מוזיקה

עדכנו אותנו




קונצרטים

יום רביעי 17 בפברואר 2010 03:00 מאת: חגי חיטרון



דניאל כהן. מנצח על התזמורת הקאמרית הישראלית

פרסומת

הפסטיבל למוסיקה קאמרית באילת

פסטיבל רב משתתפים זה, ובו אירועים מסקרנים מאוד, ייפתח מחר ויימשך עד 27 בחודש, הכל באולם של מלון גולדן טוליפ. להלן אזכור אחדים מהקונצרטים, בפירוט חלקי בלבד.

יום שישי בערב: להקה כלית מאסטוניה ושמה "הורטוס מוזיקוס", מבצעת בעיקר מוסיקה ליטורגית אתנית, לרבות עתיקה. מומלץ.

שבת בבוקר: בשחרית זו יופיעו בין השאר צמד הפסנתרנים איתמר גולן ורעייתו, וגם הצ'לן מישה מאיסקי עם בתו הפסנתרנית.

שבת אחר הצהריים: עמוס עוז קורא קטעים מספריו, עם צמד הנקשנים "פרקדו".

מוצאי שבת: הפסנתרנית קטיה בוניאטישווילי בקונצ'רטו מס' 2 של שופן, עם תזמורת שמורכבת מהאמנים האורחים.


רביעיית "פיטנגו". תוכנית דרום-אמריקאית


הצ'לן מישה מאיסקי. משתתף עם בתו בפסטיבל

יום ראשון בערב ויום שני בבוקר: מחזור הסונטות לכינור ופסנתר של בטהובן.

יום שלישי בערב: רביעיית "פיטנגו" עם זמרת, בתוכנית דרום-אמריקאית.

פסטיבל אילת הבינלאומי החמישי למוזיקה קאמרית - לפרטים נוספים


"פאוסט". באופרה הישראלית: האופרה של גונו מועלית בניצוח עומר ולבר ובצוות מככב גם זמר הבס פאטה בורצ'ולדזה. במאי: פול אמיל פורני. הערב ומחר, וגם ביום שישי (הפעם ב-13:00), במוצאי שבת, ביום ראשון וביום שלישי (בימים הרגילים ההתחלה ב-20:00), במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הקאמרית הישראלית (1). מנצח: דניאל כהן. סולנית: זמרת המצו-סופרן אורית גבריאל במבחר אריות (לרבות הנדל, גלוק ורוסיני). עוד בתוכנית, סימפוניית "פאריס" של מוצרט והסימפוניה מס' 1 של בטהובן. הערב ומחר במוזיאון תל אביב.

אתגר באכי. אנסמבל "סולני באך הישראלים", המגיש קנטטות של באך בפי זמרים סולנים (השרים גם את תפקידי המקהלה), עם נגנים בכלים אותנטיים, יתמודד הפעם עם ארבע קנטטות מוקדמות, מהנשגבות ביותר, והן מס' 131, 12, 106, 4. מנצח: שרון רוזנר. מחר באולם ענב בתל אביב.

תזמורת הבארוק. מנצח: הכנר וולטר רייטר. סולנית: הזמרת רביטל רביב. היצירות, כליות וקוליות, הן מאת שמלצר, ביבר, פרסל, הנדל. ביום שלישי באולם ימק"א בירושלים.

רק שומאן. מבט רב תחומי, בהרצאות ובנגינה, עם ההיסטוריון משה צוקרמן, הפסיכיאטר אליעזר ויצטום, המוסיקולוג יהואש הירשברג, הזמרת הגר שרביט והפסנתרנים ברניקה גליקסמן ודניאל בורוביצקי. ביום שלישי ב-19:30 באקדמיה (אולם קלרמונט) באוניברסיטת תל אביב.

הקאמרית הקיבוצית. מנצח ופסנתרן סולן: ירון גוטפריד (בקונצ'רטו ק' 488 של מוצרט). ישתתפו גם רקדנים (ב"האבירים האינדיאנים" של ראמו). מחר במודיעין, במוצאי שבת בגבעת ברנר, ביום ראשון בעין השופט, ביום שלישי ב"קמרון" בבית שאן.

