ראש השנה 2015: חוזרים לעבר ועוד המלצות

יום רביעי 10 בספטמבר 2014 08:07 מאת: שלי פלדמן, עכבר העיר

סיורי דבש, חזרה לחיי הקיבוץ של פעם, סדנאות יצירה ועוד שלל פעילויות משפחתיות לפתוח איתן את השנה החדשה


שנה טובה עם הילדים

(אילוסטרציה: dreamstime)

פרסומת

שלל אירועים מומלצים מחכים לכם בכל הארץ כדי לפתוח איתם את השנה, רגע לאחר ארוחות החג והקניות. ארבע ימים רצופים של חופש מחכים שתמלאו אותם. בין אם אתם חפצים באטרקציות, טיולים או סדנאות. כל מה שכדאי לראות ולחוות כדי שתהיה לנו שנה מתוקה באמת.

» ראש השנה 2015 - כל האירועים
»
לאן מטיילים בראש השנה?
» חמש המלצות מתוקות

המלצות ראש השנה 2015 יעודכנו בקרוב


מסע בזמן: פסטיבל אבירי ירושלים


רוצים לחזור קצת בזמן? במהלך החג יערך פסטיבל אבירי ירושלים, הפעם במוזיאון עין יעל. במסגרת הפסטיבל יתקיימו מגוון סדנאות, פעילויות ואטרקציות שייקחו אתכם מימי דוד המלך, דרך תקופת האימפריה הרומית אל ימי הביניים. בנוסף, יתקיימו אפיית פיתות על טאבון, הכנת חרב ומגן, הדגמת נפחייה, יריד אמנים, מגוון סדנאות, הצגות ותחרויות, שחקני תיאטרון ושחקני קרקס, אבירים ונסיכות.
איפה: מוזיאון עין יעל.
מתי: שישי ושבת ה-26-27 בספטמבר, בין השעות 10:00-17:00.
כמה: 65-75 שקלים.
לפרטים נוספים: 058-4683077.
» פסטיבל אבירי ירושלים - לכל הפרטים


עולים לירושלים וחוזרים לעבר. פסטיבל אבירי ירושלים (צילום: איליה גיטלמן)

חג מתוק עם סדנה מתוקה: ראש השנה במוזיאון המרציפן


ראש השנה הוא לא רק תפוח בדבש. לכבוד החג, מוזיאון המרציפן בכפר תבור מזמין את מבקריו לסדנה מתוקה ולסיור במוזיאון. הביקור כולל תערוכת פיסול ממרציפן בה דמויות מעולם התנ"ך, אגדות ילדים, אישים פוליטיים, פירות וירקות ארצנו, כיכר השומר ועוד הפתעות מתוקות. בנוסף תתקיים הדרכה מיוחדת ויוקרן סרטון משעשע על תהליך הייצור ודרך השקד מפרי על העץ למוצר הסופי. בחדר הסדנאות יתקיימו סדנאות לראש השנה, בהן יכינו הילדים שלט ברכה ותפוחים ממרציפן, המתאימים לקינוח של ארוחת החג. לאחר מכן יקבלו שני סוגי שוקולד דובדבנים וסוכריות ויכינו פרלינים.

איפה: מוזיאון המרציפן.
מתי: רביעי ה-24 בספטמבר
 בין השעות 9:00-14:00. חמישי עד שבת ה-25-27 בספטמבר בין השעות 10:00-17:00. מומלץ להגיע עד שעה לפני סגירה לטובת פעילות היצירה.
כמה: מבוגר - 20 שקלים, ילד (כולל סדנה) - 52 שקלים, כולל סדנת מרציפן ושוקולד.
לפרטים: 04-6772111
» סדנאות מתוקות במוזיאון המרציפן


מתכוננים לראש השנה. מוזיאון המרציפן (צילום: באדיבות המוזיאון)
                     

