פסטיבל אנימציה או קרבות אבירים: מה עושים עם הילדים בחול המועד?

יום שבת 04 באפריל 2015 07:30 מאת: מור דרעי, עכבר העיר

העיר העתיקה בבאר שבע לובשת חג, יריד קידשוק חינמי בדיזנגוף סנטר, מסלול מכשולים מאתגר בחווה בתל אביב, ועוד בילויים עם הילדים בחול המועד פסח


מבלים עם הילדים בחול המועד

(צילום: יח"צ)

פרסומת

ניקיונות - צ'ק, ארוחת ליל סדר - צ'ק, כוס לאליהו הנביא - צ'ק, מתנות לחמה - צ'ק, נדמה שהחלק הפחות מהנה של פסח מאחוריכם, ועכשיו נשאר רק לבחור איפה תבלו את חול המועד. האמת ששבעה ימים של חופש נשמעים כמו מכת מצרים, אבל אם תבחרו בקפידה את הפעילויות, גם אתם תוכלו להצטרף לילדים בחגיגה האביבית.

» פסח 2015 - המדריך המלא
» 
טיולי פסח 2015
» פסטיבלי מוזיקה בפסח - המדריך המלא
» פסח בזול עם הילדים

חג על המים: נמל עין גב 


בחול המועד פסח חוגגים בנמל עין גב, לאורך הטיילת עם שלל אטרקציות תיירותיות לכל המשפחה וביניהן מופע שירה בציבור לילדים, סדנת יצירה בעץ, שייט בכנרת, סיורכבת, יריד תוצרת חקלאית, מופעי אמנים ועוד.

איפה:
 נמל עין גב.
מתי: ה-5-9 באפריל, החל מ-10:00.
כמה: מחירים משתנים בהתאם לפעילות.
» פסח בנמל עין גב - פרטים נוספים 


שכשוך נעים. פסח 2015 בעין גב (צילום: תיירות עין גב)

שוברים שגרה: פסח של אנימציה


במסגרת פסטיבל "פסח של אנימציה" יתקיימו סדנאות לילדים, נוער ומבוגרים בנושא אנימציה, פיתוח משחקים, קומיקס דיגיטלי, איור דיגיטלי ועיבוד גרפי. באירוע יושקו גם שלוש תערוכות של תלמידי המכללה הישראלית לאנימציה, ובהן איורים דיגיטליים, סרטי אנימציה ועוד.

איפה:
 סינמטק ת"א ובמכללה הישראלית לאנימציה.
מתי: ה-5-7 באפריל, החל מ10:00 (פרט ל-5 באפריל שהאירוע יתחיל ב-19:00).
כמה: 38 שקלים לכל אירוע. הכניסה חינם למנויי הסינמטק ולתלמידי ובוגרי IAC (בהרשמה מראש). חלק מהאירועים פתוחים ללא תשלום.
» פסח של אנימציה
 - פרטים נוספים


לא רק לילדים. הסרט "9.99$" בפסח של אנימציה (צילום מסך)

» אירועי פסח בתל אביב
» אירועי פסח בצפון

אתנחתא מוזיקלית: שוליית הקוסם


סיפורו של שוליית הקוסם שבזכות תושייה ואומץ לב הציל ממלכה שלמה. העלילה מתרחשת בממלכתו של הקוסם הגדול, שאל ארמונו מגיעה נסיכה יפת תואר המבקשת להציל את פרח השושן, סמל הממלכה. הקוסם מצליח לרפא בעזרת אבן הבדולח שברשותו את הפרח המלכותי וכך מתאהבים השניים. אז מגיעה במפתיע אחותה התאומה והמרושעת של הנסיכה עם יד ימינה. שניהם מקפיאים את הנסיכה בכישוף מיוחד ומנסים לחטוף מהקוסם את אבן הקסמים. מסתבר שרק שולית הקוסם יוכל להתמודד מול אויבי הממלכה. האם המכשפה תצליח לזכות בכוחות אל טבעיים?

