ציפורים זועמות או מרים ילן-שטקליס: פסטיבל צלילי ילדות יוצא לדרך

יום חמישי 27 בספטמבר 2012 00:23 מאת: שלי אלעזר, עכבר העיר

פסטיבל צלילי ילדות חוזר לכבוד סוכות בפעם ה־12 ומביא איתו את שון גיטלמן, רוני דלומי ואפילו את ה"אנגרי בירדס"


בכורות מול הצגות עם קבלות

בארץ הפלאות (צילום: דן פרץ)

פרסומת

חול המועד סוכות הפך כבר מזמן לחג הפסטיבלים, ובראשם פסטיבלי ההצגות והסרטים. בין כולם בולט במיוחד פסטיבל צלילי ילדות, שמגיע בפעם ה־12 לתיאטרון חולון. השנה נכנס לתפקידו כמנהל האמנותי של הפסטיבל המלחין, המנצח והפסנתרן דוקטור אורי לשמן, שמציג תוכנית גדושה במוזיקה קלאסית לילדים. בנוסף, העידן הדיגיטלי מגיע לעולם התיאטרון לילדים עם הצגה שעוסקת בעולם הטלוויזיה ועם מופע שמשלב את האנגרי בירדס עם מוזיקה קלאסית. "אני מאמין שניתן לבנות גשר בין העולם הישן לחדש. עידן הדיגיטציה והשיתוף של זמננו מציע אפשרויות נפלאות בתחום זה", אומר לשמן, "הקו המנחה של הפסטיבל הוא חשיפת הקהל הצעיר למוזיקה על גווניה השונים באמצעים הקרובים לעולמו: העולם הדיגיטלי הממוחשב, התיאטרון, המחול, הקרקס והאנימציה, הידועה ביכולותיה לשבור מחסומים וליצור גשרים בכל התחומים".

» סוכות 2012 - המדריך המלא
» פסטיבל צלילי ילדות
» פסטיבלים בסוכות

השנה יעלו בפסטיבל שלוש הפקות מקור מוזיקליות, כמה הצגות שיעלו בבכורה (ראו בהמשך) ומופעים רבים של שכבר זכו להצלחה ברחבי הארץ. בהצגות שיעלו: שכנים, שזכתה בפסטיבל חיפה להצגות ילדים השנה; מנגינה כחולה עם תלתלים של סדנאות הבמה, בבימויה של ירדן בר כוכבא; ילד פעם, הכולל שבעה נגנים וזמרים המבצעים שירי ילדים מקוריים; בארץ הפלאות של להקת המחול פרסקו ועוד.


חוגגים בסוכות. "מנגינה כחולה עם תלתלים" של פליי ביי דה בוק (צילום: נילי ממן)

מלבד ההצגות בתיאטרון עצמו יתקיימו בכל ימי הפסטיבל פעילויות ומופעים בכיכר הכניסה לתיאטרון חולון בהשתתפות תזמורות, להקות מחול והרכבים מוזיקליים של ילדי חולון, תלמידי מרכז שטיינברג, מרכז רעים ומגמת המוזיקה של קמפוס קרית שרת לאמנויות. בפעילויות: "השיעור הראשון שלי" - כל ילד יוכל להתנסות בשיעור ראשון באחד מכלי הנגינה בחינם, שיועבר על ידי מורי המרכז למוזיקה על שם שטיינברג בחולון; "פלאש מוב" - ריקודי פלאש מוב מפתיעים וללא הכנה מוקדמת של רקדנים ממרכז רעים יתקיימו ברחבת הפסטיבל.

הפקות מקור מוזיקליות


"אנגרי בירדס בספארי": הקונצרט יפגיש יצירות מופת של המוזיקה הסימפונית עם משחק המחשב הפופולרי. את הקונצרט, בניצוחו של אורי לשמן, ינחה עידן אלתרמן, תשתתף בו התזמורת הסימפונית החדשה חיפה והוא ישלב את דמויות האנגרי בירדס עם דמויות של חיות מיצירות קלאסיות ידועות ומהאנימציה העולמית. הקונצרט ממחיש את הקשר בין מוזיקה שנכתבה לפני מאות שנים למוזיקה שנכתבת היום.

"אצו רצו גמדים": הפקה מקורית המוקדשת למשוררת, הסופרת וכלת פרס ישראל מרים ילן שטקליס, שכתבה נכסי צאן ברזל רבים, כגון "מיכאל", "דני גיבור", "הסבון בכה מאוד", "בובה זהבה", "לשפן יש בית", "אצו רצו גמדים" ועוד. חני נחמיאס תנחה את הקונצרט, שבמהלכו יבוצעו חידושים לשירים הידועים על ידי הזמרים לי בירן, רמה מסינגר, גיא פרידמן ואפילו שון גיטלמן מ"בית ספר למוזיקה".

"הרפתקה בטלוויזיה": מחזמר מאת דרור קרן שנכתב במיוחד לפסטיבל ובו כוכבי תוכניות הילדים מצדיעים לשירי תוכניות הטלוויזיה לילדים מכל הזמנים כמו "רגע עם דודלי", "דלת הקסמים", "הילדים משכונת חיים" ועוד. המופע בהשתתפות עודד פז, רוני דלומי, אבי גרייניק ודפנה דקל.


איכות זרועת כוכבים. משתתפי פסטיבל צלילי ילדות (צילום: אריאל בשור)

מופעים בבכורה


"פעימות": מופע של תזמורת המהפכה בניצוחו של רועי אופנהיים בשיתוף שחקן וסרט אנימציה. הפרופסור המפוזר (גיא מסיקה) מנסה למצוא את מקומו בין חברי התזמורת תוך שהוא נקלע לסיטואציות בדיוניות. המנצח וחברי התזמורת מלמדים את הפרופסור את סוד שיתוף הפעולה. היצירה מבוססת על סרט אנימציה ישראלי בשם "קצב", שיצר האנימטור דודו שליטא, ובו מוזיקה מקורית מאת המלחין זוהר שרון.

"פרח הלב של ריקדינא": הצגה של תיאטרון אורנה פורת בשיתוף תיאטרון מחול ענבל. אגדת מחול מקורית על מלכה קשישה המחפשת נסיך לבתה. כולם מתחרים על לבה של הנסיכה, ובראשם היועץ הערמומי והחמדן של המלכה, אך לבה של ריקדינא נתון דווקא לבמבינו הנער העני, בנו של גנן הממלכה.

"משלוש יוצא אחד": הצגה המבוססת על שיריה של היוצרת האמריקאית סנדרה בוינטון, שכל אחד מהם הוא סיפור בפני עצמו. סביב השירים נטווית העלילה העוסקת בעולמו הפנימי של ילד.


בפעם הראשונה - "משלוש יוצא אחד". צלילי ילדות 2012 (צילום: עדי עובדיה)

"ממלכת החפצים האבודים": הצגה מקורית של בוגרות הסטודיו לאמנויות הבמה בתיאטרון חולון על מסעה של הילדה לילי לממלכת איבוד, שם נמצאים כל החפצים איבדה.

» פסטיבל צלילי ילדות. ימים שלישי-חמישי ה-4.10-2.10 בתיאטרון חולון. 110-40 שקלים להצגה. הזמנת כרטיסים: 5023001/2/3.


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(1 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5