חוזרים לקום המדינה: פסטיבל חלוצים ודבש


רוצים לחזור אחורה בזמן עם כל המשפחה? "פסטיבל חלוצים ודבש", מחזיר אתכם לימי קום המדינה, עם מגוון פעילויות, ביניהן: יצירה והכנת איגרות שנה טובה כמו פעם, פעילות היכרות עם הדבש ותהליך הפקתו כולל טעימת דבש, סיור חוויתי במוזיאון בנושא ראשית הקיבוץ, הפעלת חלוצים בה הילדעם יתלבשו כחלוצים ויתנסו בעבודות של פעם, אפיית לחמניות שמרים בתנור הלבנים ההיסטורי וסיור בעגלה רתומה לטרקטור כולל ביקור ברפת. שימו לב - בכדי ליהנות מכל הפעילויות מומלץ להגיע עד השעה 12:30.

איפה: מוזיאון החצר הישנה בעין שמר.
מתי: שישי ושבת, ה-26-27 בספטמבר, בין השעות 10:00-15:00.
כמה: ילד מגיל שנתיים - 45 שקלים, מבוגר - 40 שקלים, אזרח ותיק - 35 שקלים (בהצגת תעודה).
לפרטים נוספים: 04-6374327.
» פעילות חלוצים ודבש במוזיאון החצר הישנה

#alt
חג מתוק לכל המשפחה. ראש השנה בחצר הישנה (צילום: שמעון אדרי)

שנה חדשה בדרכים: טיולי אופניים חשמליים


רוצים להתחיל את השנה בצורה מרעננת? ב"שטיין - טיולי אופניים חשמליים" שבקיבוץ רמת דוד מציעים פעילות רכיבה חוויתית לכל המשפחה. הפעילות כוללת רכיבה בשדות, צפייה בכותנה הממתינה לקטיף, בעצי הזית הכורעים תחת יבול וממתינים למסיק ובמרחבים הנחרשים. המסלול הינו מעגלי ואורכו כשעה וחצי. המבקרים יטיילו באופן עצמאי בשטח ויקבעו לעצמם את הקצב. הפעילות מתאימה לכל המשפחה, ההורים ירכבו על אופניים חשמליים משוכללים ובטיחותיים והקטנים, מגיל שנה ואילך, יישבו על כסאות, ב"כרכרה" או יתחברו לאופניים של הבוגרים עם "חצי אופניים". 
 
איפה: קיבוץ רמת דוד.
מתי: חמישי עד שבת ה-25-27 בספטמבר, בין השעות 10:00-18:00.
כמה: סיור של כשעה וחצי: 94 שקלים לרוכב, 50 שקלים לילד מתחת לגיל 14.
» טיולי אופניים חשמליים לכל המשפחה - לכל הפרטים


מחזקים את השרירים. טיולי אופניים חשמליים - ראש השנה 2014 (צילום: אסף רונן)

דבורים מסוכר: ראש השנה במתוקאיה


סטודיו מתוקאיה מציע שלל סדנאות יצירתיות, צבעוניות וססגוניות לכבוד החג. במסגרת כל סדנה, ייצרו המשתתפים תפוחים, דבורים, כדי דבש ודובים. כל החומרים אכילים וכשרים, ללא גלוטן או חלבונים (הכשר בד"צ). ניתן להתחיל את הסדנאות בכל זמני הפעילות עד שעה ורבע לפני הסגירה ואין צורך בתאום מראש. 

איפה: מתוקאיה.
מתי: 
חמישי עד שבת ה-25-27 בספטמבר בין השעות 10:00-18:00 (ביום שישי עד 17:00).
כמה: סדנה משפחתית לילד ומבוגר - 75 שקלים לשני משתתפים, כל משתתף נוסף - 50 שקלים. הורים ומלווים ללא תוספת תשלום.
» שנה מתוקה במתוקאיה - לכל הפרטים

#alt
מתחילים את השנה בצורה מתוקה. מתוקאיה (צילום: באדיבות הסטודיו)

