שלוש שנים לרצח בברנוער: נחנך מרכז חדש למאבק באלימות ובלהט"בופוביה

יום חמישי 02 באוגוסט 2012 09:00 מאת: גיא ארליך, עכבר העיר

עם ציון שלוש שנים לרצח נחנך מרכז חדש על שם ניר כץ שמטרתו להתמודד עם תופעות האלימות, האפליה והפגיעה בקהילת הלהט"ב


שלוש שנים לרצח. ניר כץ

(באדיבות המשפחה)

פרסומת

ב־1 באוגוסט 2009 נרצחו ניר כץ וליז טרובישי בברנוער. לצד העצרת לזכרם, שתתקיים בשבת הקרובה בגן מאיר, נחנך השבוע גם מרכז חדש למאבק באלימות ובלהט"בופוביה, על שם ניר כץ.

מטרת המרכז, שהושק אתמול ושייכנס לפעילות שוטפת כבר בימים הקרובים, היא להתמודד עם תופעות האלימות, האפליה והפגיעה בקהילת הלהט"ב ולייצר מאגר סטטיסטי של כל המקרים הללו. "הרעיון הזה התגבש במשך כמה שנים", מספר חן לנגר, דובר אגודת הלהט"ב, העומדת מאחורי הקמת המרכז, "הבנו שבכל פעם שאנחנו מבקשים שיתוף פעולה מהמשטרה, אנו נענים כי אין להם מספיק נתונים סטטיסטיים שקשורים לקהילה הגאה, כלומר, אין מידע מדויק על תקיפות שנעשו על רקע להט"בי. לפני כשנה וחצי נפגשנו עם נציגים מטעם ארגון גרמני בשם מנאו, שעושה בדיוק את מה שאנחנו מבקשים לעשות. הפגישה עמם הבהירה לנו עד כמה ארגון כזה חסר אצלנו".

לדברי לנגר, בשלב הראשון הכוונה היא להתרכז באיסוף מידע ובסיוע לאלה שחוו פגיעה על רקע להט"בי ולאחר מכן להגיש את הממצאים למשטרה ולנסות למנות שם נציגים שיהיו אמונים על הפן הלהט"בי. "בגרמניה זה עבד, ויש שם שוטרים גאים שאחראים על הקשר עם הקהילה ועל הטיפול בפגיעות בה. זה גם המודל שלנו", הוא מוסיף ומציין כי במשטרה כבר הביעו עניין בפרויקט.


ניצן הורוביץ, רובי ריבלין ואילה כץ בטקס פתיחת המרכז (צילום: יח"צ)

אילה כץ, אמו של ניר, הפכה מאז הרצח לדמות פעילה ובולטת בקהילה. מבחינתה, המרכז החדש הוא עוד נדבך בדרך למיגור תופעת האלימות המופנית כלפי האוכלוסייה הלהט"בית. "המרכז והקשר עם המשטרה חשובים ביותר להעלאת רמת הבטיחות והביטחון של רבים שהותקפו ולא התלוננו או שהתלוננו וזכו ליחס לא הולם", היא אומרת, "האגודה לקחה על עצמה משימה לא פשוטה, אבל הכרחית לרווחת הקהילה הגאה כולה". לפרטים נוספים: glbt.org.il.


תגיות: גיא ארליך
תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(0 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5