שוברי קופות: "הדיבוק" של מתיסיהו בראש

יום ראשון 02 בספטמבר 2012 15:34 מאת: עכבר העיר

סרט האימה של אולפני ליונגייטס הפתיע לטובה עם כ-20 מיליון דולר. "חסרי חוק" עם שיה לה-באף וטום הארדי בפתיחה חלשה מהצפוי, והדוקו שכותש את אובמה עוקף את מייקל מור


מגרש שדים. מתיסיהו

(צילום רשמי: הדיבוק)

פרסומת

בעוד רוב האמריקאים בחרו לבלות את הלייבור דיי בבהייה בפוטבול בטלוויזיה או בגניבת קרני שמש אחרונות, אלא שכן הלכו לבתי הקולנוע נכנסו לאולם בו הוקרן הדיבוק, סרט אימה/זוועות בגרוש בכיכובם של ג'פרי דין מורגן, קירה סדג'וויק וזמר הרגאיי היחיד שמסלסל פאות במקום ראסטות, מתיסיהו.  "הדיבוק" צפוי להכניס לאולפני ליונגייטס כ-20 מיליון דולר, ולהפוך לאימתון הראשון שמוביל את רשימת שוברי הקופות בסוף השבוע בו חל יום הלייבור מאז 2009, אז עשה זאת הסרט "The Final Destination".

» הדיבוק - כל הפרטים ומועדי הקרנה

סרט מצופה הרבה יותר שהגיע בסוף השבוע האחרון לבתי הקולנוע הוא חסרי חוק של ג'ון הילקוט, בכיכובם של טום הארדי, שיה לה-באף וג'סיקה צ'סטיין, שאמור להגיע לבתי הקולנוע בישראל במהלך החורף הקרוב. בניגוד ל"הדיבוק" שהפתיע לטובה, הדרמה ההיסטורית על תקופת היובש בארצות הברית איכזבה בקופות, עם הכנסות של כ-12.5 מיליון דולר בלבד בתום שישה ימים ראשונים על המסכים. חדשות רעות להארווי ויינשטיין, הנחשב למפיץ עם חוש מפותח במיוחד לסרטים עתירי רווחים.  במקומות השלישי הרביעי מתייצבים בלתי נשכחים 2 שגרפו סך הכל כ-66 מיליון דולר בתום שלושה שבועות על אקרני ארצות הברית, וזהות גנובה, שיגיע לישראל ב-13בספטמבר כשבאמתחתו כ-96 מיליון דולר בתום חודש הקרנות בארה"ב. את החמישייה הפותחת סוגר סרט האנימציה פראנורמן, שהקרנת הבכורה שלו בישראל תיערך בסוכות, במסגרת פסטיבל אייקון. הסרט המונפש הכניס כ-38 מיליון דולר בתום שלושה שבועות של הקרנות.

בעוד כל אחד מחמשת הסרטים הללו מוקרן בכ-3,000 אולמות, סרט שהגיע לכותרות אחרי שהפצתו עלתה בשבוע שעבר  ל-1,750 אולמות (בחודש וחצי שלפני כן הוא הוקרן בהפצה מוגבלת) הוא "2016: Obama's America". סרט הדוקו האנטי-דמוקרטי שמטרתו למנוע את בחירתו של ברק אובמה לקדנציה שנייה כנשיא ארצות הברית הכניס כ-7.2 מיליון דולר בסוף השבוע הנוכחי, וכ-20 מיליון דולר סך הכל. לכשיעבור סופית את רף ה-20 מיליון, הרפובליקנים יוכלו לטפוח זה על שכמו של זה ולהרים כוס בירה לחיי אולפני רוקי מאונטיינס, שעקפו את "קפיטזליזם: סיפור אהבה" של מייקל מור והציבו את סרטם במקום החמישי ברשימת סרטי הדוקו הפוליטיים המכניסים.

הדיבוק - טריילר:


 


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(0 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5