שיר להשמעה: אבטיפוס חוזרים להקליט לראשונה מאז הפירוק

יום ראשון 21 באוגוסט 2011 07:15 מאת: עכבר העיר אונליין

לקראת ספרו החדש של חבר הלהקה אמיר בן דוד, התאחדה אבטיפוס, לראשונה מזה 14 שנה להקליט את שיר הנושא - "פלאפל אוסלו"


שיר נושא לספר חדש

(עטיפת הסינגל החדש)

פרסומת
להקת אבטיפוס מתקמבקת לשיר אחד, לראשונה מאז 97'. השיר "פלאפל אוסלו" לקוח מתוך ספרו השני של חבר הלהקה אמיר בן דוד באותו השם.  ההרכב שפעל בין השנים 90-97, הוציא שני אלבומים בלבד "מה החזאי מבין" ו"איך עושים מים". הםזכו להצלחה גדולה באלבומם הראשון בזכות הלהיטים "בוקר טוב עולם", "מועקה", תשאירי לי מקום לחבק אותך" ועוד. לאחר פירוקה  פנו חבריה אייל שכטר ושרון הולצמן לקריירות סולו, אמיר בן דוד פנה לעולם העיתונות. בעברו היה עורך מגזין טיים אאוט בתל אביב וכיום הוא ממשיך לכתוב שם טור שבועי. ב-2009 הוציא את ספרו הראשון "על גג העולם".

גיבורו של הספר "פלאפל אוסלו" נולד למשפחת מוכרי פלאפל בטבריה, זמן קצר אחרי שג'ון לנון נרצח בניו יורק. אביו, מעריץ מושבע של הביטלס, מחליט שנשמתו של האמן הנערץ עליו התגלגלה אל בנו וקורא לו לנון. רבנים ובני משפחה מזהירים את האב שהשם הזה ימיט על המשפחה אסון. והנבואה מתגשמת כעבור שנים. באוסלו הרחוקה.

אבטיפוס - פלאפל אוסלו:


הלהקה התאחדה עד כה פעמיים: בינואר 2005, במופע חגיגי לרגל צאת האלבום השני של הולצמן (שלא לקח חלק באיחוד הנוכחי). בינואר 2006 התאחדה הלהקה פעם נוספת להופעת מחווה בשם "החברים של אלכס", לזכרו של חברם אלכס צ'רקיס שמת ממחלת הסרטן. את השיר החדש הפיק יהודה עדר, שהפיק גם את אלבומם הראשון. כרגע לא צפויים לצאת שירים חדשים נוספים.
תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(1 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5