מבחן טעימה: עוגות הדבש הכי טובות לראש השנה

יום שישי 12 בספטמבר 2014 08:02 מאת: עכבר העיר

דבש עם ריקוטה ופירורים פריכים, עוגה רוסית מסורתית, ומחווה חמאתית לפיננסייר. לקראת ראש השנה טעמנו, בדקנו, השוונו ובחרנו את עוגות הדבש הטובות ביותר בארץ


ותודה על הגיוון. פיננסייר דבש של בית לחם

(צילום: אורן שלו)

פרסומת

נאמר זאת כך יונית, עברו עלינו שבועות לא פשוטים. אחרי המלחמה בקיץ הגיע המאבק הקשה באמת - מבחן טעימות עוגות הדבש. המנהג המסורתי הזה מחלק את עם ישראל לשניים: כאלה שלא אוהבים דבש, אבל אוכלים כי חג, וכאלה שלא אוהבים עוגות דבש ומתכננים לחנוק איתן אנשים ביום כיפור המתקרב. מערכת עכבר העיר שייכת, כמובן, לקבוצת יוצאי הדופן - אנשים שלא אוהבים עוגות דבש אבל משלמים להם כדי לטעום אותן. אז עם כפית ביד ורקוויאם בלב יצאנו למשימה, ובחרנו את הטובות, המעולות ואת אלה שלא כדאי לפתוח איתן את השנה.

» ראש השנה 2014 
»
שנה חדשה בהשראה איטלקית
» שנה חדשה ברוח ויאטנמית
» איפה קונים אוכל מוכן לראש השנה?
» מתכונים לראש השנה - מנות בשריות
» מתכונים לראש השנה - מנות עם דגים
» קינוחים לראש השנה 
» מתכונים לעוגות דבש 

ציון סופי: 10 - עוגת ריז'יק של בייקריהתעלפות המונית נרשמה במערכת עת נפתחה האריזה האלגנטית, ונחשפה העוגה מרובת השכבות של הבייקרי. בתוך הקופסה היפה שכנה לה כמלכה עוגת ריז'יק רוסית מסורתית, מצופה בשכבה קרמית, ומופרדת בשכבות שחומות ופריכות מבצק פריך ודבש. אם זה לא מספיק יש גם שכבת שמנת חמוצה ונילית ואוורירית. בהתאמה מוחלטת למראה המלכותי, גם הטעם היה מנצח: המילוי הלבן היה מעודן במתיקותו וקליל במרקמו, ושכבות הבצק, על אף פריכותן, היו לחות ומענגות. כל הסופרלטיבים האלה הופכים את העוגה הזאת ליצירה מענגת בעלת טעמים עמוקים. בקיצור, הקינוח המושלם לראש השנה.

מחיר: 65 שקלים

בייקרי - לרשימת הסניפים המלאה

#alt

מפוארת, מרשימה וטעימה מאוד. עוגה של הבייקרי (צילום: יח"צ)

ציון סופי: 9.5 - עוגת דבש, ריקוטה ופירורי שטורוייזל של ביסקוטימי שנרתע מעוגות הדבש המסורתיות, ומרגיש (בצדק) בפוטנציאל חנק מסוכן, יתאהב ברגע בעוגת הפבסדו-דבש המענגת הזאת. בתחתית נמצאת שכבת ריקוטה נימוחה, מתקתקה וממכרת, מעליה, שכבה דקה של עוגת דבש עסיסית ומתוקה במידה, בשכבה השלישית קוביות תפוח קטנות ספוגות עסיס וקרמליות, ובשביל הגראנד פינאלה פירורים פריכים שמעניקים עניין קראנצ'י נחמד בכל ביס. עבורנו מדובר בסיפור אהבה שמחזיר לעוגת הדבש את הכבוד האבוד.