חג גזעי במיוחד: פעילויות בדרך העץ


כל המשפחה מוזמנת לפתוח את השנה בצפייה בסרט קצר על יערות הגשם ועצי הפאולוניה, ולאחר מכן לצאת אל הפארק וליהנות ממגוון פעילויות: מבוך ענק עם מסלולי קושי ברמות שונות על פי בחירה, ל"מצליחים" יחכה תפוח בדבש מפרחי האזור; מגוון ערכות מעץ לבניה בנגריה של פינוקיו; מעגל מתופפים חוויתי הכולל התנסות בתקיעת שופר; מתחם ג'ימבורי לקטנטנים; מתחם מיני גולף ובאולינג; קרטינג - מכוניות פדלים (בתוספת תשלום); רכבת התבור - נסיעה בקרוניות, כשנופו של הר תבור מלווה את הנוסעים לאורך הנסיעה בין שבילי המושב ושדותיו (בתוספת תשלום).  

איפה: פארק דרך העץ. 
מתי: ימים רביעי ה-24 בספטמבר ושישי ה-26 בספמטבר, בין 10:00-15:00 (כניסה עד 13:00). ימים חמישי ה-25 בספטמבר ושבת ה-27 בספטמבר בין 10:00-17:00 (כניסה עד 15:00).
כמה: מבוגר - 25 שקלים, ילד - 48 שקלים.
» הרפתקה ירוקה בדרך העץ - לכל הפרטים


שנה יצירתית בדרך העץ. ראש השנה 2014 (צילום: יח"צ)

 מלפפונים וחצילים: קטיף עצמי בראש השנהבימי החג יודגמו ב"קטופותי" חריש במחרשה הרתומה לטרקטור, תיחוח וזריעה, המלווים בהסברים של רמי, חקלאי מבטן ומלידה. ולאחריהם יוזמנו המבקרים ליהנות מחוויית קטיף עצמי של מגוון פירות וירקות העונה: גזר, מלפפונים, עגבניות, רימונים, תירס, חצילים, פלפלים, ענבים (מזן איזבלה), שעועית, לוביה, פלפל אדום שושקה, פלפל חריף, צנון שחור, סלק ומגוון  תבלינים.

איפה: קטופותי.
מתי: רביעי עד שבת, בין התאריכים ה-24-27 באוקטובר, בין השעות: 9:00-15:00 ובערב החג בין השעות 9:00-12:30.
כמה: לילד ולמבוגר: 30 שקלים, סלסלה משפחתית: 20 שקלים.
» ראש השנה בקטיף עצמי בקטופותי - לכל הפרטים


עושים הכל לבד. קטיף עצמי בראש השנה (צילום: נגה וויס)

קצת היסטוריה לא תזיק: ראש השנה בפארק אלונהפארק אלונה מזמין את קהל המבקרים במהלך ראש השנה לסיור מודרך ברחבי הפארק. הסיור כולל: הסבר על ההיסטוריה של המקום, צפייה בסרטון, הליכה חווייתית בנקבת מים בעומק של כחצי מטר בליווי מדריך (מומלץ להצטייד בנעליים ובגדים להליכה במים ובפנסים). בנוסף המבקרים יוכלו להשתתף בסיור בציר ענבים, בו הם יתנסו בסחיטת מיץ מענבי היין שנבצרו בכרמים. הסיור יתקיים בליווי סיפורי רומאים, יין ומים.

איפה: פארק אלונה.
מתי: ראשון עד חמישי בין השעות: 9:00-17:00, ימי שישי וערבי חג בין השעות: 9:00-14:00. סיורי הבציר יתקיימו פעמיים ביום בשעות: 10:30 ו- 14:00
כמה: כניסה לאתר ללא סיור בציר: ילדים מעל גיל 5 – 18 שקלים, מבוגר- 24 שקלים, כניסה לאתר כולל סיור בציר: מבוגר 55 שקלים, ילד מגיל 5-18 45 שקלים, ילד מגיל 3-5 - 20 שקלים
» ראש השנה בפארק אלונה - לכל הפרטים


סוחטים יין ומקשיבים לסיפורים. ראש השנה בפארק אלונה (צילום: אלון תלמי)

תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(21 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5