חליל ופסנתר. הנגנים הם יוסי ארנהיים (חלילן ראשון בפילהרמונית) ואירית רוב. המלחינים - באך, שומאן, סזאר פראנק. במוצאי שבת במוזיאון טיקוטין בחיפה.


הקומפוזיטור מנחם צור. סימפוזיון בינלאומי על מוסיקה ואמנויות פלסטיות

מועדון צוותא. קונצרט שחרית גדוש עם חברי שלישיית "יובל", אורי פיאנקה, יונתן זק ושמחה חלד, בכינור, פסנתר וצ'לו, שינגנו (בהרכבים שונים) מיצירות קלרה שומאן ורוברט שומאן, וגם שלישיות מאת ברהמס (אופוס 87) ושוסטקוביץ'. בשבת, 11:11, במועדון בתל אביב.

"לעוף מכאן". האופרה הקאמרית מאת אלה שריף, לטקסט של נאווה סמל, בכיכובם של עינת ארונשטיין, גבי שדה וזמרים נוספים, ובבימויה של יעל רונן, מעלה את ימי התום של ראשית המדינה. הנגנים הם חברי תזמורת סינפונייטה בניצוחו של דורון סלומון. ביום שלישי בהיכל האמנויות בבאר שבע.

שופן שלא הכרתם. בקונצרט צהריים זה יככבו לידר של שופן, מפי קארין שיפרין, וגם יצירות שלו לפסנתר (אורית וולף) וקאמריות (עם קשתנים מתזמורת ראשון לציון). ביום שישי ב-13:00 בהיכל התרבות של ראשון לציון.

אורחים מצרפת. אנסמבל ושמו "לה מאסק" (ובו חלילית, צ'לו וצ'מבלו) יעסוק בעיקר בבארוק איטלקי. הערב ב-20:00 באולפן המרכז למוסיקה במשכנות שאננים, ירושלים.

יצירות ישראליות. הצ'לן הלל צרי ינגן שתי יצירות מאת יוסף טל, משנת 1937; הפסנתרנית מיכל טל תבצע שורת יצירות שחוברו במיוחד כפרקי חובה לנגינת מתמודדים בתחרויות רובינשטיין. מחר בבניין האקדמיה בגבעת רם בירושלים, במוצאי שבת באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

רסיטל לגיטרה. ראובן סרוסי יבצע יצירות מאת שוברט (עיבוד לסונטה "ארפג'ונה", לצד החלילן נועם בוכמן), באך ומלחינים בני זמננו ובהם ליאון שידלובסקי. במוצאי שבת באולפן "התיבה" ביפו.

אסתרית בלצן. מבט באומר ובנגינה על סמטנה ועל דבוז'ק, דרך שלישיות פסנתר שחיברו (בהשתתפות כנר וצ'לן, לצד בלצן כפסנתרנית). ביום שישי פעמיים, ב-10:00 וב-14:00, וגם ביום ראשון ב-20:00 במוזיאון תל אביב, בשבת פעמיים, ב-17:00 וב-20:30, באולם רפפורט בחיפה.

"התקוה". אף זה מופע שערכה ומגישה בלצן, ובו היא סוקרת באומר ובהדגמות את גלגולי ההימנון הלאומי. ביום שני ב-10:00 בבית התפוצות בתל אביב.

רסיטל לפסנתר (1). ואג פפיאן מגיש רסיטל לזכר בנו דוד, שנהרג בשירותו הצבאי. היצירות הן מאת בטהובן (הסונטה הפאתטית), ברהמס וליסט. הערב ב-19:30 באולם האקדמיה (קלרמונט) באוניברסיטת תל אביב.

רסיטל לפסנתר (2). רון רגב יבצע מיצירותיהם של שופן, ליסט (הסונטה בסי מינור), וברהמס. במוצאי שבת באולם ענב בתל אביב.

