חבורת "ארץ נהדרת" יורדת לסדום

יום שישי 09 ביולי 2010 03:00 מאת: נירית אנדרמן

אנשי "ארץ נהדרת" מציגים בסרט "זוהי סדום" נראטיב אלטרנטיבי לסיפור התנ"כי


"זוהי סדום". לבדוק את שורש הבעיה

פרסומת

הדברים הטובים של קיץ 2010

"זוהי סדום", סרט הקולנוע שעליו שוקדים זה זמן רב יוצרי "ארץ נהדרת", תחת מעטה חשאיות כבד, מתוכנן לצאת לבתי הקולנוע בישראל ב-5 באוגוסט. הסרט הזה מבטיח להיות מרענן קיצי כפול: לא רק שמדובר בקומדיה טהורה, אלא גם במוצר קולנועי המבוסס על סיפור תנ"כי - שני מצרכים נדירים למדי בנוף הקולנועי המקומי.

זוהי סדום - מועדי הקרנה

העלילה תציג עיבוד חופשי לסיפורה של עיר החטאים המקראית, תסמן קווי דמיון בינה לבין המציאות הישראלית של המאה ה-21 ואת הדמויות המרכזיות יגלמו כוכבי תוכנית הטלוויזיה הפופולרית: דב נבון מגלם את לוט, טל פרידמן את אשתו, ועלמה זק היא בתם החסודה. אלי פיניש הוא המלך הרשע של סדום, אסי כהן הוא בנו המוצלח ויפה התואר, ואילו מריאנו אידלמן - הבן המוצלח פחות. יובל סמו ומאור כהן הם צמד מלאכים שנשלחים להשמיד את העיר, איל קיציס נכנס לנעליו של אלוהים, ובתפקידי אורח מבליחים מוטי קירשנבאום כאברהם אבינו ואורנה בנאי כהגר, אשתו המגורשת.

סרט קולנוע היה חלום שאנשי "ארץ נהדרת" רצו להגשים, אומר מולי שגב, שכתב את התסריט (עם דוד ליפשיץ ואסף שלמון) וגם ביים (לצד אדם סנדרסון). "חוץ מזה, הרבה זמן לא עשו כאן קומדיה ישראלית פרועה ומשוחררת", הוא מוסיף. "סרטים קומיים שנעשו פה בשנות ה-70 שרדו כל כך הרבה זמן, כי כנראה יש בהם צורך תרבותי אמיתי. הקולנוע הישראלי התפתח מאז מאוד, ורק הקומדיות נשארו מאחור, אז הבנו שכנראה אנחנו אלה שצריכים לעשות זאת".

ולמה דווקא סדום? "רצינו משהו שיהיה שונה לחלוטין מ'ארץ נהדרת'", אומר שגב. "במשך שבע עונות טיפלנו כמעט בכל אספקט של ישראל היום, אז כדי לעשות משהו שונה היינו צריכים ללכת אחורה ולבדוק את שורש הבעיה, לחקור את המקור לכל בעיותינו. בסיפור של סדום, סיפור המסגרת הוא ראשית העם היהודי והברית עם אלוהים, ופרשת סדום היא גם סיפורה של המחלוקת הראשונה בין היהודי הראשון, אברהם, לבין אלוהים. האדם לאלוהים.

צפו בקדימון ל"זוהי סדום":

"סדום היתה תמיד דוגמה להיפך מאיך שעם מוסרי צריך להתנהג, ואנחנו בודקים בסרט אם השם הרע שיצא לסדום, וגם ליהודים, באמת מוצדק. אנחנו מציגים נראטיב אלטרנטיבי לזה התנ"כי לגבי היווצרות היהדות וסיפור החרבתה של סדום. אבל זו קודם כל קומדיה, עם מנה גדושה של הומור אינפנטילי, דמויות מגוחכות וניסיון אמיתי לעשות הרבה כיף, כמו שקומדיות ישראליות צריכות לעשות".

האם הם ניסו ליצור את המקבילה הישראלית והיהודית ל"בריאן כוכב עליון"? "גם אם נעמוד כולנו אחד על כתפי השני, לא נגיע לקרסוליים של מונטי פייתון", צוחק שגב. "אין לנו יומרות כאלה. עם זאת, עד כמה שאני זוכר, זכויות היוצרים על הספר האמיתי הן בכל זאת שלנו".

פרויקט קיץ
הדברים הטובים של קיץ 2010:
ג'וליה רוברטס עדיין כאן
אתרי הצלילה השווים
מה קוראים סופרים בחופשה
ז'אן נובל מגיע ללונדון
הסככות מגיעות לחוף הים
למה אנחנו מתעקשים לנעול נעלי אצבע
חבורת "ארץ נהדרת" יורדת לסדום
האלבומים הבולטים של הקיץ
הדור הבא של מסנני הקרינה
הלהיט שיטרטר לכם באוזן
מה רואים עכשיו בארצות הברית
סצינות הקיץ הלוהטות
כמה מנות אפשר לעשות מסלק אחד


תגובות גולשים
הוסף תגובה +

(9 מדרגים)

דירוג הגולשים:

דרג את הכתבה

  • Currently 3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12/07/2010 11:09:34

  • 12/07/2010 08:30:16

  • 12/07/2010 07:56:16

  • 11/07/2010 16:55:13