מעיינות ביער או טיול בין פסלים: טיולים במרכז

יום רביעי 27 באפריל 2016 00:00 מאת: עופר הירש, עכבר העיר

פיקניק ביער המגינים, מנוחה נעימה ביער בן שמן, הליכה ביער המלאכים ועוד המלצות לטיולים עם כל המשפחה באזור מרכז הארץ


שביל המעיינות ביער עמינדב

(צילום: ארכיון קק"ל)

פרסומת

אין חג מתאים מפסח לטיולים - תחילת האביב, החופש הארוך, הקלוריות העודפות והדודים שבאים ומצפים לתוכנית אמנותית פעילה, הם סיבה מספיק טובה לעזוב את הסלון ולצאת לראות את הטבע האביבי הפורח. ריכזנו בשבילכם המלצות לטיולי פסח משפחתיים ומהנים בעקבות פרחים, בעלי חיים, נחלים, זריחות ועוד הפתעות שקיימות רק בטבע. כל מה שנותר לכם לעשות הוא לקחת מקל ולצאת לתור את הארץ. חג שמח.

» פסח 2016 - המדריך המלא
» 
כל הטיולים לפסח
» לאן מטיילים באזור הצפון?
» לאן מטיילים באזור הדרום?

» פעילויות זולות לכל המשפחה
» מה עושים עם הילדים בחג שני?


נוף עוצר נשימה: יער עמינדביער עמינדב, שמכונה גם "יער השלום" הוא יער יפהפה ומיוחד, שנמצא סמוך לירושלים. במעבה היער מצויים מעיינות רבים, טרסות חקלאיות, שרידי בוסתנים, גתות, בתי בד וכבשני סיד. מהיער נשקף נוף עוצר נשימה, ובכניסה אליו פיתחה קק"ל ריכוז של חניונים שחלקם מציעים מתקני ספורט ונופש פעיל. בנוסף, במקום מספר מסלולי אופניים וגם אתר הנצחה לנשיא קנדי המנוח.
איפה: יער עמינדב (יער השלום).
איך מגיעים: לבאים מירושלים: חולפים על פני הר הרצל וכביש הגישה לעין כרם, משם פונים מערבה למושבים אורה ועמינדב. לבאים מתל אביב: יש לפנות במחלף הראל מערבה (ימינה) מכביש תל אביב ירושלים (כביש מספר 1), להמשיך לכיכר הסטף עד לבית החולים הדסה עין כרם ומשם לכניסה למושב אורה.
עוד באזור: כדאי לנסוע בדרך הנוף מכביש 395 צומת שמשון (מול מושב אשתאול) לכיוון כסלון רמת רזיאל, ומשם להגיע לנחל הסטף והמעיינות.


מטיילים בין עצים ירוקים ונופים מיוחדים. יער השלום (צילום: פנינה לבני)

בין פריחה ואבנים: דרך הפסליםדרך הפסלים נקראת כך משום שלאורך כל מסלול הטיול ניתן לצפות בכ-37 פסלים מיוחדים. הדרך המיוחדת משמשת את המטיילים הרבים גם כמסלול רכיבת אופניים, מסלול נסיעה וכמובן - מקום לפיקניק. תצפית (מצפור) צרעה במקום, יתן מבט ממעוף הציפור על היישובים הסמוכים.
איפה: דרך הפסלים, ליד קיבוץ צרעה.
איך מגיעים: כביש 44 מצומת שמשון (הרטוב) לצומת נחשון לאחר כ-1 ק"מ פניה שמאלה.
עוד באזור: ניתן להגיע באחד המסלולים עד קבר שמשון. כמו כן, ניתן להגיע לקיבוץ צרעה, שם יש פינת חי וליטוף.


פסח היסטורי. דרך הפסלים (צילום: ארכיון קק"ל)

זוכרים את החיילים: יער המגיניםיער המגינים הוא יער גדול, המשמש כאתר הנצחה שהוקם על ידי קק"ל לזכר חללי צה"ל. ביער מחכים למשפחות אזורים לפיקניק ומצפור. במקום צמחייה שופעת: עצי אורן, חרוב, ברושים ועצי זית ובו שפע ממצאים ארכיאולוגיים, בהם: בורות מים, בארות, מערות, קברים, גתות ומצפורי נוף. באזור הדרומי של היער נמצא מטוס תובלה ישן, עליו יכולים הילדים לטפס ולהצטלם.
איפה: יער המגינים ליד רמלה.
איך מגיעים: לבאים מירושלים או מתל אביב, יש לרדת במחלף לטרון לכביש מספר 3 ובצומת נחשון לפנות ימינה לכביש מספר 44. לפני היישוב כרמי-יוסף יש לפנות שוב ימינה לדרך היער.
עוד באזור: ביער חולדה הסמוך, הוקם בית הרצל - חוזה המדינה. כמו כן, כדאי לסייר בגבעת הרקפות בסמוך למושב טל שחר. ניתן גם לבקר בלטרון - אתר ההנצחה לחללי השריון.

להירגע בין העצים: יער בן שמןביער בן שמן יש שפע של חניונים ופינות מרגוע, בקצה המערבי יש חניון פעיל עם מתקני שעשועים. באתר ביתן ישראל-תאילנד במקום יש ביתן הבנוי כמקדש תאילנדי עשוי עץ ושיש בצבעי זהב.
איפה: יער בן שמן.
איך מגיעים:  ממחלף בן שמן בכביש מספר 1 (כביש ירושלים-ת"א) פונים מזרחה בכביש המוליך ליישובים מכבים ורעות, דרך כביש מספר 443. 
עוד באזור: כדאי לבקר באתר נאות קדומים, שם יתקיימו סיורים מודרכים ועוד פעילויות לפסח. 


פינות מרגוע ונופש פעיל. יער בן שמן (צילום: ארכיון קק"ל)

 יער המלאכים


יער המלאכים, הקרוי גם יער שחריה, נמצא כ-4 קילומטרים ממזרח לקרית-גת. קהילת יהודי לוס אנג'לס שתרמה לנטיית היער, זכתה לכך ששמה יונצח בשמו של היער (אנג'לס בעברית - מלאכים). זהו יער עם חורש טבעי, מתקני שעשועים ומקומות רבים לביצוע פיקניק משפחתי.
איפה: יער המלאכים.
איך מגיעים: לבאים מגוש דן והצפון או מאזור באר-שבע, יש להגיע לצומת פלוגות ולפנות מזרחה (כביש מספר 35). יש לחלוף על פני קרית גת ולהמשיך עוד כארבעה קילומטרים מזרחה, עד לכביש הגישה ליער. לבאים מאזור ירושלים יש לנסוע לבית-שמש ולהמשיך לבית-גוברין (כביש מספר 38). משם ממשיכים מערבה, לכיוון קרית גת (כביש מספר 35), עד לכניסה ליער.
עוד באזור: מומלץ לבקר באזור מערות בית גוברין, שם מתקיימים סיורים משפחתיים ופעילויות.


חורש טבעי והזדמנות לפיקניק משפחתי. יער המלאכים (צילום: ארכיון קק"ל)

הכותב הוא מנהל ועורך פורטל פיקניק


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(5 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5