מחיר: 44 שקלים לתבנית אינגליש קייק

ביסקוטי - הירקון 67, בני ברק

#alt
סיפור אהבה שמחזיר לעוגת הדבש את הכבוד האבוד (צילום: בועז לביא)

ציון סופי: 9 - עוגת דבש, פיננסייר ותפוחים של בית לחםאחרי לא מעט עוגות דבש דחוסות שנחתו אצלנו במערכת, היצירה של בית לחם הייתה הפתעה משמחת. צרפתית למשעי במראה, הציצה אלינו עוגת הדבש האלטרנטיבית מהקופסה. טעימה ראשונה העלתה התלבטות: מצד אחד מדובר בעוגה מצוינת, עתירת טעמי מרציפן ושמאופיינת במרקם גרגרי שעושה נעים ומעניים בכל ביס. גם המתיקות הייתה מאוזנת, וטעמי תפוח עדינים התפזרו בפה היטב. מצד שני, דבש בכלל לא הורגש כאן, לא בריח ולא בטעם. מצד שלישי, באמת מדובר בעוגה מעולה, וטעמי התפוח עושים את העבודה בכל הנוגע לשיוך לראש השנה.

מחיר: 46 שקלים ל- 460 גרם

בית לחם - אחד העם 29, תל אביב

#alt
תודה על חווית לעיסה נעימה. עוגת פיננסייר ותפוחים (צילום: אורן שלו)

ציון סופי: 8.5 - עוגת דבש, בירה שחורה ואגוזי מלך של דלאל


העוגה הצנועה למראה עשתה לכל חברי המערכת נעים בגוף. קודם כל כי הגיעה חמימה וטרייה, אחר כך בגלל תוספת הבירה שנתנה מרירות קלה (אבל בקטע טוב), ובסוף בזכות ניחוחות הדבש, שלא סחפו את הפה למחוזות קרמליים שרופים כמו הרבה עוגות אחרות שבאו אל פינו. המרקם היה אוורירי ונעים מאוד, ושכבה עבה של אגוזי מלך טריים וקלויים ששובצו לכל אורך העוגה התפצחו בפה בנעימים, כך שכל ביס היה קצת שונה. הדבר הטוב ביותר בעוגה הזאת הוא שגם סרבני הדבש העקביים ביותר היו נותנים לה צ'אנס.

מחיר: 42 שקלים לאינגליש קייק

דלאל הקונדיטוריה - כל ישראל חברים 7, תל אביב

#alt
הבירה היא חלק מהעסקה. עוגה של דלאל (צילום: דבורה אורבך)

ציון סופי: 8 - עוגת דבש סבתא של לחמיםבמקרה של העוגה ששלחה מאפיית לחמים, שררה בקרב הטועמים הסכמה: מדובר פחות בעוגת דבש ויותר בעוגת תפוזים-וניל עם רמזי דבש משניים. לא שזה רע, כי המרקם מושלם, אוורירי ורטוב במידה, המתיקות מתונה, קוביות התפוחים הקטנות והעסיסיות עושות פלאים בפה, והטעם נהדר. רק שלא בטוח שהיינו בחורים בה כעוגת דבש מסורתית. מה שכן בטוח הוא שמדובר בעוגת קונצנזוס, שגם הדודות המסורתיות וגם הילדים יאמצו בשמחה.

מחיר: 45 שקלים

לחמים - לרשימת הסניפים המלאה


עוגת קונצנזוס לכל המשפחה, ובצדק. עוגה של לחמים (צילום: דניאל לילה)

ציון סופי: 8 - עוגת דבש וריקוטה של טאטי


במבט ראשון חששנו שמדובר בעוגת חנק מצויה. שום דבר בחזות המלבנית השחומה לא הסגיר שלפנינו מלכה אוורירית, תפוזית וגבינתית, שמספקת הפוגה רעננה מעוגות הדבש הדחוסות. המרקם אוורירי, הטעם מתוק במידה: דבשי אך לא משתלט, והסוכר הגבישי המפוזר למעלה נותן קראנץ' נעים ומוסיף מתיקות כיפית לכל ביס. בסיס העוגה מגובה בריקוטה ובטעמים תפוזיים עדינים, שמוציאים את טעמי הדבש מהקשרם אל עבר מחוזות גבינתיים מעודנים, וגם הסירופ שעוטף אותה ברוך, עדין ודביק בדיוק במידה הנכונה. במילה אחת, הצלחה.

