לילה לבן 2015: אירועי אמנות ברחבי העיר

יום חמישי 25 ביוני 2015 00:00 מאת: עכבר העיר

אמנות שנוצרת במקום וניתנת כמתנה לקהל, מוזיאונים שפתוחים ללא תשלום אל תוך הלילה והאסתטיקה של ההבי מטאל - כל אירועי האמנות בלילה לבן 2015


מרתון רישום עירום ב"תחנה". אמנות בלילה לבן

(אילוסטרציה: Dreamstime)

פרסומת

אם במהלך השבוע לא יוצא לכם ללכת לגלריות ואתם לא בדיוק מקפידים להתעדכן במתחדש במוזיאונים ברחבי העיר, לילה לבן נותן הוא הזדמנות מצוינת לראות קצת אמנות גם בשעות המאוחרות של היום. ביום חמישי ה-26 ביוני, החל מהערב ועד השעות הקטנות של הלילה, מיטב הגלריות והמוזיאונים בעיר פותחים את שעריהם במחירים מוזלים ומציעים סיורים מודרכים, פגישות עם אמנים ומופעי פרפוסמנס מעניינים. הנה כמה אירועי אמנות שיכולים לתת ללילה הלבן שלכם גוון הרבה יותר צבעוני.

» לילה לבן 2015 - כל הדיווחים בזמן אמת

» לילה לבן 2015 - המלצות מוזיקה
» לילה לבן 2015 - סיורים ליליים
» לילה לבן 2015 - כל אירועי התיאטרון והבמה
» לילה לבן 2015 - דילים במסעדות
» כל המסיבות המומלצות בלילה לבן


וידיאו ארט בנמל יפובנמל יפו יפנקו אותנו עם תערוכת וידאו ארט שתוצב ברחבי הנמל. Touch Me Baby! היא תערוכה בהשתתפות אמנים מאירופה וישראל בשיתוף סטודנטים מבצלאל, והיא תתפרס על פני שטח הנמל לערב אחד. התערוכה עוסקת בתופעה של המציאות החזותית של העשור האחרון הניבטת מריבוי מסכים.

» Touch Me Baby! - לכל הפרטים

מתי: חמישי ה-25 ביוני, 20:00
איפה: נמל יפו

שאלות על קיום


מרחב קיומי היא תערוכת ציורים חדשה של האמן דים יוז (דימיטרי יוספוביץ') בגלריה דן, שתפתח במסגרת אירועי לילה לבן. יוז הוא בוגר בצלאל ומורה לאומנות באוניברסיטת בן גוריון, הקירות המתקלפים, המספרים הקטלוגיים והחפצים הישנים, אשר הפכו לסימני היכר בעבודותיו של האמן, מוגדלים ומועברים אל מרכז הבמה ומספרים על זיכרונות ילדותו ורצונו לשמר את אותו זיכרון של תקופה אבודה, דרך תיעוד המוטיבים על גבי הקנבס.

» מרחב קיומי - לכל הפרטים

איפה: גלריה דן, בן יהודה 107, תל אביב


עיסוק בעבר דרך חפצים. "מרחב קיומי" (מתוך התערוכה)

מרתון ציור עירום

במהלך הלילה לבן יתקיים ב"התחנה" - בית הספר לרישום וציור, ערב אמנותי שיכלול מרתון רישום וציור מודל עירום לצד הקרנה של סרטים נדירים אודות ציירים ואמנות. האירוע יתקיים בהנחיית ארם גרשוני ודוד ניפו.

מתי: חמישי ה-25 ביוני, 19:00
איפה: התחנה, בן אביגדור 20, קומה 3, תל אביב

בוגרי סמינר הקיבוצים

כמדי שנה תפתח במסגרת אירועי לילה לבן תערוכת הבוגרים של סמינר הקיבוצים. התערוכה מורכבת מעבודתיהם של בוגרי המחלקה לעיצוב ואמנות במכללה, המציגים עבודות בתחום עיצוב מוצר, עיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, לבוש ואביזרים. הפתיחה תתקיים החל מ-19:30 במרכז עמיעד, מתחם שוק הפשפשים ביפו.

» תערוכות בוגרים - לכל הפרטים

מתי: חמישי ה-25 ביוני, 19:30
איפה: מרכז עמיעד, מתחם שוק הפשפשים, יפו


בין טכנולוגיה וטבע. תערוכת בוגרים מכללת סמינר הקיבוצים (עבודתה של רות מלאכי)

אסתטיקה של הבי מטאלגלריה רו ארט תחגוג את הלילה לבן עם פתיחה של תערוכתו של האמן עדי גרשון - "איזור 21". נחשון משתמש באסתטיקה הלקוחה מעולם הדימויים של ההבי מטאל, המורכב מאלמנטים מעולמות אופל שטניים שילוב ממצאים ארכיאולוגיים של יצורים פרה-היסטוריים.

