ילדים

עדכנו אותנו
טיולי יום העצמאות 2013

יום ראשון 14 באפריל 2013 12:09 מאת: שלי אלעזר, עכבר העיר

איך מכירים את הארץ הכי טוב? יוצאים לטייל, והפעם, לכבוד חגיגות ה-65 למדינה, אתם מוזמנים לבחור במסע בעקבות מעפילים, הרצאות על מייסדי המדינה ועודיום עצמאות בטבע.

(צילום: dreamstime)

פרסומת

אפשר לעשות על האש (מה זה אפשר? חובה, ואתם מוזמנים ללחוץ כאן ולקבל מקומות שווים לעשות בהם על האש), אפשר לקחת את כל המשפחה למקומות מיוחדים עם ערך היסטורי ולהרביץ בילדים קצת ציונות, אבל לכבוד חגיגות ה-65 לישראל ויום העצמאות שמגיע איתן, אפשר, מומלץ ואף רצוי לצאת לטייל, כי רק ככה תכירו מקרוב את הארץ, שתיכף מגיעה לגיל הפנסיה, אבל לא מתכוונת להפסיק לעבוד אף פעם.

» יום העצמאות 2013 - לכל הפרטים
» מקומות מומלצים לעל האש
» יום העצמאות במוזיאונים
» מה עושים עם הילדים ביום העצמאות

סיורים ברכס


טיול משפחתי ברכס שיירות שבהרי ירושלים. המסלול יעבור בין צמחיית חורש ירוקה, במהלכו ישמעו המטיילים על ירושלים הנצורה, על המשוריינים ועל דרך בורמה שהביאה לפריצת הדרך. בנוסף, יבקרו כולם במבצר הקסטל, יסיירו בתעלות הירי, בבונקרים ויתצפתו אל עבר ירושלים. לגילאי 10 ומעלה.
איפה: שמורת המסרק - רכס שיירות
כמה: משפחה אורחת: 73 שקלים, חבר: 52 שקלים (המחיר הוא לרכב פרטי)
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, www.teva.org.il

מחפשים את התנין האחרון


סיורים מודרכים בעקבות נדידת הציפורים והתחדשות טחנות הקמח, המשלבים בהדגמה "על רטוב" של הפעלת טחנות הקמח העתיקות. במהלך הסיור ישמעו המטיילים על התנינים שהיו בנחל ויחפשו את התנין האחרון.
איפה: שמורת טבע נחל תנינים
הרשמה ותשלום: "כוכבית בטבע" - 3639*


הדגמות "על רטוב". שמורת נחל תנינים (צילום: דורון ניסים)

איך גבול נולד


טיול לעברו של גבול הצפון, מסיפורה של חניתה, סיפור הסכם סייקס-פיקו, ההתבצרות הבריטית מבאסא (שלומי) עד סאסא, והמציאות לאורך הגבול משנות השמונים ועד היום. משך הטיול כארבע שעות.
איפה: פארק אדמית
מתי: החל מ-10:00
כמה: 20 שקלים למשתתף, 10 שקלים למנוי אי ירוק
לפרטים והרשמה מראש: "קו ליער", 1-800-350-550

מצדיעים ללוחמים


סיור רווי סיפורי גבורה בגן לאומי נבי סמואל, שם ישמעו המטיילים על קרבות אמיצים שהתחוללו במקום, כמו הקרב הזה: בליל ערפל כבד באפריל 1948, יצאה פלוגות לוחמים מחטיבת הראל  של הפלמ"ח לכיבוש נבי סמואל. בבוקר, כשהפלוגה של "פוזה" עמדה להסתער התפוגג הערפל והיא נחשפה לאור היום בשטח חשוף לאש הערבים, שהיו בבניין המסגד המבוצר בראש הגבעה. הסתערות נתקלה באש עזה; שבה נפגעה כל הפלוגה, מלבד שלושה לוחמים שנשארו לספר את אשר התרחש במקום.
איפה: גן לאומי נבי סמואל
מתי: בין 10:00-18:00. הסיורים ייצאו ב-10:00, 12:00 ו-14:00
כמה: ללא תשלום
הרשמה ותשלום: "כוכבית בטבע" - 3639*

לגלות אוצר בסיור קצר


ביקור בגלגל המזלות שבבית הכנסת שבחמת טבריה לקול פכפוך מי המעיינות החמים והזכים שזורמים באתר.
איפה: גן לאומי חמת טבריה
מתי: בשעות 10:00-13:00
כמה: ללא תשלום למעט דמי הכניסה, חינם למנויים
הרשמה ותשלום: "כוכבית בטבע" - 3639*


סוד המזלות. חמת טבריה (צילום: שרון גולדזון)

מעיין שופע בלב בקעה


המסלול יתחיל בעלייה אל רמת עובדת המבותרת בקניונים רבים, משם ירדו המטיילים אל בקעת צין ואל עין עקב הנובע מקיר מפל לבן וממלא בריכה ציורית ועמוקה. בדרך יוכלו כולם לראות צומח מקומי ועונתי, פריחות ובעלי חיים. 
איפה: רמת עבדת בנגב
הרשמה ותשלום: "כוכבית בטבע" - 3639*