איפה:
  קרקס פלורנטין, הכפר הירוק.
מתי: 7-8 באפריל בשעות: 10:30 ו-13:00 וב-11 באפריל ב-11:30.
כמה: 85 שקלים.
»שוליית הקוסם - לכל הפרטים


סיפור אהבה מהאגדות. שוליית הקוסם (צילום: יח"צ)

» אירועי פסח בדרום
» אירועי פסח בירושלים

חוזרים אחורה בזמן: משתה וקרבות אבירים בעכו
 


באתר ההיסטורי "המצודה" שבעכו, תוכלו לצפות בקרב אבירים על סוסים ומשתה אבירים בתוך אולמות האבירים המשוחזרים. הפעילות מתאימה לכל המשפחה ותציע מסע בזמן לתקופת לימי הביניים, לימים שבהם ריצ'רד לב הארי שלט בארץ ישראל. המבקרים יוכלו ללמוד על מסע הכיבוש של מלך אנגליה,  ובמסגרת הצפייה בקרבות, יחולקו לארבע קבוצות, כשכל אחת תעודד אביר אחר בדרך לניצחון בכס המלוכה.

איפה: אולמות האבירים, עכו.
מתי: ה-5 ל-11 באפריל בשעות: 11:00,13:00,16:00,18:00.
כמה: 99 מחיר כרטיס למופע הסוסים, 90 שקלים (מגיל 3). לתושבי עכו: 80 שקלים (מגיל 3). כרטיס משפחתי למופע הסוסים (זוג הורים ו-2 ילדים): 320 שקלים. כרטיס משולב למופע הסוסים ולמשתה: 290 שקלים(מעל גיל 3).
»
 משתה וקרבות אבירים בעכו  - לכל הפרטים


שהאביר הטוב ביותר ינצח. פסח ב"מצודה" (צילום יח"צ)

סוחרים קטנים: קידשוק


בחופשת פסח יערך בדיזנגוף סנטר בתל אביב ה"קידישוק" המסורתי - יריד יד שנייה לילדים. היריד יציע מגוון רחב של דוכנים שינוהלו על ידי ילדים ובהם כל ילד יוכל למכור את מרכולתו: צעצועים ישנים, ספרים, עבודות יד, תכשיטים, דיסקים, משחקים, בגדים, פריטי מחשב ועוד פריטים שמכוונים לקהל "האנשים הקטנים". הילדים המשתתפים ביריד יוכלו בעזרת סכום הנע בין שקל ל-50 שקלים להחליף פריטים עם חבריהם המוכרים וליהנות מפריטים "חדשים" בשיטת סחר מסורתית.

איפה:
דיזנגוף סנטר, תל אביב.
מתי: 6 באפריל ב-11:00.
כמה:  ללא תשלום.
» קידשוק בדיזנגוף סנטר - לכל הפרטים


שיטת סחר מסורתית. קידישוק בדיזנגוף סנטר (צילום: פוטוליה)

מסורת מדברית: רובע האמנים בערד


רובע האמנים בעיר הדרומית הוא נקודת ציון תיירותית , מקום המאפשר טיול, סדנאות (בתיאום מראש), היכרות אישית עם האמנים ויצירותיהם וחנויות מרהיבות עין המציגות יצירות מקוריות בלבד. המבקרים יוכלו לשוטט בנחת בין גלריות אמנים שונות. בנוסף, קיימת הקפדה על שירותים נוחים, נגישות לנכים, פינות ישיבה ומנוחה.

איפה:
רובע האמנים, ערד.
מתי: בין 5-9 באפריל, בין השעות 10:00-14:00.
כמה: ללא תשלום.

אביב אורבני: פסח בחווה


במהלך הביקור בחווה הילדים יקבלו דרכון עתיק ויעברו איתו בין תחנות פעילות שונות. במהלך הדרך המשתתפים יתקלו במסלול מכשולים מאתגר שידמה את חציית ים סוף. בכל תחנה יפגשו הילדים דמות אחרת מסיפור ארבעת הבנים. זה שאינו יודע לשאול ילמד אותם איך אפשר להתבטא ללא מילים, דרך סדנת ליצנות  וסדנת תיפוף על הגוף. אצל הרשע יוכלו ליצור שרשרת ממגוון חומרים. החכם יחוד חידות שהפתרונות שלהן יפוזרו ברחבי החווה ואצל התם יצרו הילדים יצירות מיוחדות לפסח. בנוסף יסופר סיפור תאטראלי לכל המשפחה ויפתחו מתחמי הפעילות הקבועים: פינת החי, הגן המוזיקלי, מבוך הפיקוסים, נגריית העץ ובית הקוביות. 