מחיר: 47 שקלים לאינגליש קייק, 52 שקלים לעוגה עגולה

טאטי - דרך השלום 53, גבעתיים


אל תסתכלו בעוגה, תטעמו אותה. עוגה של טאטי (צילום: דניאל לילה)

ציון סופי: 7.5 - עוגת דבש ותמרים של שמו


מלך הקונדיטוריה מיקי שמו החליט לפנק אותנו בעוגה שסובלת מתסמונת "מכוערת אבל עם לב טוב". מבחינה ויזואלית העוגה יצרה רושם מאכזב, חיוור, עם יותר מדי שקדים בציפוי. אבל עמוק בפנים התגלה לנו מרקם עדין ואוורירי, שקיבל חיזוק חיובי מחתיכות תמרים, שהוסיפו עניין וטעם. למרות הנטייה של עוגות שכאלה להיות מתוקות מדי (במיוחד עם תוספת תמרים), על החך התקבל טעם מעודן, שניצל בקלות ממלכודת המרירות של עוגות דבש.

מחיר: 38 שקלים לתבנית אינגליש קייק

קונדיטוריה שמו - לרשימת הסניפים המלאה

#alt
לפחות יש לה לב טוב. עוגה של מיקי שמו (צילום: דניאל לילה)

ציון סופי: 7.5 - עוגת דבש אגוזי לוז של נומילי


פייר, בהתחלה פקפקנו בכל החיבור הביזארי של דבש ואגוזי לוז. על פי מראה העיניים בלבד נראה היה ששברי האגוזים השחומים מהווים קישוט דקורטיבי לעוגת הדבש ותו לא. מזל שטעמנו. כך גילינו שהשידוך, לפחות בכל הקשור לטעם, עובד לא רע בכלל. הארומה המעושנת של האגוזים הקלויים הרגיעה את מתיקות הדבש, והפכה כל ביס להרפתקה משמחת. לצד הטעם האגוזי העדין הורגש רמז תבלין ציפורן אפעס שתלטני. המרקם היה נימוח ולח בדיוק במידה הרצויה, אך משהו במרקם הדחוס הזכיר בצק שלא נאפה עד סופו, ופגע באווריריות העוגה.

מחיר: 45 שקלים לתבנית אינגליש קייק

נומילי - סוקולוב 3, כפר סבא

#alt
דבש ואגוזי לוז, מי היה מאמין? עוגה של נומילי (צילום: פיטר גוס)

ציון סופי: 7 - עוגת תפוחים בדבש מבושל של בראוןהיישר ממגדלי היפים והאמיצים הגיעה למערכת עוגה חמאתית, רכה ועשירה, ששובצה בתפוחים מצויינים, ובעלת טעם דבשי סולידי. מצד אחד הרגשנו שזוהי וריאציה נחמדה לעוגה המוכרת, שכמו שאבא אומר - גם נראית לא רע בכלל. מצד שני הבצק היה רטוב מדי, וסבל מגרגריות יתר של שקדים. ואם היינו אוהבים גרגירי שקדים, היינו קונים מרציפן - רק אומרים.

בראון - ניסים אלוני 10, מתחם G צמרת, תל אביב

#alt
גרגירים לעשירים. עוגה של בראון (צילום: שי בן אפרים)

ציון סופי: 7 - עוגת דבש, לימונים ואגסים של ממבוצנועה, שחומה ומינימליסטית במראה, הצליחה עוגת הדבש האוורירית והמענגת הזו, להפתיע לחיוב את חברי המערכת, שראו וטעמו בשלב זה קרוב ל-30 עוגות. התיבול היה עדין ולא זעק מעודף ציפורן, המרקם מרווח והסירופ הלימוני שהרטיב את הבצק היה נעים מאוד ולא משתלט. רק פרוסות אגסים שנטבלו ללא הכרה בקינמון אגרסיבי, הצליחו לחרב מעט את ההצלחה, וגרמו ללשון להכריז פעם נוספת: בבקשה לא להגזים כל כך עם התבלין הזה. בסך הכל, ביג לייק.

