טיולי יום העצמאות 2014

יום שלישי 06 במאי 2014 12:09 מאת: שלי פלדמן, עכבר העיר

איך מכירים את הארץ הכי טוב? יוצאים לטייל, והפעם, לכבוד חגיגות ה-66 למדינה, אתם מוזמנים לבחור במסע בעקבות מעפילים, הרצאות על מייסדי המדינה ועוד


יום עצמאות בטבע

(צילום: dreamstime)

פרסומת

אפשר לעשות על האש (מה זה אפשר? חובה, ואתם מוזמנים ללחוץ כאן ולקבל מקומות שווים לעשות בהם על האש), אפשר לקחת את כל המשפחה למקומות מיוחדים עם ערך היסטורי ולהרביץ בילדים קצת ציונות, אבל לכבוד חגיגות ה-65 לישראל ויום העצמאות שמגיע איתן, אפשר, מומלץ ואף רצוי לצאת לטייל, כי רק ככה תכירו מקרוב את הארץ, שתיכף מגיעה לגיל הפנסיה, אבל לא מתכוונת להפסיק לעבוד אף פעם.

» יום העצמאות 2014 - לכל הפרטים
» מקומות מומלצים לעל האש
» יום העצמאות במוזיאונים
» מה עושים עם הילדים ביום העצמאות

סיפורו של מקום


לכבוד יום העצמאות ה-66 למדינת ישראל, בית ספר שדה שקמים של החברה להגנת הטבע, בניצנים הישנה, מזמין את הציבור הרחב לסיורים ללא תשלום. המטיילים יפגשו דמויות מרתקות "מעבר המקום", ישמעו על בניית "הארמון", יגלו מי הייתה שושנה, ישמעו סיפורים על קרב ניצנים בתש"ח ועל גיבורות הקרב - הלוחמות, ויצפו במיצג אור קולי. משך הסיור - כשעה. בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.
איפה: אתר ניצנים הישנה.
מתי: בין השעות 9:00-13:00.
כמה: ללא תשלום.
לפרטים: 08-6728755.

בשביל תש"ח


ביום העצמאות ה-66 למדינת ישראל, כולם מוזמנים להצטרף לטיול משפחות ברגל ב"שביל תש"ח" החדש שפרצה קק"ל, היורד משולי הישוב הר אדר אל בית הקברות הצבאי של קרית ענבים. משם יגיעו כולם לתחילת המסלול באוטובוס, ביחד עם הש.שינים של קק"ל, ולאורך המסלול תהיינה תחנות הדרכה חווייתיות. משך האירוע כשלוש שעות.
איפה: שביל תש"ח בדרך לירושלים.
מתי: בשעה 10:00.
כמה:
ללא תשלום.
מותנה בהרשמה מראש: "קו ליער", 1-800-350-550.
 

איך גבול נולד


טיול בעקבות פיתוליו ועברו של גבול הצפון, מסיפורה של חניתה, סיפור ההסכם בין מרק (סייקס) ובין ג'ורג' (פיקו), סיפור ההתבצרות הבריטית מבאסא (שלומי) עד סאסא. בנוסף, יעסקו המטיילים במציאות לאורך גבול זה משנות השמונים ועד היום. משך הטיול כארבע שעות.
איפה: איזור חניתה על גבול הצפון.
מתי: בשעה 10:00.
כמה: 20 שקלים למשתתף, 10 שקלים למנוי אי ירוק.
הרשמה מראש: "קו ליער", 1-800-350-550.

חלוציות ישנה חדשהטיול בנגב המערבי בעקבות החלוצים של אז ושל היום מאדמות דנגור, שם ישב קיבוץ נירים במלחמת העצמאות, דרך אנדרטת עוצבת הפלדה שהוקמה בשנית לזכרם של הלוחמים במערכות סיני, ומשם אל ישובי חלוצית, שהולכים וצומחים ממש בימים אלה מתוך החולות ומהווים בית חדש למפוני גוש קטיף.
איפה: קיבוץ נירים.
מתי: בשעה 10:00.
כמה: 20 שקלים למשתתף, 10 שקלים למנוי אי ירוק.
הרשמה מראש: "קו ליער", 1-800-350-550.


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(8 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5