דניאל (צילום: רונן אקרמן)

מלח חברתי


המניין השוויוני קריית יובל‎ יקיים תיקון ליל שבועות עם שיעורים קצרים על מתן תורה, לצד שירה בציבור. בין הנושאים שידונו בשיעורים: זיווגים רוחניים וארציים, תיקון עולם לפני ואחרי מתן תורה ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 23:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: המניין השוויוני קריית יובל‎, אברהם שרון 1, ירושלים

ירושלים - נקודת מפגש


לימוד ליל שבועות חברתי יתקיים בבית קנדה שנמצא בשכונת מוסררה. האירוע יציג את סיפוריה השונים של ירושלים תוך מפגש עם העבר, ההווה והעתיד של העיר. בין המשתתפים: יאיר שרקי (חדשות ערוץ 2); שלמה בר (להקת הברירה הטבעית); ראובן אברג'יל ("הפנתרים השחורים") ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 23:00
כמה: כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי, מותאם לשומרי שבת
איפה: בית קנדה, שבטי ישראל 22, ירושלים

תנועה, לימוד והתחדשותבכפר האמנות האקולוגי ורטיגו יתקיים סוף שבוע (10-12 ביוני) בסימן תנועה, לימוד והתחדשות, כאשר בשבת ה-11 ביוני יתקיים תיקון ליל שבועות המסורתי עם שפע פעילויות לימוד, וסדנאות מיוחדות.

מתי: שבת ה-11 ביוני, החל מהערב
כמה: השתתפות בתיקון ליל שבועות היא ללא תשלום, האירוח בכפר כרוך בעלות
איפה: כפר האמנות האקולוגי ורטיגו, קיבוץ נתיב הל"ה

חיפה

על זוגיות ואהבה


תיקון ליל שבועות בבית יד לבנים החיפאי יעסוק בנושאים רבים: קבלת החלטות בזוגיות, מאהבת בשרים לאהבה אפלטונית ועוד. בנוסף תתקיים שירה בציבור עם אילנה טובים.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 20:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: בית יד לבנים, הירקון 48, אחוזה, חיפה

תיקון או קלקולקהילת מוריה תקיים את תיקון ליל שבועות עם תפילת חג מיוחדת שתתחיל החל מ-21:00. לאחר מכן יישאו דברים הרב פרופ' חנן אלכסנדר, יוסי כפירי, הרב דובי חיון ועוד.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 21:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: קהילת מוריה, חורב 7, חיפה

פיוטי המגילה


מרכז קהילתי בת גלים יקיים בשבת ה-11 ביוני קריאת המגילה עם שחקנים, לצד לימוד מונחה משולב בפיוטים מפי פייטן, שירה בציבור והופעת צמד זמרים בשירי ארץ ישראל.

מתי: שבת ה-11 ביוני, 21:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: בית סקנדינביה, העלייה השנייה 70, בת גלים, חיפה

דרום

תיקון מקדים


מרכז מונארט לאמנויות באשדוד יקיים בראשון ה-5 ביוני תיקון שבועות מקדים עם העיתונאית גל גבאי, נורית גלרון, דוד לביא, חיים באר, אשכול נבו ורינה מיטרני למפגש של שיח מעמיק על תרבות וזהות ישראלית.

מתי: ראשון ה-5 ביוני, 19:00
כמה: כרטיס לכל הערב כולל ארוחת ערב - 140 שקלים, כרטיס למופע של נורית גלרון - 80 שקלים
איפה: מרכז מונארט לאמנויות, דרך ארץ 8 אשדוד


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(10 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5