מחיר: 38 שקלים לתבנית אינגליש קייק מוקטנת

ממבו - שדרות התמר 1, יקנעם עלית


לימון מוסיף המון, קינמון מוביל לשיגרון. עוגה של ממבו (צילום: אגמדיה)

ציון סופי: 6.5 עוגת דבש ביתית של ינאי'ס


אם היינו יודעים לאפות, ואם היה לנו תנור ודבש בבית - כנראה שזאת העוגה שהיינו מכינים. המראה המרושל שלה לא הסגיר את עדינותה המלבבת. כך ניצחה הקטנה הזאת הרבה אחיות מפורסמות, שהגיעו מקונדיטוריות מפונפנות. בזכות מרקם מענג ולא דחוס, מתיקות מדויקת ורמזים לדובשנית קרמלית ונעימה. אם היינו יודעים להכין קפה ראוי, כנראה שהיינו משדכים לו את הבובה הזאת.

מחיר: 35 שקלים לתבנית אינגליש קייק

ינאי'ס - מיכאל 36, כפר ביאליק


ביתית, ביתית, אבל שובבה.  עוגת דבש ביתית של ינאי'ס (צילום: בר ינאי)


ציון סופי: 6.5 - עוגת דבש ושקדים של ארקפה


תכלס, היינו די מרוצים מהמשלוח של ארקפה. מרשת שכזאת בדרך כלל יש ציפיות נמוכות, אבל עם יד על הלב - היה טעים. העוגה שהגיעה הייתה מתובלת, טעימה, רכה והשקדים למעלה (פרוסים ושלמים) הוסיפו טוויסט-קראנצ'י נהדר. ואם זה לא מספיק, בקרקעית נחו להם תפוחים ואגוזים ששמחו את הביס. אמ-מה, אם לא היו אומרים לנו לא היינו יודעים שמדובר בעוגת דבש.

מחיר: 45 שקלים

רשת ארקפה - לרשימת הסניפים המלאה


דרוש דבש בעוגת הדבש. עוגה של ארקפה (צילום: אנטולי מיכאלו) 

ציון סופי: 6 - עוגת דבש, אגסים ושטרוייזל של רולדין


גם ברולדין הבינו שהדרך הכי טובה להכין עוגת דבש היא להכין עוגה אחרת לגמרי. בעיקר אהבנו את המתיקות המתונה, שהתפזרה היטב בחך הודות לשימוש מושכל בסוכר חום. מלמטה הרטיבו את העוגה אגסים מבושלים ועסיסיים, ומתחת ריחף לו שטרוייזל, שהתפצח בפה. אז למה אנחנו מתלוננים? נכון, התבלינים. כם כזה הרכב מנצח לא ברור למה היו צריכים ברולדין להתקיף את הבלילה בכל כך הרבה תבלינים.

מחיר: 36.90 שקלים לתבנית אינגליש קייק

רולדין - לרשימת הסניפים המלאה

#alt
ותודה לפירורים שהביאנו עד הלום. עוגה של רולדין (צילום: רונן מנגן)

ציון סופי: 6 - עוגת דבש בחושה קלאסית של מתוקה רומסרוויס


אחרי כמות נאה ואף מוגזמת של עוגות דבש שישבו לנו בקיבה, בקושי נותר בנו כוח ובלוטות מתפקדות לטעימה הנוספת. אבל שליחות היא שליחות, וכמי שחוו לא מעט משימות קולינריות הרות גורל, הכשרנו את עצמנו למשימה. תכלס, היה שווה. על אף שלא היה מדובר בעוגה מפוארת, משולשת שכבות או מרשימה בעיצובה, אלא רק כזאת שמעוטרת בשכבת אייסינג לבנה - הטעם היה מוצלח, התיבול מאופק ולא נושך את בלוטות הטעם במיני ציפורן-מוסקט-קינמון, והמרקם אוורירי ולח. סך הכל, עוגה קלאסית, שבזכות מרקמה הבחוש הנעים וטעמה העדין, משפחתית שתהווה קונצנזוס גם בקרב סולדי עוגות הדבש.

