פורים 2015: איפה מבלים בתל אביב?

יום ראשון 01 במרץ 2015 10:02 מאת: עכבר העיר

מסיבת רחוב, מופע קונג פו, סדנאות קולנוע, מופעי אקרובטיקה אווירית, הצגות חינמיות ועוד שלל אירועי פורים בתל אביב שיבדחו אתכם בחג הקרוב


קרנבל בנמל

(צילום: יח"צ)

פרסומת

אוזני המן כבר קניתם? תחפושות לילדים כבר הכנתם? עכשיו רק נשאר לבחור איפה תחגגו את פורים. כמדי שנה, תל אביב מצטרפת לחגיגות ומציעה שלל אירועים ופעילויות. בתפריט: מסיבת רחוב בכיכר המדינה, סיורים והצגות כל המשפחה במתחם ביאליק, מופע קונג פו בסוזן דלל, סדנות קולנוע לילדים בסינמטק, אקרובטיקה אווירית בנמל ועוד.

» פורים 2015 - המדריך המלא
» איפה מבלים עם הילדים בחג?
»
מתכונים לאוזני המן
» תחפושות לפורים - כל הכתבות
»
תחפושות בזול - כל הפרטים
»
תחפושות קלות להכנה

מסיבת רחוב פורימית


מסיבת הרחוב בכיכר המדינה חוזרת גם השנה. את הליין אפ יאיישו טובי התקליטנים, בהם: אלי ניסן, מיכל סר, אושרי כהן, ג'ניה טלסול, תומר מייזנר, אסטריקס, ואורח מיוחד מבריטניה: ג'ון דיגוויד. במקביל למסיבה, יוכלו הבליינים ליהנות מהרכבי רחוב מוזיקליים ומיריד המציע מגוון של פריטי אופנה ומוזיקה, עם דגש על תרבות רחוב, עיצוב אורבני, מוצרים אקולוגים או ממוחזרים.

איפה: כיכר המדינה
מתי: 6 במרץ בין השעות 17:00-12:00
כמה: ללא תשלום
מסיבת רחוב בתל אביב - לפרטים נוספים

חוגגים 100 שנה לשדרות ירושלים

ב-3 מרץ תצא לדרך העדלאידע השנייה של יפו ותפתח את אירועי חגיגות 100 שנה לשדרות ירושלים. התהלוכה תצא מבית ספר קריית חינוך יפו ברחוב חידושי הרי"ם 10, אל רחוב ציהתלי, ארליך, ושבטי ישראל. התהלוכה השנה עומדת בסימן קיימות ומחזור, כאשר המיצגים הגדולים ותחפושות הילדים הצועדים בתהלוכה עשויים מ-100% פסולת וחומרים בשימוש חוזר - קרטונים, בקבוקי פלסטיק, שאריות בדים ועוד.

איפה: שדרות ירושלים
מתי: יום שלישי ה-3 בשעה 10:00
כמה: ללא תשלום

קרנבל פורים באוויר

מגוון פעילויות ומופעים מרחיקי גובה במתחם הנמל ויריד המזרח. בין הפעילויות: מופע על טרפז בגובה 12 מטר, מופע הליכה על חבל, מופע ריקוד ואקרובטיקה באוויר, קפיצות בנג'י על מתקן מתנפח, מופע של דמויות ענק מעופפות באוויר, יריד משחקים, יצירת מסכות, מופעי תיאטרון רחוב עם דמויות ענק, עפיפונים צבעוניים ותהלוכה פורימית קרנבלית.

איפה: נמל תל אביב ויריד המזרח
מתי: 5 במרץ בין השעות 17:00-11:00
כמה: ללא תשלום
אירועי פורים בנמל - לפרטים נוספים


קרנבל בנמל. פורים 2015 בנמל תל אביב (צילום: יח"צ)

פורים לכל המשפחה במתחם ביאליק


בית ביאליק ובית העיר יפתחו את שעריהם במהלך החג ויארחו את המבקרים עם סיורים והצגות ילדים. בין הפעילויות שיתקיימו: סיור חוויתי בעקבות שירי הילדים של ביאליק, סיור בנושא תהלוכות עדלאידע ויצירת מסכה וניציאנית בהשראת שירי ביאליק. כמו כן, יעלו ההצגות "ספר השירים של ביאליק" (4 במרץ), "ביאליק - פרח חי" (5 במרץ) ו"אליעזר בן יהודה (7 במרץ).