» איזור 21 - לכל הפרטים

מתי: חמישי ה-25 ביוני, החל מ-20:00
איפה: גלריה רו ארט, שביל המרץ, 3 בניין 8 קומה 4, תל אביב

הגלריה הדיגיטלית הראשונה בעירלערב אחד ישנה את פניו הבורסה לניירות ערך, ויהפך לגלריה הדיגיטלית הראשונה בתל-אביב. במסגרת האירוע יוצג מסך הקרנה אלקטרוני ענק, עליו יוקרנו מגוון עבודות וידאו-ארט של הסטודנטים לאומנות מביה"ס מנשר, לצד הופעה של להקת "ג'יין בורדו", הופעה של TheSupers – ההרכב המוזיקלי של "תלמה ילין" המורכב מעשרה נערים ונערות בגילאי 16-17 ועוד.

מתי: ראשון ה-25 ביוני, החל מ-20:00
כמה: כניסה חופשית
איפה: הבורסה לניירות ערך, אחוזת בית 2, תל אביב

מאירים את יפו

חלל העיצוב 'מדפים' יאיר את יפו עם השקת גופי התאורה של גידו, שיוצר גופי תאורה בשיטת הרסטורציה- שיטה לחידוש חפצים עתיקים ווגופי תאורה חדשים של סטודיו Knob ואמיר קפלן.

מתי: חמישי ה-25 ביוני, 20:30
איפה: סטודיו מדפים, רחוב רבי אחא 4, יפו

בהשראת האימפרסיוניסטים

זוהר בדשא היא תערוכה חדשה בגלריה מגדלור שתפתח במסגרת אירועי לילה לבן. התערוכה מביאה את נקודת מבטם של קבוצת אמנים, ציירים ופסלים שיצרו עבודות בנושא נופים בטבע בעקבות תנועת אמני האימפרסיוניזים.

» זוהר בדשא - לכל הפרטים

מתי: חמישי ה-25 ביוני, החל מ-19:00
איפה: גלריה מגדלור, המגדלור 13, יפו

לילה לבן בגלריה ג'ינא

בגלריה ג'ינא תתקיים בערב הלילה לבן יום אחרון לתערוכה "שלום לך ארץ נהדרת". התערוכה מציגה את עשרת האמנים הנאיביים, הבולטים בישראל לרגל שנת העשור של גלרית ג'ינא, כאשר במהלך הערב יוגש יין וכיבוד קל.

» שלום לך ארץ נהדרת - לכל הפרטים

איפה: גלריה ג'ינא, דיזינגוף 255, תל אביב


קצת חמלה על מציאות חיינו. "שלום לך ארץ נהדרת" (עבודה של אביבה סונסינו)

מה נשים חושבות?

צלמי לך חלום היא תערוכת צילום שתפתח לערב אחד בתיאטרון גשר במסגרת לילה לבן. התערוכה מתקיימת בהמשך לתחרות הצילום צלמי לך חלום - שנערכה לכבוד יום האישה הבינלאומי 2015, ועוסקת בשאלה 'על מה באמת נשים חולמות?'

» צלמי לך חלום - לכל הפרטים

מתי: חמישי ה-25 ביוני, החל מ-20:00
איפה: תיאטרון גשר, שד' ירושלים 7-9, יפו

גלריה ברחוב

רחוב לובש אמנות היא תערוכת רחוב ייחודית בה אמנים מכל רחבי הארץ מציגים בחלונות הראווה ברחוב דיזנגוף בתל אביב. התערוכה תפתח במסגרת אירועי לילה לבן ותנעל ב-10 ביולי. התערוכה נועדה לקרב את האמנות באמצעות הנגשתה לציבור הרחב וחשיפת עבודותיהם של האמנים מצד אחד, ומצד שני לתרום לקידום עסקיהם של החנויות ברחוב.

» רחוב לובש אמנות - לכל הפרטים

מתי:
חמישי ה-25 ביוני, החל מ-19:00
איפה: על פני רחוב דיזנגוף, תל אביב

היום שאחרי

אחרי כל הבלגן של לילה הלבן, יתקיימו ביום שישי ה-26 ביוני, החל מ-10:00, סיורי אמנות חינמיים במוזאונים של המטרופולין (ללא תשלום). הסיורים יתקיימו במובי: מוזאוני בת ים; מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית והמרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון. ההשתתפות בסיורים מותנית בהרשמה מראש, באתר התיירות של תל-אביב-יפו, ומותנית בהצגת אישור הזמנה מודפס.

» לילה לבן 2015 - Art After Party - לכל הפרטים

מתי: שישי ה-26 ביוני, החל מ-10:00
כמה: חינם
איפה: מוזאוני בת ים; מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית והמרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון


אחרי הרעש והבלגן של הלילה. סיורים במוזיאון בת ים (צילום: יח"צ)
תגיות: לילה לבן
תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(10 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5