מחיר: 42 שקלים

מתוקה - לרשימת הסניפים#alt
עם קלאסיקה לא מתווכחים. עוגה של מתוקה (צילום: שרית גופן)

» 
לכל אירועי ראש השנה 2014
» מתכונים לראש השנה
» מתכונים טבעוניים לראש השנה

ציון סופי: 5.5 - עוגת דבש עגולה בזיגוג מתוק של פטיט פוד


אחרי שחשבנו שכבר ראינו הכל, ובהכל אנחנו מתכוונים ל-כל השילובים האפשריים עם דבש - הגיעה העוגה של פטיט פוד. על מרקם אוורירי וטעמי דבש מעודנים, נח לו בשלווה צפוי שמנתי חמצמץ שמוקף בשבבי קוקוס קלוי. נכון, זה נשמע מוזר, אבל הבחירה הזאת הוסיפה קונטרה נחמדה ורעננה לדבש, וקראנץ' משמח כללי.

מחיר: 52 שקלים לעוגה בקוטר 24 ס"מ

פטיט - ידידיה פרנקל 70, תל אביב

#alt
קונטרה חמצמצה מפתיעה. עוגה של פטיפ פוד (צילום: שרית גופן)

ציון סופי: 5 - עוגה טבעונית על בסיס סילאן של סידס


נכון, חיים כהן לימד אותנו ב"מאסטר שף" שטעם הוא גם מרקם, אבל במקרה של העוגה של סידס, גילינו חיץ מדאיג. מצד אחד מרקם שהצליח להיות בו זמנית דחוס, גומי ויבש. מצד שני אחלה טעם, מתובל במידה ולא מתוק מדי. קצת יותר אווריריות היתה עושה את ההבדל. כמו כן חבל שהשקדים למעלה לא קלויים.

מחיר: 35 שקלים

סידס - קינג ג'ורג' 97, תל אביב

#alt
קצת יותר עסיסיות בבקשה. עוגה של סידס (צילום באדיבות המקום)

ציון סופי: 4.5 - עוגת דבש ביתית של שרון & רנה


האנלוגיה המוצלחת ביותר לעוגה של שרון & רנה היא "דראג קווין": היא יפה, היא משעשעת, היא צבעונית והיא מתוקה - אבל היא כל כולה יותר מדי. מדובר בעוגה בחושה, שעליה נמשך ציפוי שלא התקשה כראוי. התוצאה הייתה מרקם רטבובי ומשומן, שנתקע כמו גבישים בשיניים. וכן, זה גם מתוק, מתוק מדי. כך, שאר הפצ'קריי ששכבו להם למעלה - להלן תפוחים מזוגגים וסוכריות זהב - הרסו גם את הטעם וגם את המראה. מי ידע שעוגות דבש הן כל כך דרמטיות?

מחיר - 36.5 שקלים

שרון & רנה - המלאכה 4, ראש העין


לא צריך קישוטים. עוגת דבש ביתית של שרון & רנה (צילום: באדיבות המקום)

ציון סופי: 4 עוגת שמרים ותפוח בדבש של מובינג בייקרי


נפתח במחמאה: השילוב בין דבש לשמרים הוא הברקה, ואנחנו מתפלאים שלא יותר קונדיטוריות אימצו אותו. אבל, כמו שצדי צרפתי אומר, כל האירוע היה "ליד". הבצק אמנם היה אוורירי, והכאילו-תפוחים היו סבבה לגמרי, אבל העוגה לא הייתה אפויה עד תום, ובפה נשאר טעם לוואי לא ברור. מצד שני אולי זה היה הטעם של הדבש. כמו כן, כמות הצימוקים לא הייתה מביישת צימעס, מה שקצת האפיל על הכל.

מחיר: 44 שקלים לתבנית אינגליש קייק

מובינג בייקרי - ירמיהו 25, תל אביב

#alt
כוונות טובות. שמרים דבש של מובינג בייקרי (צילום: בועז לביא)

ציון סופי: 3.5 - עוגת דבש עם שבבי שקדים של חטאים מתוקים


אם עוגות דבש בדרך כלל לוקות בחזית מבאסת ובטעם מפתיע לטובה, המוצר של "חטאים מתוקים" הדגים יחסים הפוכים. הצבע היה בהיר ומזמין, השקדים נראו מבטיחים, ורצינו לצלול פנימה כמו לוויתן באוקיינוס. אבל אז התחלנו לאכול, והאוקיינוס נראה כמו תהום מאיימת. תוספת השקדים התגלתה כמפגן ויזואלי ותו לא, והמרקם, לח וחביב ככל שיהיה, לא הציל את העוגה ממחוזות הבנאליות. חלקנו נרדמנו תוך כדי אכילה.