סיורי נוסטלגיה עם טלי זייד


נכדתו של הנוטר הראשון, אלכסנדר זייד, עורכת סיור ב"גבעות שייך אבריק", כיום בית זייד, המשקיף ממערב על עמק יזרעאל. הטיול מלווה גם בשירים מהתקופה, על רקע הבתים המקוריים של משפחת זייד מראשית המאה שעברה ונופי העמק שנפרשים ומסתיים בפסל הענק.
איפה: בית זייד

כמה: מבוגר - 45 שקלים, ילד -  30 שקלים
בתיאום מראש: 050-6848105


השומר של העמק. פסלו של אלכנסדר זייד (צילום: טלי זייד)

מצייצים בעצמאות


התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע פותחת שעריה ביום העצמאות ומזמינה את הקהל הרחב להתרשם מנדידת האביב בלב העיר. במהלך הבוקר יתקיים טיבוע ציפורים וסיור קצר בגלריית התחנה. מומלץ במיוחד לילדים המעוניינים להכיר ציפורים "בגובה העיניים". הטיבוע מתחיל ב-6:00 בבוקר ומסתיים ב-10:00. לגילאי 10 ומעלה.
איפה: התחנה לחקר ציפורים בירושלים
כמה: ללא תשלום
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, www.teva.org.il

אל בטן האדמההכביש המתפתל היורד כמו לבטן האדמה יכניס את המטיילים הישר לתקופת המשנה. הסיור במערות התת-קרקעיות, יחשוף בפניהם את מורשתו של העם היהודי בתקופת בית שני, את דמותו של רבי יהודה הנשיא ואף אומנות יהודית עתיקה, עליה ילמדו מן העיטורים והתבליטים שבמערות. בנוסף, יוכלו כולם ליהנות מפריחת כליל החורש המרהיבה המאפיינת את אתר זה.
איפה: גן לאומי בית שערים
מתי: בשעות 10:00, 11:00, 12:00
כמה: ללא תשלום למעט דמי הכניסה, חינם למנויים
הרשמה ותשלום: "כוכבית בטבע" - 3639*


חוגגים למדינה במערות. גן לאומי בית שערים (צילום: דורון ניסים)

סיפורו של מקום

בית ספר שדה שקמים בניצנים הישנה, מזמין את הציבור הרחב לסיורים ללא תשלום: מפגשים עם דמויות מרתקות "מעבר המקום", הסבר על בניית "הארמון", על קרב ניצנים בתש"ח ועל גיבורות הקרב - הלוחמות. בנוסף, תתקיים צפייה במיצג אור-קולי מרתק. משך הסיור כשעה, האירוע בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. לגילאי 8 ומעלה.
איפה: בית ספר שדה שקמים
מתי: בין השעות 9:00-13:00
כמה: ללא תשלום.
פרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, www.teva.org.il
 
מי בדגל מי ברגל?ביום הנפנוף הלאומי, יצאו יחדיו הורים וילדים לפעילות אינטגרטיבית להכרת העיר בעזרת משחק ניווט חוויתי. המשפחות יוכלו לפתור יחד חידות ברמות קושי משתנות שיובילו אותן מתחנה לתחנה וכך יחשפו את נדבכיה השונים והמסתוריים של העיר ירושלים. משחק הניווט מודרך והצלחתו מותנית בהשגת המידע המדויק בכל תחנה.
איפה: המסלול יעבור משכנות שאננים לנחלאות
מתי: ב-10:00
כמה: 60 שקלים
פרטים נוספים והרשמה: בית שמואל - 02-6203461 
 
בשביל תש"ח

טיול בהליכה רגלית לאורך השביל החדש שפרצה קק"ל - משיפולי הישוב הר אדר לבית הקברות הצבאי בקרית ענבים. אורך המסלול כ-3 קילומטרים והוא אינו מתאים לעגלות ילדים. הסעה לתחילת המסלול בשעה 10:00 בדיוק - לא ימתינו למאחרים. לאורך המסלול תחנות הפעלה של הש.שינים של קק"ל
איפה: פארק רבין בדרך לירושלים
מתי: ב-10:00 בדיוק
כמה: ללא תשלום
לפרטים והרשמה מראש: "קו ליער", 1-800-350-550

#alt
בעקבות מלחמת השחרור. פארק רבין (צילום: ארכיון קק"ל)


חלוציות ישנה חדשהמסלול בעקבות החלוצים של אז והיום. מאדמות דנגור (קיבוץ נירים במלחמת העצמאות) דרך אנדרטת עוצבת הפלדה לישובי חלוצית שצומחים ממש בימים אלה מתוך החולות ומהווים בית חדש למפוני גוש קטיף.
איפה: קיבוץ נירים שבנגב המערבי
מתי: החל מ-10:00
כמה: 20 שקלים למשתתף, 10 שקלים למנויי אי ירוק
לפרטים והרשמה מראש: "קו ליער", 1-800-350-550
תגיות: אירועי יום העצמאות 2013, טיולים עם ילדים, יום העצמאות 2013, יום העצמאות באזור הדרום, יום העצמאות באזור המרכז, יום העצמאות באזור הצפון

(7 מדרגים)

דירוג הגולשים:

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5