רסיטל לפסנתר (3). ברסיטל זה, בהגשת חרות ישראלי, מוצע מבחר מסקרן של יצירות, משומאן ועד יחזקאל בראון. מחר באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

רק שוברט. ורה ויידמן תנגן בכינור וגם בוויולה, עמנואל קרסובסקי בפסנתר, והשחרית מוקדשת כאמור לשוברט, לרבות הסונטה "ארפג'ונה" והסונטה לפסנתר מס' 959 (אחת משלוש האחרונות, בלה-מג'ור). בשבת ב-11:00 במרכז טארג בעין כרם, ירושלים.

באך בכינור וצ'מבלו. מבחר סונטות יבצעו דניאל פרדקין ודוד שמר, מחר במרכז התרבות ברחוב הלל בירושלים.

נתר ומיתרים. לרביעית קשתנים ובראשם הכנר איליה קונובלוב חובר הפסנתרן אסף קליינמן. במרכז הערב: החמישייה של שומאן. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

"צעירים במרכז". נויה שליין (אחות של ליאור) מפליאה לעשות במרימבה, עם יובל שפירא בחצוצרה ואבנר גייגר בחליל, ביצירות מקוריות ובעיבודים. ביום שלישי ב-17:00 באולפן המרכז למוסיקה במשכנות שאננים בירושלים.

הקאמרית הרצליה. מנצח: הרווי בורדוביץ. סולן: הכנר חגי שחם בקונצ'רטו של סיבליוס. עוד בתוכנית, בין השאר, קטעים מתוך "פר גינט" של גריג. במוצאי שבת ב-20:00 בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

ניסיון נועז. מדובר בעיבודים למחזור השירים "מסע החורף" של שוברט (תזמורת המקום פסנתר), שעשו תלמידי קומפוזיציה באקדמיה בירושלים. ישירו זמרים וזמרות מהאקדמיה, עם תזמורת סימפונט. מנצח: יאיר פולישוק. הערב במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

שחרית עם הנדל. בקונצרט זה ישתתפו הזמרת מיכל בן אדון, האבובן אמיר בקמן ונגנים נוספים. בשבת ב-11:30 בכנסייה האנגליקנית ברמלה.

"נעמה". מקהלת הנשים, בניצוחה של פנינה ענבר, תופיע ביום שישי ב-13:30 במנזר "האחיות ציון" בעין כרם, ירושלים.

טיול ומוסיקה. ויולה ונבל: עמוס וגתית בועזסון מגישים תוכנית מגוונת בשבת ב-12:30 במנזר בית ג'מאל ליד בית שמש.

מוסיקה ואמנויות פלסטיות. כינוס בינלאומי עשיר תוכן ורב משתתפים, מארגנים יחדיו המלחין מנחם צור מהאקדמיה הירושלמית למוסיקה והמוסיקולוגית יעל כדורי מהאקדמיה בצלאל, עוסק בין השאר בשילובים בטכנולוגיה ממחושבת של מוסיקה ואמנויות חזותיות, לרבות הדגמות בביצוע חי. כל ההרצאות והדיונים יהיו באנגלית. מיום ראשון (עד יום רביעי, 24 בחודש) בבניין פלדמן ובבניין "בצלאל" באוניברסיטה העברית בירושלים (קמפוס הר הצופים).

באך בפסנתר? מארק שבינר דן בשאלה, עם הדגמות בצ'מבלו ובפסנתר. היום ב-18:00 באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בת"א.

חן צימבליסטה. אל אמן כלי ההקשה מצטרפים קרני פוסטל, בצ'לו ובזמרה, ופסנתרן, למגוון יצירות מקוריות ומעובדות (באך עד סרסטה). במוצאי שבת ב-21:00 במוזיאון תל אביב.

קלאסי במגע ג'זי. בקונצרט זה ההרכב הוא שלישיית "עתר", שחבריה הם עופר שלי, טניה בלצר ומרינה כץ (פסנתר, כינור וצ'לו). היצירות הן מאת ראוול, בולינג, גרשווין, יצחק ידיד, יאן פריידלין. במוצאי שבת ב-18:00 בקיבוץ מעברות.

ספרות ואופרה. זיקתן של אופרות לספרים מפורסמים תידון ותודגם (בהקלטות) על ידי מרב ברק. מחר בסטודיו של חגי יודן ברחוב שוקן 27 תל אביב.





(0 מדרגים)

דירוג הגולשים:

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5