מחיר: 30 שקלים לתבנית אינגליש קייק

חטאים מתוקים - החר"ש 8 , רמת השרון

#alt
מתעתעת. עוגה של חטאים מתוקים (צילום: יח"צ)

ציון סופי: 3 - עוגת דבש עם תפוחים מקורמלים בציפוי רימון של לחם ייןאפקט הוואו הגיע עד למרחקים: על עוגה גבוהה ותפוחה ניצבה לה סמוקה שכבה אימתנית של גרעיני רימון שכיסו כל חלקת עוגה טובה. עת בהינו בכל האדום הזה, נענו בין תחושת הפתעה לתחושת "מישהו כאן הפריז". ואם בתחושת הגזמה עסקינן, זה הזמן לדבר על העוגה המאוד מאוד גבוהה ויבשה במרקמה, שהצליחה לאתגר גם את חובבי עוגות הדבש האדוקים ביותר. לו היה טעם או מרקם כלשהו מפריד בין המרקם הספוגי היבש ויוצר איזה עניין, היה על מה לדבר, אבל עם מצבה המחניק הנוכחי, קשה היה להתמודד. גם גרעיני הרימון לא הצליחו ללחח את העסק, והתוצר הכולל היה מעט שרוף בטעמו והרבה הרבה יבש.

מחיר: 69 שקלים

לחם יין - דרך החורש 4, יהוד

#alt
מישהו קצת נסחף עם הרימון. עוגה של לחם יין (צילום: בועז לביא)

ציון סופי: 2.5 - קוגלהוף דבש של BUY THE WAYלפעמים, כשאף אחד לא מסתכל, אנחנו מכבים את האור - ואומרים את המילה "קוגלהוף" הרבה פעמים ומהר. כל כך מרשימה העוגה הזאת, עד שלא היה לנו ספק שהיא גם תהיה הצלחה קולינרית. חשבנו, וטעינו. באריזה המרשימה נמצאה עוגה עם עם שרוף לחלוטין, מרקם יבש ודחיסות כל כך עוצמתית, עד כי מקצת הרוק שנותר לנו בפה, נשאב מדי פנימה וליחח את העוגה. לא הנאה גדולה.

מחיר: 48 שקלים לעוגת קוגלהוף

BUY THE WAY - לרשימת הסניפים

#alt
לפחות יש לה שם טוב. קוגלהוף BY THE WAY (צילום: שי בן אפריים)

ציון סופי: 2.5 - עוגת דבש קלאסית של לחם ארז


אם העוגה של לחם ארז הייתה יכולה היתה לדבר, הדבר הראשון שהיתה מבקשת היא כוס מים. קשה לתאר את תחושת היובש שמתפשטת בפה עת מכניסים ביס ראשון. בביס שני מתחילה תחושת מחנק, והשלישי מעלה תהיות באשר לשיקול הדעת שהפעיל הקונדיטור, עת בחר לאפות את העוגה היבשה ביקום.

מחיר: 39 שקלים לתבנית אינגליש קייק

לחם ארז - לרשימת הסניפים המלאה

#alt
מים בבקשה, מים. עוגת דבש של לחם ארז (צילום: דן פרץ)

ציון סופי: 2.5 - עוגת מדוביק של אוטמזגין


גם שונאי עוגות הדבש המוצהרים, נמסו מהמראה המשובב שהזכיר זמנים טובים יותר, בהם בלסנו עוגות גבינה פירורים למכביר. אבל ראש השנה הוא לא שבועות, ועוגת גבינה אינה עוגת דבש. מה קרה, אתם שואלים? היה לא טעים, רכרוכי, דייסתי ואולטרה-מתוק גם עבור אוהבי ריבת החלב. אה, כן, וגם היו הרבה יותר מדי פירורים, שהתפשטו לנו בפה והתגבשו לכדי עיסה דביקה ומאיימת. אגוזי המלך היו אמורים לתת יד, אבל דרסו את הטעם כולו, והקרם שצורף גרם לנו להיזכר במרגרינה, ולא מהסיבות הנכונות.

