אירועי אמנות בסוכות

הביאנלה השנייה לאמנות בהרצליה תוצג ב-25 אתרים ותכלול בין השאר עבודת רובוטים, מצפה כוכבים, תחנת טלוויזיה ומופע שירה. במתחם התחנה בתל אביב ייפתח מקבץ עשיר של תערוכות ותוכניות צילום

עם סיום הביאנלה לאמנות עכשווית בתל אביב ייפתחו השבוע שני אירועים באותו סדר גודל: הביאנלה השנייה לאמנות בהרצליה ופסטיבל הצילום הישראלי "01 POV".

הביאנלה בהרצליה תיפתח בשבת ותימשך כשבוע ימים במתכונת לילית - מהשעה 18:00 ועד חצות. את הביאנלה הקודמת אצר יהושע סימון ואילו השנה אוצרים אותה יחד העורכים והמוציאים לאור של "פיקניק", מגזין ליצירה חזותית המופץ בארץ וברחבי העולם - האוצרת עדי אנגלמן, המעצב מאיר קורדובני והאמנית הילה טוני נבוק.

הביאנלה השנה תתקיים במתכונת פתוחה ורחבה ותתפרש על כ-25 אתרים בעיר, החל בחלל המוזיאלי של המוזיאון לאמנות עכשווית בהרצליה, דרך הסינמטק ובית האנסמבל ועד חללים במרחב הציבורי: הרחוב, פסאז'ים ועוד.

ברוח המגזין, גם בביאנלה יוצגו עבודות במדיומים שונים של אמנים ובהם בני אפרת, פיל וגליה קולקטיב, עידן היוש, אדם רבינוביץ' וליטל בן כהן. אך הפעם ייתוספו גם עבודות מתחומי ידע שונים שאומצו לתוך השדה האמנותי, כמו מצפה כוכבים שתוכנן ונבנה בידי האמן הלל רומן; תחנת טלוויזיה לביאנלה מאת עומר קריגר, חבר "תנועה ציבורית"; מופע שירה של האמן גלעד רטמן וחבריו; עבודת סאונד חיה של דני גל ואכים לנגרר, שמורכבת ממיקס בין תקליטים לנאומים וראיונות עם אישים פוליטיים מהמאה ה-20; ועבודת רובוטים שתוכנתה על ידי שחר (פרדי) כסלו.

בביאנלה השנה יהיו כ-50 משתתפים העונים להגדרה "ישראלים", ובהם אמנים מקומיים שחיים בחו"ל. מלבד התערוכות השונות תהיה תוכנית מוסיקלית שתכלול הופעות של אמנים כמו ענת בן דוד, דני גל וניר עברון, הופעות של הרכבי רוק ואלקטרו כמו "נון-מון", "בני המה" ו"נערות ריינס", מוסיקה קלאסית בשיתוף עם הקונסרבטוריונים בהרצליה, סטים של תקליטנים ומוסיקה עממית של נגן הזורנה צדיק זכריה.

מתוך "סווטלנה" של פיל וגליה קולקטיב בביאנלה לאמנות בהרצליה

לביאנלה השנה יצא קטלוג בפורמט של מגזין, שיהיה גם גיליון מס' 4 של "פיקניק"; הוא יכלול עבודות בהדפסת צבע ויתפרש על פני 200 עמודים, ללא טקסט. פרטים באתר הביאנלה.

במוצאי שבת ייפתח במתחם התחנה שבמנשיה בתל אביב האירוע - POV Point Of View הראשון. זהו אירוע בינלאומי ורחב היקף שלא היה כמותו מאז שלוש הביאנלות לצילום בעין חרוד במחצית השנייה של שנות ה-80. באירוע שיימשך שישה ימים בלבד (א'-ה', 10:00-23:00, דמי כניסה 25 שקל) יציגו עשרות צלמים, אוצרים ואמני וידיאו ארט. יוזמי האירוע הם הצלמים אלדד רפאלי ואייל לנדסמן.

בפסטיבל יוצגו כמה תערוכות. התערוכה "קיץ שעבר" תעסוק בדימויים של קיץ, כמו ים, חופש ונופש לצד חום, צחיחות ויובש, בהשתתפות אבי גנור, אברהם חי, אוהד מטלון, אמון יריב, אנה ים אסף עברון, לי אורפז, הינדה וייס, עדי נס, שמחה שירמן ועוד. אוצרת איה לוריא. הקבץ נוסף הוא של תערוכות אישיות בסגנון "צלם-אוצר", שבהן 11 אוצרים-צלמים מציגים את עבודותיהם לצד עבודות של צלמים אחרים שבחרו, ומעלים שאלות של השראה, השפעה וסגנון. בין הצלמים-האוצרים: אלדד רפאלי ואייל לנדסמן, אנג'ליקה שר, גיא רז, נועה צדקה ובועז טל.

תצלום של אוריאל סיני במתחם התחנה בתל אביב

עוד יוצגו ב-POV תערוכת יחיד ראשונה בארץ של הצלם האיטלקי פרנצ'סקו זיזולה ושמה "Born Somewhere". התערוכה מסכמת 13 שנות עבודה שבהן תיעד את תנאי החיים של ילדים ונוער במדינות שונות בעולם; ותערוכה משותפת לצלם הישראלי מיכה בר-עם ורוברט קאפה.

על מסך ענק באוויר הפתוח יוקרנו עבודותיהם של צלמי אופנה, דוקומנטציה, אמנות ועוד. בין המשתתפים: חברת צילום העיתונות ישראל סאן, אלכס ליבק, אוריאל סיני, ורדי כהנא, שוקה גלוטמן, פאבל וולברג, חנה סהר ועוד.

בשטח הפתוח של מתחם התחנה יוצגו כמה תערוכות וביניהן "באור אחר", תערוכת תצלומים של כוכבי טלוויזיה של הצלם יוסי צבקר; "צלמים מבטיחים" - עבודות נבחרות של בוגרי בית הספר לצילום; ותערוכה של קבוצת "אקטיב סטילס", שתציג צילום בלתי מתפשר מהפגנות ותיעוד של פעולות נגד הדיכוי, הגזענות והכיבוש בשטחים. פרטים נוספים באתר.

כרטיסים להופעות והצגות

להזמנת כרטיסים >>