פורים 2010 במחיר מצחיק: תחפושות בכלום כסף

יום שני 25 בינואר 2010 07:05 מאת: תמר טרוים, TheMarker

למה לקנות תחפושת חדשה בעשרות או במאות שקלים אם אפשר להכין לבד בכמה שקלים או לקנות יד שנייה. הצעות לפורים חסכוני


פרסומת

פורים כבר כאן והחנויות גדושות בתחפושות חדשות וישנות. לצד המלכה, שודד הים והרקדנית המסורתיים, הצטרפו השנה גם תחפושות "הישרדות", "היי סקול מיוזיקל" ו-"BEN TEN". לדברי מנכ"ל רשת כפר השעשועים אריק גביזון, שוק התחפושות מגלגל כ-60-70 מיליון שקל בשנה ומשפחה ממוצעת תוציא על תחפושות כ-200 שקל.

"רבים מחפשים דרכים לשמח את הילדים ולהגשים את משאלות לבם, ומצד שני לא להיכנס להוצאות מיותרות", אומר מנכ"ל רשת הכל בדולר ליאור חבר, "ובאמת אין סיבה לשלם מחירים מופקעים על תחפושות שלמות ויקרות, ואפשר בהחלט להרכיב תחפושות מיוחדות ממגוון אביזרים מצומצם ולא יקר".  עשה זאת בעצמך

ואמנם עד לפני כמה שנים, היו מכינים תחפושות לפורים בבית - מבגדים ישנים, מאביזרים של ההורים ומקצת צבעי איפור. ואולם בשנים האחרונות מעדיפים רבים לרכוש תחפושות קנויות או לקנות אביזרים שונים בחנויות ולהרכיב מהם תחפושת. הורים וילדים יצירתיים יכולים לחסוך בהוצאות וגם ליהנות מהאתגר שבהכנת תחפושת בבית בעצמם. מנכ"לית ינוקא הפעלות חינוכיות לילדים, זהבית אלוש, מציעה כמה אפשרויות.

עוד בנושא:

»
תחפושות לפורים: כל הכתבות
»
תחפושות לפורים 2010
» תחפושות לבנים
» תחפושות לבנות
» תחפושות עד 30 שקלים
» רעיונות לתחפושות מקוריות

פיראט


מכנסיים שחורים צמודים וחולצה לבנה ישנה מהארון הם פריטי חובה. מציירים גולגולת בטוש שחור עבה. מי שמתקשה בציור יכול להוריד דוגמה מהאינטרנט ולהעתיק. מחברים לכתף של הילד בובה מהבובות שהוא כבר לא משחק אתן - תוכי או קוף או כל חיה אחרת. על הראש קושרים מטפחת שחורה. על עין אחת מחברים רטייה שחורה מאותו הבד, עם חתיכת גומי. במקום הרטייה אפשר גם לצייר בעיפרון איפור שחור ולצבוע בעזרת צבעי פנים שחורים.
מה נשאר לקנות: חרב.
מחיר: חרב פשוטה בחנות צעצועים 2.5-5 שקלים.


מקבץ נדבות


הילדים שלכם אוהבים להתלכלך בבוץ? הנה הזדמנות פז. כל בגד ישן שכבר לא בשימוש יתאים לתחפושת מקבץ הנדבות. קורעים ומלכלכים את הבגד ומלכלכים את הפנים בהתאם, לוקחים קופסת שימורים ריקה ושמים בפנים מטבע אחד.

מלכה


מלכת הלבבות, מלכת הכוכבים, מלכת הלילה, מלכת הבוקר. ממחזרים שמלה שיצאה משימוש, מציירים על בד את הצורה הדרושה - לב, תות, כוכב, ירח. גוזרים ומחברים אל השמלה בחוט ומחט. אפשר גם להשתמש בבריסטול צבעוני קשיח. מכינים גם כובע קשיח בצורת גליל גבוה, מצפים באמצעות דבק פלסטי בבד קל ונעים שיש בבית, ממפה או מווילון שכבר לא בשימוש. דואגים שיתרת הבד תישפך מקצה הכובע עד למטה. את השרביט מכינים ממקל ישן שאותו מצפים בפיסה מאותו הבד.
מה נשאר לקנות: שרביט.
מחיר: 2.5-5 שקלים.

מרבה רגליים


גרביים שכבר אין להם בן זוג או גרביים מחוררים הם מה שאתם צריכים. ממלאים אותם בחומר מילוי, לוקחים אוברול שלא בשימוש, ובעזרת חוט תפירה מצמידים את הגרביים לאורכו, משני צדדיו. על הראש שמים מחושים, שאפשר לרכוש מוכנים או להכין לבד מקשת לשיער, שאליה מחברים שני מנקי מקטרות ובקצה מדביקים פונפון.
מה נשאר לקנות: מנקי מקטרות ופונפונים.
מחיר: מנקי מקטרות: 7 שקלים. פונפונים: 5-10 שקלים.

חתול


חולצה צמודה ומכנסי טייטס בצבע שחור הם הבסיס. גוזרים מלבד או מכל בד אחר שני מעוינים שווים. את המעוינים מחברים בקיפול לקשת שיער בעזרת דבק פלסטי, כך שנוצרות אוזניים משולשות. לזנב לוקחים פיסה נוספת מהבד המיותר, מגלגלים, תופרים בקצה, ומחברים למכנסיים בתפירה. את רוב המאמץ יש להשקיע באיפור - כדאי לקנות צבע איפור לבן, לצבוע מעט בלבן סביב הפה והאף, ועל הלבן לצייר אף שחור משולש של חתול ושפמפם.
מה נשאר לקנות: צבע איפור לבן.
מחיר: 2 שקלים.


לקנות יד שנייה


מי שלא רוצים להסתבך עם הכנה עצמאית של תחפושות יכולים לרכוש תחפושת מיד שנייה. באתרי האינטרנט הומלס ויד2 פתחו השנה קטגוריה מיוחדת לתחפושות למבוגרים ולילדים. למשל, באתר יד2 אפשר למצוא תחפושות הזולות בכ-30%-50% מתחפושת בחנות.

המחירים לתחפושות יד שנייה נעים בין כמה שקלים לאביזרים בודדים ועד למאות שקלים לתחפושות מושקעות למבוגרים. למשל, תחפושת של ספיידרמן מוצעת באתר ב-70 שקל במקום 100 שקל בחנויות, ותחפושת של נסיכה מוצעת ב-50 שקל במקום ב-90 שקל. התחפושות מוצעות על-ידי אנשים פרטיים ולרוב מוצגת תמונה להתרשמות. רוב התחפושות הן כמעט חדשות והיו בשימוש חד-פעמי.

» אירועי פורים 2010
» תחפושות לפורים: כל הכתבות


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(24 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5