איפה: החווה, תל אביב.
מתי:ה-5-7 באפריל, בשעות: 9:30-14:30.
כמה: 44 שקלים לילד, 34 שקלים למבוגר. הנחות לתושבי תל אביב ולמחזיקי דיגיתל.
» פסח בחווה - לכל הפרטים


אביב צבעוני ליד העיר. פסח 2015 בחווה בתל אביב (צילום: חיים יפים ברבלט)

לראשונה בישראל: הרפתקה בממלכת הצעצועים


"הרפתקה בממלכת הצעצועים״ היא הצגה מוזיקלית לקטנטנים ולכל המשפחה. העלילה מתרכזת בשתי בובות עץ חדשות שזה עתה יצאו מסדנת המלאכה, ומגיעות בפעם הראשונה בחייהן הקצרים אל ממלכת הצעצועים. הבובות נרגשות לראות את כל היופי והצבע, וחולמות להפוך יום אחד לצעצועים אמיתיים עם פתק וקופסא. בממלכת הצעצועים פוגשות הבובות  את מלכת הממלכה, שאומרת להן כי בכדי להפוך לצעצועים אמיתיים עליהן  לצאת למסע בממלכת הצעצועים ולהבין אלו צעצועים הם באמת. בדרכן פוגשות הבובות את כוכבי הילדים, מהן שואבות הבובות החדשות השראה ולומדות מהן איך להפוך לצעצוע אמיתי - כשכל דמות מציגה תכונות אופי טובות יותר ופחות, מכאן לומדות הבובות החדשות שעליהן בסופו של דבר להיות עצמן. 

איפה: היכל נוקיה והיכל הספורט חיפה.
מתי: 5-8 באפריל בשעות: 9:30,13:30,17:30.
כמה: 130 שקלים.
» הרפתקה בממלכת הצעצועים - לכל הפרטים


משלוח מיוחד מחו"ל. הרפתקה בממלכת הצעצועים (צילום: יח"צ)

מילדים למאסטר שפים: סדנת ספייסז


בחול המועד פסח יתקיימו סדנאות שיכירו לילדים את סודות הבישול, הסדנאות יועברו בסניפי ספייסז בקניונים. בכל יום בשבוע תתמקד הסדנה בנושא אחר, כאשר כל הסדנאות משלבות בין מגוון תחומים כמו בישול, אפייה ואף פיסול מבצק סוכר.

איפה:בקניון מרגלית הוד השרון ובקניון גבעתיים.
מתי: בין התאריכים ה-5-9 באפריל החל מ-9:00.
כמה: בין 29-59 שקלים.
» סדנת ספייסיז - לכל הפרטים


במיוחד לילדים. סדנת ספייסז (צילום: Studio Spices)

סיורים, הצגות וסדנאות: פסח בעיר העתיקה בבאר שבע


בירת הנגב מזמינה את כל המשפחה לחגיגות פסח בעיר העתיקה שיתקיימו בחול המועד ויכללו סיורים, הרצאות, פעילויות, הצגות ועוד. שלל מוזיאונים ומרכזי מבקרים יהיו פתוחים לציבור הרחב במהלך החג ויחברו את אורחיהם להיסטוריה הקרובה והרחוקה של העיר באר שבע.

איפה: העיר העתיקה, באר שבע.
מתי: פסח בתאריכים 5-9 באפריל בשעות משתנות.
כמה: מחירים משתנים

» פסח בעיר העתיקה בבאר שבע - לכל הפרטים


חווית רכבת אותנטית לפסח. מתחם הקטר (צילום: יח"צ)


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(1 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 2.א א(הבורר)

    05/04/2015 17:19:22

  • 05/04/2015 11:33:56