מחיר: 85 שקלים לפס, 130 שקלים לעוגה בקוטר 18

דודו אוטמזגין - לרשימת הסניפים

#alt
זכרונות מימי המרגרינה. עוגה של אוטמזגין (צילום: יח"צ)

ציון סופי: 2 - עוגת צ'אי וסילאן טבעונית של משק ברזילי


כשצועקים לנו בפנים "בריאות", אנחנו בדרך כלל קצת מפחדים. כשמוסיפים לכל זה את המפרט הטכני הכולל קמח מלא אורגני, פשתן, סילאן, אגוזים, שמן קוקוס, סוכר קנים, אנחנו הופכים חשדניים אפילו יותר. אחרי הכל, צריך גם ליהנות בחיים. להפתעתנו, הטעם היה לא רע והסילאן החליף נאמנה את הדבש בלי להשאיר טעמי לוואי. הבעיה הייתה המרקם הקשה לעיכול באשמת זרעי הפשתן שהפכו כל ביס למלאכה ארוכה ומייגעת של לעיסה גרגרית. ואם זה לא מספיק מטריד, מיד אחרי שזרעי הפשתן נלעסים ונפתחים, התפשט בפה טעם מר שהופך בהדרגה לשמנוני.

מחיר: 38 שקלים

משק ברזילי - אחד העם 6, נווה צדק, תל אביב

#alt
הכל בגלל הפשתן. עוגת צ'אי וסילאן טבעונית של משק ברזילי (צילום: דניאל לילה)

ציון סופי: 2 - עוגת דבש של קופיקס


מכירים את המשפט "אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה?", אז הוא נכון. למרבה הצער רשת קופיקס החליטה שהיא גם צריכה להוכיח אותו. תבנית אינגליש קייק קטנה מהממוצע (220 גרם), עטפה עוגה תמימה, שנדמתה לכל עוגת דבש אחרת. או-אז לקחנו את הביס הראשון, וגילינו עיסה צמיגית, טעמי התבלינים המשונים לא באים טוב, ואחריהם מגיעה הסיומת המלוחה-שרופה. אז המחיר סמלי, אבל גם הטעם.

מחיר: 5 שקלים לתבנית אינגליש קייק קטנה

קופיקס - לרשימת הסניפים

#alt
חמסה חמסה חמסה. עוגה של קופיקס (צילום: יח"צ)

ציון סופי: 1.5 - עוגת יערת דבש של טיב טעם


נכון, לא היינו צריכים לצפות להרבה. בטיב טעם אולי מבינים בנקניקים ובניקול ראידמן, אבל קונדיטוריה זה לא בדיוק הצד החזק של רשת הסופר-מרקטים. עוגת הדבש שלהם הייתה רטובה מדי, וסבלה מטעם חזקה של דובשניות. השילוב היכה בבלוטות הטעם שלנו במלוא העוצמה, עד שהרגשנו מחוללים. אם זה הכיוון, כבר עדיף לאכול דובשניות אמיתיות.

מחיר:
34.90 שקלים לתבנית אינגליש קייק


כבר עדיף דובשניות. טיב טעם (צילום: אסף לוי)

ציון סופי: 1 - עוגת דבש ותבלינים של קפה גרגמכירים את זה שאין הרבה כסף לאוכל טרי, אז מפוצצים אותו בתבלינים יבשים? אז עכשיו תדמיינו את זה בעוגה. החבר'ה של גרג אולי מלאים בכוונות טובות, אבל העוגה שלהם מלאה בטעמים לא נכונים. כך גילינו עוגה דחוסה ויבשה, שהתואר "חנק" יהיה מחמאה עבורה. היא הייתה קמחית, עם ארומה שרופה ומרירה, והתבלינים - אבוי! התבלינים! לסיכום, אם מטבע השוקולד שעל העוגה הוא הדבר הטעים ביותר בה, אנחנו בצרות.  


בחייכם. קפה גרג (צילום: אסף לוי)

» קינוחים לראש השנה 
» מתכונים לעוגות דבש 
» 
ראש השנה 2014 


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(16 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17/09/2014 19:37:25

  • 17/09/2014 11:38:47