איפה: מתחם בית ביאליק
מתי: 7-4 במרץ בין השעות 14:00-10:00, הצגות בשעה 11:00
כמה: הצגה בלבד - 35-30 שקלים; סיורים, הצגה וסדנה - 45-25 שקלים(הטבה למחזיקי דיגיתל - הורה מלווה אחד חינם)

פסטיבל ירון פורים


תיאטרון אורנה פורת מקיים זו השנה העשירית את פסטיבל ירון, במסגרתו יועלו 13 הצגות לכל המשפחה מבית היוצר של התיאטרון, כאשר שתיים מהן יועלו בבכורה ארצית - "גיבורה" ו"צוציקים".  פסטיבל ירון יתקיים באולמות שונים ברחבי תל אביב - מוזיאון תל אביב לאמנות, אודיטוריום סמולראש, מרכז דוהל, אולם רוזין ובית פרנפוקט.

איפה: ברחבי תל אביב
מתי: 6-4 במרץ בין השעות 10:00-17:00
כמה: 90-40 שקלים (הנחות למחזיקי כרטיסי דיגיתל)
פסטיבל ירון 2015 - לפרטים נוספים


יעלה בבכורה. ההצגה "גיבורה" בפסטיבל ירון 2015 (צילום: יוסי צבקר)

פורים במוזיאון ארץ ישראל


במהלך פורים יתעוררו בין תצוגות המוזיאון סיפורי אלף לילה ולילה והמבקרים יוכלו לפגוש את עליבאבא, אלאדין וסוחרי השווקים וגם להשתתף במזימות, משימות וחידות ששבו את לב המלך במשך לילות רבים. בנוסף, יתקיימו מופעים בפלניטריום וסדנאות יצירה.

איפה: מוזיאון ארץ ישראל
מתי: 7-4 במרץ החל מהשעה 10:30
כמה: 70 שקלים (למעט יום שישי)
פורים במוזיאון ארץ ישראל - לפרטים נוספים

פורים בשרונה


לכבוד פורים יתקיימו במתחם שרונה הרקדות למשפחות והצגות ילדים. כמו כן, יתקיימו סדנאות יצירה וניתן יהיה ליהנות מעמדות של איפור וקעקועים. באירוע המרכזי של פורים יתקיים קרנבל תחפושות ברזילאי צבעוני, עם דוכני תחפושות ורקדניות ברזילאיות.

איפה:
מתחם שרונה
מתי: 7-5 במרץ בין השעות 16:00-10:00; הצגות בשעות 11:00 ו-13:00; קרנבל ב-5.3, מ-20:00.
כמה: ללא תשלום (למעט סדנאות יצירה, איפור וקעקועים)

אדרבא 2015

מיומנה חוזרת עם המופע לילדים "אדרבא 2015" - מופע מוזיקלי, תיאטרלי והומוריסטי המשלב בתוכו את הייחודיות של הלהקה בהגשה מיוחדת ומותאמת לכל המשפחה. באדרבא מסירים את הגבולות בין המופיעים על הבמה לבין היושבים בקהל. הילדים מופעלים במהלך המופע, ומוזמנים ליצור ולהפוך לחלק מהחוויה התוססת. כתוצאה מכך, כל מופע שונה ולכל מופע יש את הייחודיות שלו.

איפה: בית החייל
מתי: 7 במרץ בשעות 10:00, 12:30 ו-15:20
אדרבא 2015 - לפרטים נוספים


מיומנה לקטנטנים. "אדרבא 2015" (צילום: רן בירן)

פורים במוזיאון תל אביב לאמנות


במוזיאון תל אביב יוכלו הילדים לצאת להרפתקת ציור בעקבות יצירות מופת של אמנים יהודים, במסגרתה יסופר סיפורו האישי של כל אחד מהילדים היוצרים. כמו כן, תתקיים סדנת יצירה של כובעים ייחודיים בטכניקה המשלבת רדי מייד, וסדנת מכבש דפוס וגלופות בהשראת מסיכות ביצירות אמנות.

איפה: מוזיאון תל אביב לאמנות
מתי: 4 במרץ בין השעות 13:00:10:00
כמה: 70 שקלים לסדנה
פורים במוזיאון תל אביב - לפרטים נוספים


פורים 2015 במוזיאון תל אביב לאמנות (צילום: יח"צ)

פורים במוזיאון נחום גוטמן


מוזיאון גוטמן לאמנות מזמין את כל המשפחה לשעת אגדה חווייתית שתיקח את המשתתפים אל מחוזות ונציה הצבעונית ואל הקרנבל בהשראת "קומדיה דל ארטה" ואמנות האימפרוביזציה, כולל סדנת יצירה באווירת קרנבל. כמו כן, יתקיימו סדנאות של יצירת מסכות בהשראת התערוכה "מעשה בגמד, ענק ונסיכה".

איפה: מוזיאון נחום גוטמן
מתי: 7-4 במרץ בשעה 11:00
כמה: 50-48 שקלים לילד
פורים במוזיאון נחום גוטמן - לפרטים נוספים

קונג פו דאנס בסוזן דלל


גם השנה יציינו במרכז סוזן דלל את השנה הסינית החדשה. השנה יקבלו המשתתפים את שנת הכבש עם המופע "קונג פו דאנס" של להקת GATEWAY - יצירה עכשווית בליווי מוזיקלי והקרנות מחיי הלוחמים/אמנים, המשלבת לראשונה את אמנות הקונג פו והריקוד בביצוע 11 לוחמים.

איפה: מרכז סוזן דלל
מתי: 7-4 במרץ
כמה: 1+1 למחזיקי דיגיתל
קונג פו דאנס - לפרטים נוספים


יצירה אנרגטית. קונג פו - דאנס (צילום: יח"צ)

תאטרון הקרון הירושלמי מגיע לתל אביב

ההצגה "פיית המרציפן", העוסקת בהתמודדות והתיידדות עם הפחד, מגיעה לבית יד לבנים. העלילה עוקבת אחר מסעו של מיק עם טינו הגמד ועם מילת הקסמים של אבא, אל גן הממתקים של ה"מכשפה- פייה", שרוצה למצוא חברה אך אינה יודעת איך.

איפה: בית יד לבנים
מתי: 9 במרץ בשעה 17:00
פיית המרציפן - לפרטים נוספים

הקוסם מארץ עוץ

במהלך פורים תעלה בבית החייל ההצגה "הקוסם מארץ עוץ" - עיבוד חדש למחזה המוזיקלי על פי ספרו של פרנק באום. העלילה מתמקדת בדורותי, שסופת טורנדו סוחפת אותה ואת הכלב הקטן שלה, טוטו, אל מסע הרפתקאות בארץ עוץ הקסומה, יחד עם דחליל חביב, איש-פח רגיש ואריה פחדן.

איפה: בית החייל בתל אביב
מתי: 6 במרץ בשעה 10:30
הקוסם מארץ עוץ - לפרטים נוספיםעיבוד מוזיקלי חדש. הקוסם מארץ עוץ ( צילום: יח"צ)

חוגגים פורים בסינמטק


במהלך החג יוקרנו בסינמטק מגוון סרטי ילדים, בהם: "חברים על הכוונת" ו"ביל ובול" כולל מפגש עם מיקה הכלבה ומאלפת כלבים; "הבריחה לחופש" ו"הפריצה מהכלא" בהנחיית הבמאי והתסריטאי אלון גור אריה, שיספר על "השמן והרזה" שנחשבים  בעיני רבים לצמד הקומי המצליח בהיסטוריה של הקולנוע. כמו כן, תתקיים סדנה החושפת את סודות האשליה הקולנועית ובוקר המוקדש כולו לסיפורי אבירים והסרטים שנוצרו בכיכובם.

איפה: סינמטק תל אביב
מתי: 7-5 במרץ
כמה: 40-30 שקלים לפעילות

מסעות אודיסאוס בתיאטרון גשר

"מסעות אודיסאוס" היא הצגת ילדים של תיאטרון גשר בהשראת המיתוס הקלאסי של הומרוס. אודיסאוס הגיבור המיתולוגי וחבריו האמיצים עוברים הרפתקאות, חלקן מפחידות, אחרות מצחיקות, וכל הרפתקה היא שיעור, משל או חלום המעלה תהיות. הם נאלצים להתמודד עם קיקלופ ענק וסירנות מפתות, לפתור חידות ולבחור בחירות, לחצות את ממלכת המתים ולהרהר בחיי נצח, ויחד איתם גם הילד הממתין בבית והילדים היושבים בקהל.
איפה: תיאטרון גשר
מתי: 6 במרץ
מסעות אודיסאוס - לפרטים נוספים


אגדות עתיקות ומיתוסים. מסעות אודיסאוס (צילום: כפיר בולוטין)

תגיות: פורים
תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(3 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5